Skocz do zawartości
Belgia.net

Rejestracja / Ubezpieczenie Samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

Marcinn

Mam pytanie.mam okazję kupić samochód,tylko nie mam narazie zameldowania,będzie to trwało z miesiąc czasu.Sprzedajacy jest moim kolegą.Czy by była taka możliwość rezygnacji z jego ubezpieczenia?chodzi mi o to że samochód będzie na niego a ubezpieczenie na kogoś innego

 

Pewnie nie wiesz jak w Belgii wygląda zakup samochodu. Po pierwsze masz tu dożywotnie blachy (no prawie dożywotne - jak masz dłuższy okres bez auta to trzeba je zwrócić) które sprzedający zachowuje dla siebie po transakcji sprzedaży. Odkupując od niego auto musisz dostać dokumenty w tym również przegląd przed sprzedażowy (oczywiście możesz kupić i bez tego ale potem trzeba się "bujać" samemu a to nie jest proste jak nie masz lawety, zielonych warsztatowych tablic etc). Z tymi papierami (dowód, dokument zakupu, przeglądem etc) idziesz do brokera ubezpieczeniowego czy bezpośrednio do TU (np Touring) i zawierasz z nimi umowę na OC oraz przy okazji wybierasz sobie blachy na swoje auto (jeśli takowych nie miałeś albo jest to np.2 auto etc). Wytłumacz zatem jak chcesz z czegoś zrezygnować (ubezpieczenie) co nie przechodzi na kupującego tak jak ma to miejsce w Polsce? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
andzela12110
 

Witam,

Czy ktos wie czy mozna zarejestrowac auto na belgijskich blachach jak nie mam dowodu osobistego belgijskiego???

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
josiaAsia

 

 

Witam,

Czy ktos wie czy mozna zarejestrowac auto na belgijskich blachach jak nie mam dowodu osobistego belgijskiego???

 

 

Anex19 jezeli nie masz dowodu Belgijskiego i nie jestes w trakcie meldunku nie mozesz zarejestrowac tu auta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
oodarek

Witam wszystkich posiadam samochód osobowy na hiszpańskich blachach i chciałbym go zarejestrować w Belgii.

Jeżeli jest jakaś mądra osoba która pomogła by mi to ogarnąć lub zna kogoś kto wie gdzie się ruszyć i co należy zrobić to chętnie skorzystam z pomocy i oczywiście odwdzięczę się finansowo za pomoc w tej całej operacji....;-) 

pozdrawiam 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
izunia464

witam moze bedzie w stanie ktos mi pomoc otoz dzisiaj bylam w ubezpiczalni i chcialam ubezpieczyc samochod jednak mi odowili dlatego ze niby jestem zablokowana i nie moge temu ubezpieczyc z tym ze nigdy nie mialam na sobie ic wiec to troche dziwne jak dla mnie poweiedzieli zebym sie skontaktowala z firma DATASUUR, czy ktos mial podobna sytuacje?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Mike25

Ktoś ma doświadczenia w tym temacie. Znslazłem interesujący samochód w Ternauzen i chciałbym go sprowadzic do Be. Ktoś orientuje się jakie są procedury i opłaty? Może ktoś miał podobną sytuację.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
josiaAsia

witam chciałam spytac ile sie czeka na tablice rejestracyjne ? czekam juz 14 dni i nie mam tablicy miała przyjsc poczta i dupa nie ma jej :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
josiaAsia

No widzisz a ja czekam dwa tygodnie dziś do nich dzwonie a oni mówią że to samochód z importu i dlatego tyle to trwa kazali czekać jeszce 3 dni masakra jakas :( dupe trzeba rowerm wozić :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ania24022

Witam mam pytanie  do trzeba zrobić jak się kupiło samochód z przeglądem bo sprzedający zrobił, gdzie trzeba się udać aby zarejestrować oraz ubezpieczyc?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
women12

Witaam, orientuje sie moze ktos ile zaplace za wprowadzenie auta do ruchu drogowego i za podatek roczny? Auto to audi A3 8P, 1.9 silnik, 105 KM, patrzylam na ta tabelke ale czy na pewno sa tu takie ceny czy drozsze? Z gory dzieki za odpowidz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ela9816

Witam.

