Skocz do zawartości
Belgia.net

Wypowiedzenie Umowy Najmu

Rekomendowane odpowiedzi

ola77

i ty wierzysz ze on ci odda cala gwarancje i takie cos podpisze???Jak jest tutejszy to moze ci to z glowy napisac a nie podpisywac taka twoja formulke

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
loreal

Nie zgadzam się z tym,że sąd przyznał rację właścicielowi a nie najemcy mimo,że umowa nie była zarejestrowana.

Sama jestem po dwóch rozprawach w właścicielem i wiem z własnego doświadczenia że mieszkanie nie zarejestrowane wygrana twoja w kieszeni..a takie stwierdzenie,że nie pójdę do odpowiedniego urzędu bo sami zarejestrują to już totalna bzdura.

Miły Pan w okienku na poczekaniu za 12 chyba euro wyda dokument podpisany przez miasto w którym jest poświadczenie ,że na datę ta i tą mieszkanie nie zostało zarejestrowane a to wystarczy sędziemu..o nic więcej nie będzie pytać..Odemnie były właściciel chciał ponad 2500 euro odszkodowania a sąd dosłownie go wyśmiał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kasienkaaa175

Witam poszukuje wzór wypowiedzenia umowy najmu mieszkania po flamandzku. Standardowy, który trzeba wysłać 3 miesiące wcześniej. Najlepiej jeżeli ktoś posiada gotowy wzór do pobrania. Dziękuję 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
izaizaiza

Witam, mam pytanie. Mieszkam w Brukseli. Posiadam umowe o wynajem mieszkania na rok od 12/09/14 - 11/09/2015 na cene 630 euro na miesiac. W dniu 16/09/2015 dostalam od wlasciciela mieszkania nowa umowe o wynajem na 670 euro. Czy jest to legalne? Czy wlasciciel mieszkania nie powinien przedstawic mi nowego kontraktu, z nowa cena 3 miesiace przed koncem pierwszego kontraktu, a nie 5 dni po zakonczeniu pierwszego kontraktu? Wydawalo mi sie, ze jezeli on sie nic nie odzywa to nasza umowa staje sie automatycznie umowa na 9 lat, a tu dostaje cos takiego. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
izaizaiza

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy istnieje w Brukseli jakas instytucja jak huurdersbond, ktora pomaga przy problemach z wynajmem (najlepiej za darmo:-))?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
rap

Jeżeli pierwsza umowa najmu mieszkania przez biuro była na rok  jak jest potem przedłużana?

Dokładniej:

Pierwsza umowa najmu była na rok. Po roku byłam w biurze  po kolejną umowe którą chciałam podpisać na kolejny rok, powiedzieli mi ze wyślą pocztą. Mijały miesiące a sprawa została  zapomniana skoro i tam mieszkałam tam dalej. Mineło kilka lat i chcem zrezygnować z tego mieszkania i zastanawiam sie  jaka mam umowe. Wiem ze odp. dostane w biurze  ale może ktoś tu coś wie jak to jest?

 

I jeszcze może ktoś wie jak zrezygnować z mieszkania z wypowiedzeniem krótszym niż 3 miesiace? Czy zalane ( bardzoooo zalane, lało sie z sufitu jak by prawie deszcz na żywo padał )  sypialnie przez ostatnie deszcze mogą być jakaś podstawa?

 

Dzieki 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
BrytneJ

Witam,  mam umowe na mieszkanie, ktora jesli nie zerwiemy 1czerwca, przedluza sie na dwa lata. Zagapilismy sie, zapytalismy właścicielki o to dn. 19 czerwca.  I teraz mowi mam, ze jeśli chcemy ja zerwać 1sierpnia.musimy zapłacić za sierpień i wrzesień extra za zerwamie umowy plus lipiec ktory tu musimy zostac. Czy jest to zgodne z prawem? Dodam, ze pierwszy miesiąc pp podpisaniu umowy oddala nam tylko do uzytku jeden pokoj. W kuchni polaczonej z salonem był coagle remont i masa pracownikow, tak ze mie mialam kuchenki a o lodowke doprosilam się po tygodniu. Mówiłam jej wtedy, ze nie zaplace za rent za to, chyba ze jako za pokoj. Ale tak czy inaczek musielismy zapłacić calosc. Jakie mam opcje? Czy jest to zgodne z prawem? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Misiaczek
Dnia 18.03.2014 o 23:24, ola77 napisał:

