Skocz do zawartości
Belgia.net

Zarobki Na Kontrakcie

Rekomendowane odpowiedzi

milkaaa1992

Witam , czy jest mozliwe zarabianie mniejszych pięniedzy na kotrakcie ( po zakonczeniu wspołpracy z agencją) ? Pracując przez agencje miałam 9, 5euro  na ręke płacone za 7 h dziennie(pon-pt) + sobota płatna 125% , pracujac na kotrakcie dostaje 8 , 5 płacone za wszystkie godziny ( nadgodziny tyle same) , fakt ze wychodzi mi wieksza wypłata bo liczone sa wszystkie godziny , jednak wydaje mi sie ze to nieuczciwe. Czy ktos miał podobna sytuacje?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

Witam - a ile bylo brutto przez agencje, a ile jest obecnie brutto? Co do nadgodzin to w Belgii ( zwlaszcza wsrod pracodawcow Vlaamsow) uczciwe wyplacanie za nadgodziny to temat rzeka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
milkaaa1992

Brutto przez agencje najnizsza stawka czyli 11,27 euro a po zakonczeniu współracy nadgodziny wypłacono mi 16, .. ( nie pamiętam dokładnie ) . Obecnie brutto jest tyle samo. Nie wiem jakim cudem za godziny i nadgodziny mozliwa jest taka sama stawka .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

Trzeba zatem porownac w fiche de paie ( fr. ), loonbrief ( nl. ) z agencji i obecny: byc moze zaliczka na poczet podatku dochodowego byla mniejsza, lub tez doszlo obecnie jakies dodatkowe ubezpieczenie. Co do nadgodzin to jak pisalem wczesniej jest to temat rzeka ( czesta praktyka jest nie wyplacanie wogole zadnego wynagrodzenia - zwlaszcza pracownikom z nowych krajow UE ). Tyle co moge doradzic.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

bo w agencji dostawales jeszcze wakacyjne

a gdy juz jestes na umowie na czas np ,nieokreslony tych pieniazkow nie dostajesz,wiec jest o tyle mniej,podatek jest jednakowy czy na umowie z inrterimem czy z pracodawca,a jesli chodzi o nadgodziny to bywa roznie jedni placa inni daja wolne dni

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

nie wiem jaki kontrakt miales w interimie,ale np za kazdy tydzien pracy dostawales wyplate,i tam oprocz zaplaty za przepracowane godziny dostajesz za ten czas pieniazki tzw wakacyjne + nadgogodziny +transport+deplacement/czyli jesli mieszkasz np w brukseli a do pracy jedziesz poza nia to masz zwrot km/a potem - podatek i ubezpieczenie,przy kontrakcie bezposrednio z pracodawca dostajesz za przepracowane godziny+ reszte dodatkow ale bez tzw wakacyjnego ta kwote dostajesz dopiero po przepracowniu 6 miesiecy i w nastepnym roku wraz z naliczonymi dniami urlopu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

wakacyjne np za przepracowane dni w zeszlym roku, dostaniesz w tym roku,a za ten rok - w przyszlym roku...

o ile dobrze sie orientuje, to wychodzi ok poltora dnia wakacyjnego na miesiac

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

Wakacyjne dostaniesz po przepracowanym roku albo w maju-czerwcu,albo w grudniu. No i tu pewnie placisz wyzsze podatki rowniez na swoj tzw koszt czyli na wlasna belgijska emeryture,a nie polska-jezeli pracowales przez polska agencje pracy. A to bardzo liczy sie i lepiej miec caly etat i placic wyzsze podatki emerytalne jak pol etatu z ktorego placi sie te skladki + wiecej za nadgodziny czy na czarno.Nasi czesto o tym nie mysla

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

Wakacyjne dostaniesz po przepracowanym roku albo w maju-czerwcu,albo w grudniu. No i tu pewnie placisz wyzsze podatki rowniez na swoj tzw koszt czyli na wlasna belgijska emeryture,a nie polska-jezeli pracowales przez polska agencje pracy. A to bardzo liczy sie i lepiej miec caly etat i placic wyzsze podatki emerytalne jak pol etatu z ktorego placi sie te skladki + wiecej za nadgodziny czy na czarno.Nasi czesto o tym nie mysla

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gredlis

jeśli chodzi o wakacyjne, każdy pracownik niezależnie czy pracuje przez interim czy na kontrakcie na czas określony lub nieokreślony ma prawo do pieniędzy wakacyjnych. Załóżmy zacząłem pracę 15 grudnia 2014, w 2015 roku w czerwcu dostanę 15, 38 % kwoty zarobionej od 15 do 31 grudnia 2014, nie ma okresu minimalnego jak ktoś pisał powyżej minimum pół roku, w 2016 dostanę już za pełny rok od 1 stycznia do 31 grudnia, itd. Inaczej ma się sprawa gdy zacząłeś pracować przez interim, a przypada okres wakacji, wtedy niestety w pierwszym roku nic nie dostajesz, ponieważ nie przepracowałeś dni w roku ubiegłym, a kontrakty są tygodniowe

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×