Skocz do zawartości
Belgia.net

Rejestracja Auta Z Pl

Rekomendowane odpowiedzi

Wierti

Witam

 

Piszę z zapytaniem na temat rejestracji auta w Polsce a poruszanie się nim na terenie Belgi.

W przypadku gdy pracuję legalnie jako pracownik w firmie Belgijskie czy jest możliwe się poruszanie takim autem bez żadnych konsekwencji ?

 

Pozdro!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wierti

Jeżeli auto było by zarejestrowane na kogoś innego w Polsce?

Teoretyczni nie był bym właścicielem auta więc w takim wypadku ktoś wie jak to wygląda ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeżeli auto było by zarejestrowane na kogoś innego w Polsce?

Teoretyczni nie był bym właścicielem auta więc w takim wypadku ktoś wie jak to wygląda ?

przydarzylo mi sie to, kiedy jezdzilam na polskich tablicach... moj przyjaciel (belg) pozyczyl auta i mial pecha, policja go zatrzymala , chcieli skonfiskowac samochod, ale udalo mu sie uprosic zeby tego nie zrobili, musialam osobiscie jechac po odbior...

mysle ze nie ma co ryzykowac, lepiej dostosowac sie do prawa belgijskiego

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
azza

Niestety trzeba przerejestrować auto na belgijskie tablice.Kolega 2 tygodnie temu wracał z urlopu z Polski do Belgii,został zatrzymany przez policję w okolicach Waregem i nie pomogły tłumaczenia,że przerejestruje auto....samochód został odcholowany na najbliższy parking,zostały zabrane mu tablice rej i odesłane do ambasady,kolega dostał 7 dni na przerejestrowanie auta i mandat w wysokości 200e,a wszystko przez to,że posiada belgijski meldunek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
manski37

Witam. A jak pracuje jako pracownik oddelegowany z polski do belgi to też muszę przerejestrować auto, posiadam meldunek tymczasowy? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
izyka1

a jeśli auto zostało kupione w Holandii i obecnie jest na zjazdowych blachach to jest szansa zarejestrowania auta na Belgijskich blachach jeśli nie ma sie meldunku Belgijskiego?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
limburg1976

a jeśli auto zostało kupione w Holandii i obecnie jest na zjazdowych blachach to jest szansa zarejestrowania auta na Belgijskich blachach jeśli nie ma sie meldunku Belgijskiego?

Przeciez w kazdym urzedzie w dowolnym kraju takze i tutaj zanim cokolwiek zrobia dla ciebie prosza o karte ID.

Co zamierzasz im dać,Polski dowód? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
limburg1976

Witam

 

Piszę z zapytaniem na temat rejestracji auta w Polsce a poruszanie się nim na terenie Belgi.

W przypadku gdy pracuję legalnie jako pracownik w firmie Belgijskie czy jest możliwe się poruszanie takim autem bez żadnych konsekwencji ?

 

Pozdro!

Jesli masz tu meldunek musisz przerejestrowac auto masz podglad na link ponizej ile Be traci kasy w podatkach za auta jezdzace tutaj na obcych tablicach.

 

http://www.antwerpiapolska.be/kupic_uzywany_samochod.htm

 

Sory mieszkasz tu,zarabiasz w euro plac jak inni niech nie postrzegaja nas jako cwaniaczków. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wujek Komar

Wszyscy mówią o sprawach oczywistych, a jak wygląda finansowo przerejestrowanie auta na belgijskie tablice? Obowiązuje wtedy procedura auta z importu czy musisz po prostu wyrejestrować auto w PL i zarejestrować w BE?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

oczywiscie musisz oclic auto, a ubezpieczenie zalezy od roku produkcji, pojemnosci silnika, ilosci wypadkow przez ostatnie 5 lat , ilosci km jakie robisz przez rok, wieku kierowcy...czesto tez pytaja czy auto jest garazowane.

Przy pierwszej rejestracji zaplacisz tez jednorazowa oplate wprowadzenia auta w ruch ,a co roku podatek drogowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
limburg1976

Zanim oclisz auto upewnij sie że masz certyfikat COC bo jesli oclisz a potem sie okaże że go nie posiadasz to i tak policzą ci wszelkie podatki od momentu w którym jesteś w Be (a auta i tak nie przerejestrujesz) chyba że im udowodnisz że auto nabyłeś póżniej.

Poza tym oclenie auta to wręcz prosta formalność i kosztuje pare centów dosłownie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alk86

 

Witam

 

Piszę z zapytaniem na temat rejestracji auta w Polsce a poruszanie się nim na terenie Belgi.

W przypadku gdy pracuję legalnie jako pracownik w firmie Belgijskie czy jest możliwe się poruszanie takim autem bez żadnych konsekwencji ?

 

Pozdro!

Jesli masz tu meldunek musisz przerejestrowac auto masz podglad na link ponizej ile Be traci kasy w podatkach za auta jezdzace tutaj na obcych tablicach.

 

http://www.antwerpiapolska.be/kupic_uzywany_samochod.htm

 

Sory mieszkasz tu,zarabiasz w euro plac jak inni niech nie postrzegaja nas jako cwaniaczków. :)

 

Witam,

 

Czy ktoś mi powie czy dobrze czytam tą tabelkę? Tzn. Jeśli posiadam autko peugeot 107 1.0i w benzynie z 2010 roku i jeśli chciałbym go przerejestrować w Belgi to podatek przy pierwszej rejestracji wyniesie 61,5 E a podatek drogowy opłacany raz w roku 66,53 E?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kompservis

czyli zaplacisz przy wprowadzeniu okolo 150e a pozniej co roku ok 80e tak na moje oko, bo do tej kwoty doliczasz jeszcze oplate 10% badz 12,5% w zaleznosci gdzie mieszkasz...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
limburg1976

Za takie autko będziesz miał na prawdę niewielkie opłaty a będziesz jeżdził bez stresu za lub przed policyjnym autem jak sie trafi.

Sam jezdziłem przez pare miesięcy na Pl rejestracjach to wiem ile to kosztuje nerwów czasem. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alk86

Koszt praktycznie znikomy a autko świetnie nadaje się na dojazdy do pracy i do sklepu:) W NL wychodzi 33 E miesięcznie na to autko podatku dorgowego.

 

Panowie żeby była jasność, to są koszta bez ubezpieczenia auta?

 

Pozdrawiam :)

Domyślam się, że napewno bez ubezpieczenia. Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lisek

Witam ja mam takie pytanie mam samochód na polskich blachach. Pieniądze już zebrane na przerejestrowanie i co teraz gdyby ktoś mógł mi napisać gdzie mam się udać karte ID dostałem tydzień temu a samochod sciągnełęm tu do Belgi miesiąc temu. Teraz co mam zrobić najpierw oclic samochód? Zrobić przegląd gdyby ktoś mógł mi powiedzieć ? Mieszkam w Gent 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lisek

Koledzy ale przy pierwszym rejestrowaniu musze oplacić podatek przy pierwszej rejestracji i drogowy czy juz ten drogowy w nastepnym roku ? jak to jest?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×