Skocz do zawartości

miskaa

User_BN
 • Zawartość

  42
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

2488 wyświetleń profilu
 1. Niestety tak, nie pracowałaś w Belgii na belgijska umowę o pracę, lub na samozatrudnieniu wiec nie należą Ci się belgijskie świadczenia. Pomimo tego są plusy. W Belgii urlop macierzyński to tylko 15 tygodni a wychowawczy 4 miesiące.
 2. Karmienie Piersią

  Myślałam ze wcześniej i dzieciątko niebawem skończy 5 miesiąc, bo tylko do tego czasu przysługuje urlop na karmienie. W takim razie to jest polityka biura i lekarza medycyny pracy. Obawiam się, ze nic nie zrobisz. Urodziłam w lutym i zarówno biuro jak i partena nie robiły problemów, dostałam urlop bez żadnych zaświadczeń od lekarzy, że faktycznie karmie piersią. Panie w biurze załatwiły wszelkie formalności, ja tylko zaniosłam papiery do parteny i po kilku dniach dostałam odp, ze przyznano mi urlop na maksymalny okres czasu.
 3. Karmienie Piersią

  Kiedy urodziłaś?
 4. Cofniecie kredutu

  O kurde, pierwszy raz spotykam się z czymś takim. Jak napisano wyżej, proszę pójść do innej placówki banku, chociaż nie wiem czy w innej placówce będą chcieli z Panią rozmawiać. Radziłabym wziąć umowę i udać się do adwokata.
 5. Ciąża itp.

  Jaki akt urodzenia? Urodziłam w lutym na Uccle, wszystko załatwiliśmy na commune w 10 min. Poszłam z ojcem dziecka, zgłosiłam go jako ojca, daliśmy mu nazwisko ojca i tyle. Nikt nie wymagał żadnych aktów urodzenia.
 6. Kredyt 5tys €, w którym banku najlepiej?

  Niestety ale na umowach tygodniowych są marne szanse
 7. Kredyt

  Raczej nie, trzeba się do nich zgłosić. Skutki spóźnienia się? Zapewne nas razem nie udzielą Wam kredytu, mogą doliczyć karne odsetki. Przeczytajcie umowę.
 8. Kredyt

  Musisz mieć konto w danym banku, longbrief nie wystarczą,mi bank przyznał kredyt przez internet. Złożyłam wniosek, podpisałam za pomocą czytnika i karty id, po 2 dniach dostałam odpowiedz i papiery do podpisania bez wizyty w agencji, ale mam tam regularne wpływy. Nikt mnie o longbrief nie pytał, tylko musiałam zeskanować kartę bankowa. Najważniejszy jest wpływ wynagrodzenia na konto, żeby widzieli czarno na białym że masz dochód. Obawiam się również ze posiadanie konta tylko przez 3 miesiące to za krótko żeby bank przyznał kredyt. Znam przypadek że odmówiono kredytu nawet po pół roku. Z samymi longbriefami to raczej cofidis lub buyway. Procent na auto jest chyba taki sam, moze nieznacznie wyższy. Wpisz w wyszukiwarkę i poszukaj info na stronie. Tam również można składać wnioski przez internet. Podpiszesz przez kartę id lub wyślą pocztą.
 9. Kredyt 5tys €, w którym banku najlepiej?

  Pracujesz na umowę o pracę czy jako independant? Jeżeli na umowę o prace to umowa jest podpisana na czas określony czy nie?
 10. Ciąża a swiadczenia

  Rozumiem że chłopak pracuje legalnie wiec po narodzinach dziecka należy wam się becikowe i rodzinne. Pozostaje kwestia ubezpieczenia. Gdybyście wzięli ślub, chłopak mógłby panią dopisać do swojego ubezpieczenia. Niestety jest już pani w ciazy wiec ubezpieczenie szpitalne nie pomoże gdyż wymagany jest półroczny okres karencji, ale podstawowe jak najbardziej. Nie jestem pewna, ale po podpisaniu na komunie tzw.konkubinatu tez chłopak moze panią dopisać do ubezpieczenia, ale moze ktoś kto wie to na pewno pomoże. Przy ubezpieczeniu podstawowym koszty nie powinny być wielkie. Proszę tylko nie brać pokoju jednoosobowego, bo może mieć pani niemiła niespodziankę.
 11. poród w AZ DELTA Roeselare

  Za pokój jednoosobowy szpital moze naliczać tzw. franczyzę, która będziesz musiała zapłacić sama. Napisz o jaki szpital konkretnie Ci chodzi. Rodziłam w lutym wiec jestem na bieżąco.
 12. Macierzynski

  Niestety nie liczy się planowana data porodu tylko faktyczny dzień porodu. Od tego dnia liczą urlop macierzyński. Planowana data porodu jest tylko data umowna.
 13. Macierzynski

  Wizyta w partenie nic nie da, to jest normalny termin zakończenia urlopu macierzyńskiego. W Belgii jest tylko 15 tyg z czego 2 tygodnie należy wykorzystać przed porodem. Taka marna polityka prorodzinna niestety. Ilość godzin tygodniowo ma wpływ tylko na kwotę jaka Pani otrzymuje, nie ma nic wspólnego z długością urlopu. Proszę próbować z urlopem na karmienie, to wydłuży urlop do momentu ukończenia przez maleństwo 5 miesięcy. Urodziłam w lutym wiec jestem na bieżąca. W razie pytań proszę pisać. Chętnie pomogę🙂
 14. poród w AZ DELTA Roeselare

  Nie o to chodz że nie uwzględniają, chodzi o to , że już od jakiegoś czasu hospitalia plus nie pokrywa całych kosztów hospitalizacji za pokój jednoosobowy. Nie wiem czy zamierzasz wybrać pokój jednoosobowy czy dwu, ale uważaj bo szpital Delta jest jednym z najdroższych w Bxl.
 15. Zwolnienie lekarskie i wizyta u lekarza z medycyny pracy

  Byłam na takiej wizycie w grudniu ubiegłego roku i szczerze mówiąc cała wizyta trwała moze 5 minut. Lekarz nie pytał o nic, wypełnił papiery, kazał zanieść do mutuelle, życzył szczęśliwego rozwiązania i tyle, ale jak wiadomo zależy na kogo trafisz. Ten lekarz był bezproblemowy.
×