Skocz do zawartości
Belgia.net

Rejestracja / Ubezpieczenie Samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

Klapek

Witam. Dzisiaj byłem oglądać auto i podpisałem kontrakt ze sprzedającym.
Oczywiście auto będzie w kredycie, więc musze iść do banku po czek i dopiero wtedy po auto.

I tutaj zaczynają się schody gdyż auto dostane bez blach.
Więc co dalej? Chcę to auto sprowadzić do Polski a nie rejestrować tutaj.
Dostane od niego następujące dokumenty:

- Carte grise originale-Certificat de conformite

- Demande d'immatriculation

- Controle Technique

- CAR-PASS

 

Czy jest jakaś możliwość załatwienia sobie tych blach, żeby od razu wsadzić je do auta,
czy muszę zostawić auto w tym komisie, wziąć papiery i dopiero wtedy wrócić z blachami ?
Mam do tego komisu 150 km więc nie wiem co mam zrobić.
Pozdrawiam i proszę o pomoc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
majlo

Jesli bedziesz już miał czek z banku to wyślij garazyscie kopie czeku a on w zamian niech ci wyśle kopie Demande d'immatriculation. Z tym idź do ubezpieczalni i wykup tranzyty.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nikoos

Wydaje mi sie ze najprostrzym sposobem jest zalatwienie lawety i przy wreczeniu czeku odeslanie od razu do miejsca przeznaczenia.Tak wyjdzie najtaniej blachy tranzytowe kosztuja dosc drogo dodajac koszt jazdy to laweta jest tansza

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Filip26

Laweta do Polski będzie tańsza niż blachy które kosztują max 250 euro? Nie wydaje mi się...

Kolego same blachy 250 E zjazdówki do tego dolicz sobie koszta paliwa, opłaty za autostrade w Polsce i uskłada się koło 350 E. A gdzie do tego czas poświęcony na drogę ?

A tak zamawia lawete pod adres gdzie znajduje się auto , pakuje na lawete i tyle nie martwi się o nic.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lisek

 

Laweta do Polski będzie tańsza niż blachy które kosztują max 250 euro? Nie wydaje mi się...

Kolego same blachy 250 E zjazdówki do tego dolicz sobie koszta paliwa, opłaty za autostrade w Polsce i uskłada się koło 350 E. A gdzie do tego czas poświęcony na drogę ?

A tak zamawia lawete pod adres gdzie znajduje się auto , pakuje na lawete i tyle nie martwi się o nic.

Zgadzam się laweta kosztuje 250 euro sam nie wiedziałem że tak tanio

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

Tylko uwazaj, zeby za brak tablic pojazdu nawet na lawecie policja np: niemiecka nie nalozyla mandatu. A do tego jeszcze stracony czas az sprawdza, czy pojazd nie jest kradziony. Nie twierdze, ze w Twoim przypadku tak bedzie, ale jak to sie mowi: ¨przypadki chodza po ludziach ¨. Moj znajomy sciagal na lawecie ciagnik rolniczy z Francji i Holendrzy sie przyczepili do braku tablicy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
marcinek0909

Witam mam meldunek w Belgi pracuje legalnie czy moge zarejestrowac na siebie samochod nie posiadajac prawa jazdy ?Samochodem bedzie poruszala sie inna osoba majaca tylko polskie dokumenty

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
123456

Pamietaj, ze to Ty bedziesz ponosic wszelka odpowiedzialnosc za te auto - mandaty, stluczki itp wszystkie dokumenty beda wystawiane na Ciebie, ubezpieczyc tez musisz na siebie, ale z tym to chyba bedzie problem bez prawa jazdy...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
arletka1403

Mój znajomy zarejestrował samochód na tatę (który nie ma prawa jazdy) tylko po to żeby mieć zniżki do ubezpieczenia, więc wydaję mi się, że będziesz mógł na siebie ubezpieczyć i zarejestrować .

