Skocz do zawartości
Belgia.net

Rejestracja Auta Z Pl

Rekomendowane odpowiedzi

normalny74

wiec dopoki jezdzimy na polskich tablicach to polskie ubezpieczenie jest wazne w momencie jak zalozymy juz plaki belgijskie to i przeglad musimy miec zrobiony ja juz mam to wszystko za soba procedura prosta latwa do zalatwienie w jeden dzien pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lukasz07

Jedno pytanie: Czy to w jakikolwiek sposób jest to to realne do zarejestrowania?


Toyota Camry 2007 USA (nie sprzedawane w Europie), od 2009 robili jeszcze w Rosji na tamtejszy rynek. Wiem, że ten CoC....mogą być problemy.


Widziałem jedną na BE plakach (na 99% Belg).


No i ten Getin, są szanse?


Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Atlantis333

Hej mam do przerejestrowania passata 2005 i , chciałbym sie od Ciebei dowiedzieć co i jak muszę zrobic gdzie po kolei sie mam udać i jakie +- to sa koszty, i jak przebiega ten tzw. kuring.....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

a ja mam pytanie gdzie mogę podbić i zrobić przegląd samochodu na pl blachach ???

Witam - przeglad pojazdu ( ten coroczny dopuszczajacy pojazd do ruchu ) musisz wykonac w UPRAWNIONEJ do tego RSKP lub OSKP. Poza Polska nikt nie ma prawa wbijac Ci jakiejkolwiek pieczatki do Twojego dowodu rejstracyjnego. Prawo to ma tylko diagnosta pracujacy w SKP, posiadajacy zezwolenie wydane przez wojewode. Ostatnimi czasy Policja w Polsce wzmozyla kontrole poprawnosci wykonywanych przegladow. Pamietam , ze jakis czas temu oglaszal sie tu ktos z oferta wbitki do dowodu rejstracyjnego. Pamietaj, ze w przypadku kontroli Polskiej Policji i wykrycia przez nia oszustwa - odpowiedzialnosc karna ponosisz Ty. Kary sa dosc dotkliwe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kubalbn

 ok dzięki myślałem że tu w be gdzieś mi podbiją przegląd kiedyś nawet widziałem ogłoszenie takie, nic bd musiał w pl zrobić

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
takijeden

Opłacał ktoś cło w okolicach Roeselare? W ogóle nie mogę znaleźć adresu urzędu, który by się tym zajmował.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
takijeden

No ja sie okazuje, ze najbliższy urząd znajduje sie w oostende. W dodatku pracują oni tam tylko od 8 do 12 dwa dni w tygodniu. Orientuje sie ktos czy właściciel auta musis osobiście zapłacić cło? Jakie dokumenty sa potrzebne przy opłacie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
luki03

Witam , kupiłem na dniach samochód w PL , chciałbym go zarejestrować w Belgii ,nie przerejestrowując auta w polsce na moje imię i nazwisko.

 

czy wystarczy umowa kupna sprzedaży?

 

czy muszę tłumaczyć wszystkie dokumenty na język np. flamandzki?? 

 

słyszałem iż trzeba mieć  certyfikat  COC  by zarejestrować samochód, czy to prawda i gdzie mogę go nabyć w PL??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
KOZ

Witam wszystkich,

 

Ja mam zamiar zarejestrować auto, które otrzymam jako darowiznę w Polsce od siostry.

Czy muszę najpierw zarejestrować auto w Polsce na siebie, czy wystarczy z taką umową przyjechać do Belgii i zacząć proces rejestracji auta ?

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
normalny74

JA FORMALNOSCI CELNE ZALATWIALEM W GENT, KOSZT TO 10 CENTOW,  A DOKUMENTY TO WLASNIE COC BODAJ I DOWOD REJESTRACYJNY. I TO WSZYSTKO WYDZIAL KOMUNIKACI TEZ GENT,  Z TYM ZE JUZ TAM ZABIORA CI DOWOD PL JA WZIALEM KSERO, ZEBY WROCIC DO DOMU. PO TRZECH DNIACH MIALEM JUZ  DOKUMENT I TABLICE BELGIJSKIE. TAK NAPRAWDE OBA URZEDY ZALATWILEM W JEDEN DZIEN,  POTEM UBEZPIECZENIE I PRZEGLAD I ZA OK 3 MIES DO OPLATY WPROWADZENIE DO RUCHU I PODATEK ..ACHA JESLI CHODZI O COC TO SZUKAC NA NECIE. JA DO AUDI DOSTALEM W 5 DNI BEZ ZADNEJ OPLATY 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
LEO

najpierw urząd celny, poźniej przegląd ,ubezpieczenie i na koniec DIV nie inaczej ,normalny74 w DIV potrzebujesz ubezpieczenie inaczej nie zarejestrujesz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
wojcian

 

Opłacał ktoś cło w okolicach Roeselare? W ogóle nie mogę znaleźć adresu urzędu, który by się tym zajmował.

http://www.afsprakenautokeuring.be/goca/centres/liste/province/west-vlaanderen

 

To jest adres do przegladu a nie urzedu celnego.Urząd celnu jest na przeciwko sklepu OK ,tego przy rondzie,nnie pamietam ulicy .Jezeli temat aktualny to znajde

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
RobertU

Witam serdecznie mam takie pytanie ponieważ od miesiąca mieszkam na terenie Belgi mój samochód został w PL jest zarejestrowany na mojego ojca a ja jestem współwłaścicielem jeżeli będę chciał przyprowadzić i poruszać się tym samochodem tutaj to czy muszę go przerejestrować tutaj? domyślam się że tak tylko jak mam to zrobić skoro mój ojciec jest głównym właścicielem. Dodam że je jestem tutaj całkiem legalnie i niedługo odbieram kartę ID. samochód to BMW X5 3.0D 2008r 286KM jakie mogę ponieść koszty wszystkich opłat włącznie z ubezpieczeniem. jeśli ktoś mógł by mniej więcej wyliczyć będę wdzieczny. wiem że nie będzie to mało ponieważ jest duży silnik.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jaaa123e

Mam pytanie, jeśli jest się tutaj w Belgii nie legalnie czy mozna poruszać się autem na polskich blachach?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
LEO

Witam serdecznie mam takie pytanie ponieważ od miesiąca mieszkam na terenie Belgi mój samochód został w PL jest zarejestrowany na mojego ojca a ja jestem współwłaścicielem jeżeli będę chciał przyprowadzić i poruszać się tym samochodem tutaj to czy muszę go przerejestrować tutaj? domyślam się że tak tylko jak mam to zrobić skoro mój ojciec jest głównym właścicielem. Dodam że je jestem tutaj całkiem legalnie i niedługo odbieram kartę ID. samochód to BMW X5 3.0D 2008r 286KM jakie mogę ponieść koszty wszystkich opłat włącznie z ubezpieczeniem. jeśli ktoś mógł by mniej więcej wyliczyć będę wdzieczny. wiem że nie będzie to mało ponieważ jest duży silnik.

bedzie sporo znajomy zaplacil za SUV'a  ponad 2700 podatku drogowego szykuj sie na podobne kwoty:P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
RobertU

No to faktycznie spora kwota a przeliczajac na złotówki to już wogole kosmiczna. Ktoś miał jakieś podobne samochody o podobnej mocy? ile wynosiły opłaty. I co z tą rejestracja jak mom to zrobić jako współwłaściciel?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×