Skocz do zawartości
Belgia.net

Praca W Ts

Rekomendowane odpowiedzi

mia2205

moze ktos mi wytlumacz jak to jest z urlopem platnym w niepelnym wymiarze godzin? otoz jezeli pracuje jednego dnia 4godz i drugiego 4godz to bedzie mi to policzone jako jeden dzien platnego urlopu czy jako dwa dni platnego urlopu? skoro jeden dzien pracy to 8godz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sweet

moze ktos mi wytlumacz jak to jest z urlopem platnym w niepelnym wymiarze godzin? otoz jezeli pracuje jednego dnia 4godz i drugiego 4godz to bedzie mi to policzone jako jeden dzien platnego urlopu czy jako dwa dni platnego urlopu? skoro jeden dzien pracy to 8godz.

jako jeden dzień do wyliczenia ilości dni płatnego urlopu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nero

Witam, 

Mam pytanie, czy moze ktos wie jak to jest jak sie przechodzi z jednej firmy na Dienstencheques do drugiej, nie ma przerwy w branzy, czy jest obowiazek przejac lata stazu? Czy zaczyna sie liczyc od zera? Jutro zadzwonie do zwiazku, probuje znalesc na google ale nic.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
monika92

Witam, pracuję w Belgii już ponad rok w systemie TS, chciałabym zmienić biuro na takie które może zapewnić godziny pracownikowi. Proszę o komentarze np. o swoich biurach, jakie są wynagrodzenia, czy są w stanie zapewnić np. cały etat pracy, z góry dziękuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Trishia

moja dziewczyna  zna Angielski i sobie radzi w pracy bez problemu i nie pracuje u Polaków i ma 33godz tygodniowo

niewiarygodne, jestem w Belgii od 4 m-cy, chodze po titres servisach i odpowiedź jest jedna- mamy komplet, zatrudniamy z chomage lub cpas, z samym angielskim "raczej ciężko"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
loppo

 

moja dziewczyna  zna Angielski i sobie radzi w pracy bez problemu i nie pracuje u Polaków i ma 33godz tygodniowo

niewiarygodne, jestem w Belgii od 4 m-cy, chodze po titres servisach i odpowiedź jest jedna- mamy komplet, zatrudniamy z chomage lub cpas, z samym angielskim "raczej ciężko"

 

Tu już wcześniej forumowicze pisali ,że trzeba ruszyć poza Brukselę w poszukiwaniu pracy. Ja także posługuję się angielskim w pracy,ale pracuję dla flamaków, więc nie jest to problemem,ale zaletą  ;)

Edytowane przez loppo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

Witam, 

Mam pytanie, czy moze ktos wie jak to jest jak sie przechodzi z jednej firmy na Dienstencheques do drugiej, nie ma przerwy w branzy, czy jest obowiazek przejac lata stazu? Czy zaczyna sie liczyc od zera? Jutro zadzwonie do zwiazku, probuje znalesc na google ale nic.

odpowiem tobie tak,to wszystko lezy w gesti przepisow danego titre service;kazdy ma wlasne widelki plac w zaleznosci od liczby godzin jest rozna stawka brutto;ogolne prawo okresla tylko najnizsza i najwyzsza stawke;dodatki /premie itp tez jest wewnetrznym przepisem takze czy dostajesz czeki repas czy gotowke ,zwrot za transport w 100% czy mniej/bo roznice moze odliczyc od podatku/,wiec od ciebie i rozmowy z przyszlym pracodawca zalezy jaki podpiszesz kontrakt,powodzenia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
anna26

jeszcze nie dostalam,dopiero sie orientuje :) znajoma przy 14-stu godz miala 10.80 a jak zwiekszyla do 20-stu to ma 11.20

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

jeszcze nie dostalam,dopiero sie orientuje :) znajoma przy 14-stu godz miala 10.80 a jak zwiekszyla do 20-stu to ma 11.20

to chyba logiczne ze po przpracowaniu pewnego okresu ;np roku stawka za godzine wzrasta takze gdy masz coraz wiecej godzin tez jast roznica w stawkach,tak jest zawsze,dluzszy staz wyzsze wynagrodzenie  ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
anna26

witam,czy mozna pracowac w dwoch firmach ts jednoczesnie? maja innych klijentow,nie przekraczajac calego etatu... prosze o pomoc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
aja766

witam,czy mozna pracowac w dwoch firmach ts jednoczesnie? maja innych klijentow,nie przekraczajac calego etatu... prosze o pomoc

