Skocz do zawartości
Belgia.net

Doradca Laktacyjny

Rekomendowane odpowiedzi

Katarzyna_

Witajcie mamy,

Czy ktoras z Was orientuje sie czy jest tu ktos taki? W Polsce bez problemu mozna znalezc taka osobe. A jak jest tutaj?

Ktos? Cos?

Pozdrawiam :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pandorax

W kazdym szpitalu. Polozna, ktora przychodzi do domu takze powinna pomoc. A jesli chcesz to mozesz do mnie tez napisac na priv.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
MajaWeronika

Jest kilka organizacji, ktore moga pomoc. W jakim jezyku mowisz poza polskim?

La Leche League to oficjalna organizacja wspierajaca kp. Maja tam doradcow mowiacych po francusku i angielsku, nie szukalam niderlandzojezycznych, ale pewnie tez pomogli by Ci kogos znalezc. Sa na facebooku, mozesz tam napisac, ze masz problem.

Ja osobiscie od poloznej dostalam kilka bardzo glupich rad, typu : noworodka trzeba karmic co 3 godziny itp, wiec to co mowia polozne podziel sobie przez 3.

Potrzebujesz pomocy natychmiast? Czy tylko szukasz informacji na zapas?

Mam za soba 2.5 roku karmienia, chetnie podziele sie doswiadczeniami.

Pozdrawiam

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adema

Do mnie też przyjeżdżała położna do której dostałam numer w szpitalu. Mówiła żeby dzwonic do niej kiedy tylko się będzie miało problem nawet w nocy a umawiać się trzeba było dzień wcześniej i przyjechała tez i w sobotę. Wsparła na duchu w czasem trudnych momentach karmienia i doradzala jak tylko mogła.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Katarzyna_

Mnie polozna tez niestety nie pomogla za bardzo.

Wiecej informacji udzieliła mi pani z Kind&gezin.

Jednak nadal nie wiem czy karmie prawidłowo, poniewaz moja mala po moim mleku spi bardzo krotko, a kiedy dokarmie ją mlekiem sztucznym to spi ponad 2 godziny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
MajaWeronika

Sztuczne mleko jest ciezkostrawne, dlatego dziecko tak spi. a nie dlatego, ze sie Twoim mlekiem nie najada.

Masz wage w domu? jak czesto wazysz mala? przybiera dobrze?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
MajaWeronika

http://kellymom.com/health/growth/growthcharts/#growth to masz link do bardzo dobrej, powaznej strony (mowisz po angielsku prawda?)

czy mala po przebudzeniu domaga sie natychmias karmienia? czy nie jest nim zainteresowana? Ile teraz ma? karmisz z obu piersi naraz? mala zasypia przy piersi? jesli tak, to moze warto odwrocic kolejnosc, nakarm ja kiedy jest wyspana i ma sile dobrze ssac, a jak sie troszke pobawi i strawi, to daj jej sie przespac?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
loppo

Katarzyna a dlaczego dokarmiasz butelką? Każde dokarmienie powoduje,że masz mniej pokarmu.Skoro zdecydowałaś się karmić piersią, to musisz dziecko jak najczęściej dostawiać do piersi,żeby wzmożyć laktację lub w między czasie odciągać pokarm. Musisz mieć uczucie pełnych piersi,czasami nawet bólu,gdy są pełne. Ssąc z  piersi dziecko musi się bardziej natrudzić a  butelkę opróżni raz dwa,szybko się naje i potem śpi. Moje dzieci karmione piersią potrafiły i cztery godzinki przespać w dzień a w nocy regularnie co 2 godziny budziły się głodomory ;) Przybierały bardzo ładnie ,ale nie można generalizować,bo każde dziecko jest inne. Jeśli boisz się ,że dziecko Ci się nie najada w każdej chwili możesz iść zważyć córcię do najbliższego ONE i zobaczyć jakie są przyrosty wagi . Na pewno Ci nie odmówią zważenia. Powodzenia i wytrwałości :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
MajaWeronika

Loppo, jedna poprawka, ja prawie nigdy nie mialam uczucia pelnych piersi, wiec nie kazdy musi tak miec. Ale to prawda, ze lepiej butelke odstawic jesli chce sie karmic piersia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Katarzyna_

http://kellymom.com/health/growth/growthcharts/#growth to masz link do bardzo dobrej, powaznej strony (mowisz po angielsku prawda?)

czy mala po przebudzeniu domaga sie natychmias karmienia? czy nie jest nim zainteresowana? Ile teraz ma? karmisz z obu piersi naraz? mala zasypia przy piersi? jesli tak, to moze warto odwrocic kolejnosc, nakarm ja kiedy jest wyspana i ma sile dobrze ssac, a jak sie troszke pobawi i strawi, to daj jej sie przespac?

Tak, mała po przebudzeniu domaga się natychmiast karmienia. Ma 15 dni. Tak, karmię z obu piersi, czasem nawet z czterech, jednak mimo to mała dalej chce jeść. Dopiero kiedy naje sie z piersi i z butelki to usypia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Katarzyna_

Katarzyna a dlaczego dokarmiasz butelką? Każde dokarmienie powoduje,że masz mniej pokarmu.Skoro zdecydowałaś się karmić piersią, to musisz dziecko jak najczęściej dostawiać do piersi,żeby wzmożyć laktację lub w między czasie odciągać pokarm. Musisz mieć uczucie pełnych piersi,czasami nawet bólu,gdy są pełne. Ssąc z  piersi dziecko musi się bardziej natrudzić a  butelkę opróżni raz dwa,szybko się naje i potem śpi. Moje dzieci karmione piersią potrafiły i cztery godzinki przespać w dzień a w nocy regularnie co 2 godziny budziły się głodomory ;) Przybierały bardzo ładnie ,ale nie można generalizować,bo każde dziecko jest inne. Jeśli boisz się ,że dziecko Ci się nie najada w każdej chwili możesz iść zważyć córcię do najbliższego ONE i zobaczyć jakie są przyrosty wagi . Na pewno Ci nie odmówią zważenia. Powodzenia i wytrwałości :)

W szpitalu już kazali mi ją dokarmiać, bo kiedy mała została zważona w trzeciej dobie, okazało się, ze od porodu spadła z wagi 250g. :(

Pani, ktora byla u mnie z Kind&Gezin, kiedy powiedziałam jej, że laktatorem sciagam max. 35ml sama też kazała mi ją dokarmiać po piersi.

Nie rozumiem własciwie dlaczego ona się nie najada, bo w czasie kiedy ona śpi mnie cieknie mleko, aż mocze czy to piżamy czy to koszulki, w których chodzę na luzie po domu.

Mała przybiera na wadze, ale jest dokarmiana mlekiem modyfikowanym, wiec nie mam jasnej sytuacji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adema

Jej przecież noworodek chyba do jakichś 5 dni gubi na wadze. Niemowlę chce czuć tez bliskość mamy a ssanie je uspokaja i dlatego często chce być przy piersi mimo że nie zawsze jest głodne. Początki są zawsze trudne zwłaszcza pierwsze dni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pandorax

Za norme przyjmuje sie 10 procentowy spadek masy ciala. To co sciagasz laktatorem wcale nie wydaje mi sie zeby bylo malo jak na poczatek, szczegolnie, ze dziecko potrafi wyciagnac wiecej. Synek sie nie najada, bo najprawdopodobniej z butelki szybciej leci niz z piersi i wymaga mniej wysilku. Musisz pamietac, ze to jeszcze malenstwo, ktore uwielbia usypiac przy piersi. Jesli chcesz karmic piersia, odstaw butelke.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×