Skocz do zawartości

Adrien

Użytkownik
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Rodzinne Na Studenta

  Hmm.. czyli jest to jednak wymóg. A co w wypadku gdy rodzic pracuje w Belgii, a dziecko jest w szkole w Polsce? Wtedy pieniądze są tak czy siak przyznawane, prawda? Dlaczego więc nie działa to, kiedy dziecko przebywa w Belgii?
 2. Chciałabym zapytać, czy comiesięczne rodzinne jest wciąż przyznawane dla osoby lat 20, która studiuje w Belgii i do tej pory była zameldowana pod adresem matki w Leuven, ale zmieni adres zamieszkania na inny, 10 km dalej od Leuven? Drugie moje pytanie jest odnośnie corocznego zwrotu podatku. Jeśli do tej pory dostawała go mama, to w nowej sytuacji dostanie go mój partner, który jako jedyny w obecnym domu pracuje, gdy ja się uczę? Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź :)
 3. Belgijskiego dowodu nie mam, w stadskantoor powiedziano mi, że nie ma potrzeby aby go wyrabiać. Czyli jedyne wyjście to czekać na oficjalne przyjęcie na studia w Leuven i dopiero wtedy szukać pracy?
 4. Mam już nadany pesel i pozwolenie na pobyt do lipca. Aplikuję tutaj na studia, gdy zostanę zaakceptowana przez KULeuven, wtedy dostanę przedłużenie pobytu.
 5. Zastanawiam się, czy mogę zgłosić się do interimu jako student poszukujący pracy, ale będąc studentem polskiej, nie belgijskiej uczelni? Jestem na urlopie zdrowotnym, ale cały czas mam status studenta oraz posiadam aktualną legitymację z politechniki. Byłam w Interimie w Leuven i konsultant wytłumaczył mi, że nie jest pewny, ale żeby pracować ustawowo jako student, czyli max 50 dni w roku, muszę mieć legitymację belgijskiej uczelni. Jestem już trochę zmieszana, czy ktoś ma wiedzę na ten temat i może mi wyjaśnić tą sytuacje? Z góry bardzo dziękuje za pomoc.
×