MOZNA JA TAK PRACOWALAM W 2012 ROKU NO CHYBA ZE TERAZ SIE PRZEPISY ZMIENILY

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
MiMala

witam, potrzebuję pomocy. Planujemy z mężem dzidziusia,ale pracuje obecnie na 19 godzinach tylko. czy to nie za mało? czy w trakcie ciąży będę mogła zwiekszyć kontrak jak znajdę godziny? jak w ogole się wylicza ile dostanę na macieżyńskim i wychowawczym? co będzie jak zwiększe teraz kontrak na np.30 godzin lub cały etat?czy nie muszę przepracować na całym etacie jakiś czas przez ciążą? jestem ciemna w tym temacie pomóżcie mi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nevikum

Lepiej jak zwiekszysz godziny zanim zajdziesz ,,,,bo bedac w ciazy to raczej nie chca dawac godzin ,,,wiadomo ze dlugo nie popracujesz ,, pojdziesz na zwolnienie itp,,,,a klienci tez nie chca jowej i na start w ciazy bo mniej pozytku,,,,fakty sa takie kobiety w ciazy pracuja to nie choroba ale inni widza to z innego punku robota to robota,,,, zwieksz godziny teraz i dopiero dzidzius nie musisz miec jakis lat ,, wazne abys miala przepracowany 1 rok gdy urodzisz bo po macierzynskim mozesz ubiegac sie o wychowawczy ,,, ale musisz miec rok pracy,,,, ostatnie miesiace pracy tez sa wazne bo od twoich zarobkow beda ci naliczac wychowawczy jak sie zdecydujesz wykorzystac ,,, ja przy zarobkach 1200 dostawalam 550 e  ,,, macierzynski dostaniesz w calosci wyplate jaka zarabiasz na miesiac od swoich godzin,, ale 19 h to malo,,a kazda kobieta w ciazy inaczej przechodzi lepiej gorzej ale nigdy nic nie wiadomo,,, a wazne jest abys wziela dodatkowe ubezpieczenie  to jak juz bedziesz w ciazy to cie nie obejmnie,,,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
barbara85

witam. chcialam sie dowiedziec czy sa tu jakies panie w ciazy ktore zostaly odsuniete od pracy(écartement de travail ) jako sprzataczki w titres service przez lekarza pracy???? czekam na wiesci  :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
smerfetka

witam a co myslicie o pracy w T.S na stanowisku employé. czyli praca za biurkiem i przyjmowanie czekow.?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
MiMala

dziewczyny orientujecie się może jak naliczany jest macierzyński i wychowawczy?biorą pod uwagę wynagrodzenie z ostatniego miesiaca czy z ostatnich kilku miesięcy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nevikum

Lepiej jak zwiekszysz godziny zanim zajdziesz ,,,,bo bedac w ciazy to raczej nie chca dawac godzin ,,,wiadomo ze dlugo nie popracujesz ,, pojdziesz na zwolnienie itp,,,,a klienci tez nie chca jowej i na start w ciazy bo mniej pozytku,,,,fakty sa takie kobiety w ciazy pracuja to nie choroba ale inni widza to z innego punku robota to robota,,,, zwieksz godziny teraz i dopiero dzidzius nie musisz miec jakis lat ,, wazne abys miala przepracowany 1 rok gdy urodzisz bo po macierzynskim mozesz ubiegac sie o wychowawczy ,,, ale musisz miec rok pracy,,,, ostatnie miesiace pracy tez sa wazne bo od twoich zarobkow beda ci naliczac wychowawczy jak sie zdecydujesz wykorzystac ,,, ja przy zarobkach 1200 dostawalam 550 e  ,,, macierzynski dostaniesz w calosci wyplate jaka zarabiasz na miesiac od swoich godzin,, ale 19 h to malo,,a kazda kobieta w ciazy inaczej przechodzi lepiej gorzej ale nigdy nic nie wiadomo,,, a wazne jest abys wziela dodatkowe ubezpieczenie  to jak juz bedziesz w ciazy to cie nie obejmnie,,,


 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×