Skocz do zawartości
Belgia.net

Zmiana Nazwiska Po Ślubie

Rekomendowane odpowiedzi

loreal

Chciałabym się zapytać jak tutaj odbywa się procedura zmiany nazwiska na męża.

Wiem ,że nie trzeba ,że nie jest to tutaj obowiazkiem ale chcę zmienić .

Dziękuję za pomoc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Agnes22s

Loreal taka sama jak w Polsce, ja na początku poszłam do urzędu pokazałam akt ślubu i wydali mi nowy dowód ze zmienionym nazwiskiem a potem juz z nowym dowodem udałam sie do pracodawcy, banku,ubezpieczalni itp

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
19czarny91

Witam moze ktos był w podobnej sytuacji urodziłam dziecko i ma nazwisko po matce chciala bym zmienic nazwisko na ojca dziecka bo wzięliśmy slub i chciała bym dodac ze jest ojcem dziecka gdyż teraz dziecko w papierach nie ma ojca co mam zrobic jakie dokumenty sa potrzebne

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
belgique

Witaj a w urzedzie nie pytali sie kto jest ojcem dziecka ? pytam bo ja chcialabym aby dziecko przejelo moje nazwisko nie ojca ale  byl wpisany jako ojciec dziecka w papierach

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
josiaAsia

Witam moze ktos był w podobnej sytuacji urodziłam dziecko i ma nazwisko po matce chciala bym zmienic nazwisko na ojca dziecka bo wzięliśmy slub i chciała bym dodac ze jest ojcem dziecka gdyż teraz dziecko w papierach nie ma ojca co mam zrobic jakie dokumenty sa potrzebne

 

Moja pierwsza córka nie jest dzieckiem mojego mężą jak wiezliśmy ślub mąż ja przysposobił czyli jest teraz jego dzieckiem ma jego nazwisko i obie córeczki maja nazwisko taty. Nie wiem jak to wygląda tutaj wydaje mi się że pownnaś iśc na komune tam gdzie zgłaszałaś dziecko. I tam udzielą Tobie wszelkich informacji skoro to jest biologiczny tata myślę że nie bedzie problemu. Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
picaso

Witam moze ktos był w podobnej sytuacji urodziłam dziecko i ma nazwisko po matce chciala bym zmienic nazwisko na ojca dziecka bo wzięliśmy slub i chciała bym dodac ze jest ojcem dziecka gdyż teraz dziecko w papierach nie ma ojca co mam zrobic jakie dokumenty sa potrzebne

hej jezeli masz zamiar tu zostac i podejmowac jakas prace i kredyty to niech tak zostanie bo teraz jestes jako matka sama wychowujaca dziecko masz inne prawa niz  jak panie ktore dostaja alimenty albo ojcowie sa  wpisani w papierach a jezeli ty wiesz kto jest ojcem i ojciec tez wie to poco wam te formalnosci 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
josiaAsia

Jak może byc uznana za samotną matke skoro wzieła slub ? Nie rozumiem tego. rozumiałabym jak by nie mieli ślubu ale maja to jak to jest ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
19czarny91

Chciała bym zmienic gdyż ja mam nazwisko meza a corka moje panieńskie i w razie jakiegos nieszczęścia chciała bym aby moj maz mogl sie opiekować nasza córeczka zeby był wpisany ze jest ojcem dziecka . Byłam na komunie i powiedzieli mi ze musze to przez konsulat załatwić bo jest obywatelka polski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dawid92

 

Witam moze ktos był w podobnej sytuacji urodziłam dziecko i ma nazwisko po matce chciala bym zmienic nazwisko na ojca dziecka bo wzięliśmy slub i chciała bym dodac ze jest ojcem dziecka gdyż teraz dziecko w papierach nie ma ojca co mam zrobic jakie dokumenty sa potrzebne

hej jezeli masz zamiar tu zostac i podejmowac jakas prace i kredyty to niech tak zostanie bo teraz jestes jako matka sama wychowujaca dziecko masz inne prawa niz  jak panie ktore dostaja alimenty albo ojcowie sa  wpisani w papierach a jezeli ty wiesz kto jest ojcem i ojciec tez wie to poco wam te formalnosci 

 

Jaki sposob myslenia.... korzysci kontra oficjalne ojcostwo.... picaso... materializm szkodzi nie tylko zdrowiu ale i kontaktom z najblizszymi.... korzysci ze wspolmalzenstwa jak i pelnej szczesliwej rodziny sa kolosalnie wieksze od tych ochlapow ktore Pani proponujesz... mysl logistycznie ale z sercem... dalszy komentarz chyba jest zbedny... wracajac do tematu... w brukseli jest jeden Pan ktory udzieli wszelkich informacji bezplatnie przez tel.... chetnie podam nr do niego na priv.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×