Skocz do zawartości
Belgia.net

Dni Wolne - Congé Sans Solde

Rekomendowane odpowiedzi

nemol

Witam pracuje w systemie czekow 3 dni w tyg reszte dni mam kontraktowe ale glownie moj problem dotyczy tych 3 dni. Mam wiec takie pytanie prace zaczelam dopiero od wrzesnia 2014 i wedlug Rjv.be mam w tym roku 2015 do wykorzystania tylko 6 dni wakacyjnych wiec w biurze za czeki moge wziac 2 tygodnie 2x po 3dni a potrzebne mi sa 3tygodnie wolne poniewaz maz ma urlop w bouw i chcielibysmy razem na 3tyg wyjechac. Problemem jest to ze niechca mi dac wolnego bezplatnego (nierozumiem dlaczego) na ten 1tydzien-3dni w TS wiec moje pytanie jest takie czy sa jakies dodatkowe dni wolne ktore moge wykorzystac??? cos tam tez slyszalam o Familiale verlof czy moge je wziac na te 3 dni ??? macie jakies pomysly czy poprostu na zwykle chorobowe sie postarac?? ;)

 

Pozdrawiam i prosze o pomoc Kalina :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alicia

Na chorobowym nie masz prawa nigdzie ruszac sie z domu a co dopiero wyjezdzac.Szef firmy moze wyslac lekarza na kontrole do domu i jezeli nie zastanie cie w domu to dostaniesz zwolnienie dyscyplinarne i pracy wiecej nie znajdziesz, pomijajac fakt ze nie bedziesz miala prawa do zasilku dla bezrobotnych.Jezeli szef sie nie zgadza to oznacza ze nie mozesz i juz bo jestes potrzebna w firmie.Czas urlopu musi byc uzgodniony z szefem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nemol

Z tego co wiem na zwolnieniu musi pisac badz byc zaznaczone ze chory musi lezec w domu wiec nie tak do konca z tym co piszesz.... Ogolnie mi chodzi czy sa jakies wolne dni z ktorych moge skorzystac.... ;/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alicia

Z tego co wiem na zwolnieniu musi pisac badz byc zaznaczone ze chory musi lezec w domu wiec nie tak do konca z tym co piszesz.... Ogolnie mi chodzi czy sa jakies wolne dni z ktorych moge skorzystac.... ;/

Na zwolnieniu nie pisze ze trzeba lezec w lozku; jednak jezeli masz to zwolnienie na tydzien to raczej po to zeby byc w domu,brac leki i regenerowac sily.Jezeli masz na miesiac i przepisane zabiegi rehabilitacyjne to normalne ze musisz wychodzic .Jezeli  choroba trwa pol roku i mieszkasz sam to musisz cos jesc i zalatwiac sprawy, i tu  ryzyko zadne ze ktos cie skontroluje bo to Ubezpieczenie placi a nie pracodawca.Jednak w przypadku wyjazdu na wakacje trzeba poinformowac Ubezpieczenie ze sie wyjezdza z kraju.Pamietac nalezy ze pierwsze dwa tygodni zwolnienia placi pracodawca i to zalezy od niego czy wysle kontrole czy nie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pandorax

Familiaal verlof jest na dzieci, ale musisz miec dokument od lekarza. Jesli pracodawca nie zgadza sie na bezplatny to raczej nie masz wyjscia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×