Tu nie ma co kombinowac.Legalnie mozna zrezygnowac wczesniej niz wg obecnie standardowej umwoy 3-6-9 jezeli wlasnie ta umowa nie jest zarejestrowana w urzedzie finansow.Nikt ci nie bedzie tej umowy rejestrowal na sile ,tym bardziej jak jestes lokatorem. Tak, przepisowo jak nie jest zarejestrowana mozesz odejsc,ale ostatnio slyszalam o paru takich przypadkach,gdzie pomimo,ze umowa nie byla zarejestrowana to sad grodzki przyznal racje wlascicielowi. Ten podal lokatorow o odszkodowanie i dlatego,ze o to podal,to nikt nikogo nie pytal o rejestracje umowy tylko,ze nie dotrzymano umowy miedzy wlascicielem a lokatorem. I to przydazylo sie Belgom i innym nacjom. A wiec najlepiej dogadac sie z wlascicielem

Rejestracja,to jest po to,aby wlasciciel placil podatek od wynajmu.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dora10

Szukam pomocy może ktoś miał podobną sytuację.

Wymawiamy wynajem mieszkania przed czasem powinniśmy pozostać w nim do lutego, ale iż kupiliśmy własne, napisaliśmy wypowiedzenie 1 kwietnia właściciel otrzymał 4/4. Ogólnie bardzo dużo zniszczeń jest w tym domu spowodowanie nie przez nas takie jak luźnie płytki, przeciekający velux, luźny płot , myszy oraz zniszczona zmywarka. Właściciel się niczym nie interesuje tylko pieniadze chce mieć na czas... dodam jeszcze że dom jest wynajmowany przez immo. 

Chcieliśmy z nim pójść na ugodę i kogoś innego znaleźć na nasze miejsce ale odpowiedział nam że i tak nie odda nam borgu oraz że musimy mieszkać w tym domu do końca lipca. 

myśleliśmy że będziemy mogli się wyprowadzić do końca czerwca, Chociaż by do 15 lipca max. Nie wiem co mamy robić boję się że obciąży nas kosztami za te wszystkie zniszczenia. 

 

Może coś poradzicie w tej sprawie??

 

Pozdrawiam 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Alexus

Hej,

jesli chodzi o okres wypowiedzenia wedlug przepisow wyglada to tak:

wypowiedzenie liczy sie od konca miesiaca w jakim dostarczono wypowiedzenie. W waszym wypadku wlasciciel dostal 4 kwietnia, wiec okres wypowiedzenia zaczyna sie liczyc od 1 maja i zaleznie od ilosci miesiecy. Jesli sa to trzy miesiace to macie maj, czerwiec i lipiec. Powinniscie sie postarc dostarczyc mu wypowiedzenie przed poczatkiem kwietnia. Wtedy 3 miesiace minelyby na koniec czerwca.

 

Co do zniszczen to nie za bardzo zrozumialem. Przy wynajmie powinien byc ustalony status mieszkania i sprzetu. Jesli sie zepsula zmywarka podczas waszego pobytu to powinniscie mu to zglosic i to on powinien naprawic. Deratyzacja to raczej do landlorda poprzez wlasciciela mieszkania. I niestety na wszystko papier/mail.  

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
konwalia

o kurcze raczej tutaj bedzie ciezko kogos takiego znalezc, sprobuj poszukac w internecie juz gotowych pism, wieksza szansa ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
malina1199

Chodzi mi głównie o to czy jak mam kontrakt na 9 lat a mieszkam tu pol roku i notorycznie mam zbiegowisko mysz w domu to czy mogę zerwać kontrakt zabierając spowrotem kaucje ? Właściciel nie wywiązał się przez to z umowy, dal mi trutki na szczury ale orzy małym dziecku w domu jest to dla mnie nie możliwe porozkładac  je w szafkach w kuchni. 

Sam fakt ze one są jest dla mnie ogromnym problemem 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
10kingusia

Witam

Właścicielka wypowiedziała mi umowę najmu mieszkania. Do opuszczenia domu dała mi 6 miesięcy, niby to ona ma się do niego wprowadzić. A co jeżeli znajdę mieszkanie wcześniej? Czy muszę jej do końca płacić jeżeli to ona wypowiedziała mi umowe? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Felek

Witam! Czy mógł by mi ktoś napisać tutaj wypowiedzenie umowy w trybie natychmiastowym bez 3 miesięcznego wypowiedzenia w języku niderlandzkim z powodu strasznego grzyba i wilgoci w mieszkaniu. A że żona jest w ciąży to nie będziemy ryzykować zdrowia i polubownie chcemy opuścić mieszkanie z tym że właściciel nie chce się nam na to zgodzić i chce wypowiedzenie 3 miesięczne. 

Może mi ktoś napisać coś takiego żebym mógł wysłać im poleconym. Chce opuścić mieszkanie za 3 tygodnie. z góry dziękuję 

Mogę również zapłacić za pomoc wtedy zapraszam na priv.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×