Edytowane przez arletka1403

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
maxim

witam, orientuje się ktoś z Was gdzie można zrobić rejestrację oczywiście belgijska ale nie tloczona na beznadziejnych blachach tylko na plexi ?

jak ktoś z Was zna punkt w Brukseli najlepiej w dzielnicach z początkiem Woluwe to będę wdzięczna...

niestety tam gdzie robią zwykłe nietrwałe nie potrafią jak to mowią pomóc :/

z gory dziękuję i pozdrawiam

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bxlll

Witam! Mam problem! Samochód mam zarejestrowany na siostrę bo ja nie mogłam na siebie, wiek. Teraz siostra zjeżdża do Polski i ja chce teraz zarejestrować na siebie! Wiec moje pytanie brzmi:

czy zostając w tym ubezpieczeniu co jest siostra musze płacić na nowo podatek drogowy?

czy musze robić przegląd? Chociaz robiłam w kwietniu!

Car pas dalej jest ważny czy potrzebuje nowego dokumentu?

Prosze o pomoc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
grb

Witam! Zainteresowany jestem kupnem samochodu o pojemności 1.0-1.2 w benzynie coś z rocznika 95-2000 do 500e. Mam 26 lat. I moje pytanie jest takie ile wyniesie mnie rejestracja wraz z ubezpieczeniem na takie autko. Myślałem jeszcze o skuterze, ale miałbym ok 30km dojazdu do pracy w jedną stronę...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
PaulStry

Mam pytanie:

Zakupiłam samochód z Niemiec, zarejstrowałąm go w Belgii. Czy w Belgii jest wydawana jakaś karta pojazdu ? Jeśli tak to kiedy i przez kogo ? Pytam bo mówią mi,że jest potrzebna i ,że bez niej samochód nie przejdzie przeglądu, a ja oprócz zielonej karty oraz Deel I i Dell II nie mam nic. Dziękuję

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dziewczyna1

Witam.

Mam pytanie czy posiadając samochód zarejestrowany w Polsce mogę tylko zapłacić podatek drogowy w Belgii od niego i jeździć nim bez stresu? Zostaje tu jeszcze około 10 mc i nie chciała bym przerejestrowywać samochodu. Słyszałam że niby można tak zrobić, czy ktoś się spotkał z taką sytuacją pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Masakra1982

Witam wszystkich mam pytanie odnośnie ubezpieczenia auta .

Miałem zarestrowane i ubezpieczone auto w belgii ale w połowie ubzpieczenia zjechałem nim do polski i przerejstrowałem na polskie blachy . Czy muszę kontynuwać ubezpiecznie do konca umowy czy mogę je wypowiedzieć w połowie gdzie rozłożyłem płatności co 3 miesiące pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
MarcinKorzecki

Mam pytanie.mam okazję kupić samochód,tylko nie mam narazie zameldowania,będzie to trwało z miesiąc czasu.Sprzedajacy jest moim kolegą.Czy by była taka możliwość rezygnacji z jego ubezpieczenia?chodzi mi o to że samochód będzie na niego a ubezpieczenie na kogoś innego

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
agentkazne

witam. moze znacie jakies ubezpieczenie ktore ubezpieczy auto dla kobiety 23 lata 2010r 1.8 silnik 92kW bylam juz w kilku ubezpieczeniach i niestety odmawiaja :( prosze o pomoc

Dlaczego nie chca ubezpieczyc?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
agentkazne

Mam pytanie:

Zakupiłam samochód z Niemiec, zarejstrowałąm go w Belgii. Czy w Belgii jest wydawana jakaś karta pojazdu ? Jeśli tak to kiedy i przez kogo ? Pytam bo mówią mi,że jest potrzebna i ,że bez niej samochód nie przejdzie przeglądu, a ja oprócz zielonej karty oraz Deel I i Dell II nie mam nic. Dzięku

z tego co slyszalam to takie karty sa wydawane przez fabryki samochodu, czy cos w tym stylu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×