Około rok temu miałam mała stłuczkę. Nie zdążyłam wyhamować i uderzyłam w tył innego samochodu. Nie było to mocne uderzenie,żadnych wgnieceń tylko kilka rys na tym drugim aucie.Kobieta powiedziała , ze czuje się dobrze tylko szyja ją boli trochę. Gdy  zaproponowałam, ze mogę zawieźć do lekarza ,żeby sprawdził czy wszystko Ok odmówiła mówiąc, ze najpierw musi z chłopakiem porozmawiać itp.Spisalysmy constant , wymieniłyśmy się numerami i tyle. Po kilku dniach odezwała się , ze źle się czuje i cały czas robi jakieś badania. Odpowiedziałam,ze constant już dostarczyłam do ubezpieczalni i życzę zdrowia itp.
Kilka dni temu dostałam pismo z mojej ubezpieczalni, ze nie przedłużają mi umowy. Spotkałam się z moim agentem i co się okazało? Otóż za ten wypadek moja ubezpieczalnia została naliczona na ponad 47tys € ... sprawa nie jest jeszcze zamknięta dlatego mój agent nie mógł sprawdzić dlaczego aż tyle do zapłaty. Powiedział , ze wcale nie musza tyle zapłacić bo sprawa nie jest zamknięta ale z tego powodu nie przedłużą mi umowy. 
Moje pytanie- czy może ktoś był w podobnej sytuacji? Jak to możliwe , ze za drobna stłuczkę firma naliczyła aż takie koszty? Czy mogę gdzieś sprawdzić dlaczego aż tyle €€€?
Czy ktoś może polecić brokera ubezpieczeniowego?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Marcinn

To jakaś patowa sytuacja Ci się szykuje. W grudniu zmieniałem ubezpieczyciela i by z jednej firmy przenieść się do drugiej to musiałem dostarczyć im zarówno dokument przestawiający to że w ustawowym czasie zrezygnowałem z poprzedniego ubezpieczyciela i oni mi potwierdzili pisemnie tą rezygnację oraz w czasie do 1 m-ca od zawarcia OC przedstawić przebieg ubezpieczenia z poprzedniej firmy. Co do wysokości kosztów jakie podałaś we wnioskowanym odszkodowaniu  to wystarczy że kobieta "chorowała" od dnia stłuczki to już wyjdzie z niemożności podjęcia pracy i utraty dochodów z połowę tej stawki, a drugie tyle pochłonęły zapewne badania i rehabilitacja .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
SylwiaMaciolek

Witam,

Czy ubezpieczalnie w Belgii sprawdzają historię ubezpieczenia samochodu, który miałam w Polsce? Samochod był kupiony i ubezpieczony w Polsce. Teraz przeprowadziłam się do Belgii i zamierzam kupić auto tutaj.

Edytowane przez SylwiaMaciolek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adelaar

Jesli nie udowodnisz odpowiednimi dokumentami historii bezszkodowej jazdy to bedziesz płacic 100 procent ubezpieczenia . Nalezy wyciagnąć historię u Polskiego ubezpieczyciela i najlepiej po angielsku ( raczej ubezpieczalnie nie robia z tym problemu }  

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bomber

Witam, mam kilka pytan i mam nadzieje, ze znajdzie sie osoba ktora mi pomoze :-) 

A mianowicie, jestem w Belgii u rodziny. 

Jestem zameldowany w  listopadzie bedzie mijal 3 miesiac, czy moge jezdzic autem mojego taty ktore jest na polskich blachach ? Nie posiadam belgijskiego dowodu. 

- Czy moge kupic auto i zarejestrowac je gdy nie posiadam dowodu be ?

- Czy moge zarejestrowac/ubezpieczyc auto na inna osobe i normalnie bez obaw sie poruszac ? 

 

W sumie czy moge jezdzic samochodem na polskich blachach gdy nie mam dowodu belgijskiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×