Skocz do zawartości
Belgia.net

Konkubinat, Co I Jak?

Rekomendowane odpowiedzi

szkodnik

Witam, chce wyrobić kartę, najszybszym sposobem było by dla mnie zgłoszenie nas że zyjemu w konkubinacie. Jesteśmy razem 7 lat i nie będzie problemu tego udowodnić. Ja aktualnie pracuję od czasu do czasu na Polskiej działalności jednak wybieram się do firmy, i posiadanie karty będzie dodatkowym atutem, i przyspieszeniem tego.

Jednak nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić, od czego zacząć, gdzie się udać itp.

Będę wdzięczny bardzo za pomoc, oczywiście zapewne to było na starym forum nie raz poruszane, jednak nie mogę się tam zalogować tak więc jeszcze raz dziękuje wszystkim chętnym którzy się udziela w temacie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adema

Mówisz o karcie w sensie dowód? Jeśli tak to my byliśmy w gminie i musieliśmy udowodnić że znamy się co najmniej 3 lata więc zanieśliśmy nasze wspólne zdjęcia i tyle bo jak inaczej udowodnić. Trzeba było czekać na odpowiedź z gminy czy akceptują to czy nie i potem 3 miesiące czekałam na dowód.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

policjant przyjdzie rano o 6.30 zobaczyc czy razem mieszkacie macie wspolne lozko i sa rzeczy osobiste twego partnera w lazience i kilka pytan dotyczacych waszego wspolnego zycia wstecz od kiedy jestescie razem czy znacie swoich krewnych i tym podobne pytania zycze powodzenia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
szkodnik

Rozumiem, czyli przez "gmina" mam rozumieć komuna? mieszkam w Brukseli.

Chodzi mi tak bardziej szczegółowo gdzie mam się udać dokładnie i o co pytać, jak to zgłosić.

Ale dzieki za informacje, czekam na resztę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adema

tak gmina czyli komuna. Ktoś na pewno napisze gdzie masz się udać bo ja niestety nie wiem. U nas policjanta nie było na szczęście. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
szkodnik

Rozumiem,

Teraz jak zajdę na to komune o co dokładnie mam pytać ( najlepiej żęby ktoś mi napisał po FR, jak mam przetłumaczyć konkubinat . .. )

 Tak bym mógł zaczerpnąć informacji w "informacji na komunie" bo w  sumie nie wiem dokładnie o co pytać ich tam ( i jak pytać ) by mnie zrozumieli

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

concubinage

powiedz ze mieszkacie razem od kilku lat i chcesz zalegalizowac wasz zwiazek

napisze ci na priv po fr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

tak to tzw concubinage,trzeba pojsc razem do swojej gminy,i tam podadza jakie potrzebne sa dokumenty,zapewne miedzynarodowe akty urodzenia,czasem akty z porzedniego malzenstwa z adnotacja o rozwodzie tez miedzynarodowe ,kontrakt na wynajm mieszkania, kontrakty ,/umowy o prace ,dokument tozsamosci,itp,powodzenia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Domino

WItam 

#podłączę sie do tematu ,jesli można :)

 

Ja bym chciał zameldowac moja dziewczynę w moim mieszkaniu.Ja posiadam dowód belgiski ,meldunek ,prace,mieszkam sam 2 pokoje,wszytsko u mnie legalnie i dzieki Bogu dobrze funkcjonuje. Dziewczyna przyjechala do mnie w maju 2014 ( chce ze mna być ,nie pracować )  Chce/muszę  ją zameldować jako moją dziewczynę ( tj konkubinę) ( zwiazek z długotrwałą relacją ) Bylismy w gminie ( brugia) i powiedzieli ze musimy akty urodzenia i nasz  stan cywilny przetłuamczyć z urzedu cywilnego z polski .Oboje (kawaler i panna to akurat łatwo załatwic w polsce). Ale również  rządają zaswiadczenia (tak zrozumiałem) z polski ze jestesmy parą od tylu lat ile jestesmy .Ale Urzad w polsce nie wydaje zaswiadczen ze jestesmy parą (gdyz te przepisy "konkubinat" nie obowiazuja w polsce). Czy mam isc tylko z tymi papierami co mam ? Pytanie dla osób które rejestrowały swoje połwóki

( drugie połówki dostają dowód F) jako partner.

Pozdrawiam 

Edytowane przez Domino

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

WItam 

#podłączę sie do tematu ,jesli można :)

 

Ja bym chciał zameldowac moja dziewczynę w moim mieszkaniu.Ja posiadam dowód belgiski ,meldunek ,prace,mieszkam sam 2 pokoje,wszytsko u mnie legalnie i dzieki Bogu dobrze funkcjonuje. Dziewczyna przyjechala do mnie w maju 2014 ( chce ze mna być ,nie pracować )  Chce/muszę  ją zameldować jako moją dziewczynę ( tj konkubinę) ( zwiazek z długotrwałą relacją ) Bylismy w gminie ( brugia) i powiedzieli ze musimy akty urodzenia i nasz  stan cywilny przetłuamczyć z urzedu cywilnego z polski .Oboje (kawaler i panna to akurat łatwo załatwic w polsce). Ale również  rządają zaswiadczenia (tak zrozumiałem) z polski ze jestesmy parą od tylu lat ile jestesmy .Ale Urzad w polsce nie wydaje zaswiadczen ze jestesmy parą (gdyz te przepisy "konkubinat" nie obowiazuja w polsce). Czy mam isc tylko z tymi papierami co mam ? Pytanie dla osób które rejestrowały swoje połwóki

( drugie połówki dostają dowód F) jako partner.

Pozdrawiam 

przedstawiasz akty urodzenia wydane na druku miedzynarodowym i potwierdzenie waszego stanu cywilnego tez druk miedzynarodowy urzad stanu cywilnego wydaje to 

co do waszej zazylosci to tu dla komuny wystarcza np wasze wspolne zdjecia ktore macie z opisami kiedy zostaly zrobione; jesli w polsce mieszkaliscie razem to meldunek i potwierdzenia z meldunkow ze mieszkaliscie pod jednym adresem to juz trzeba przetlumaczyc chyba ze nie mieszkaliscie to juz trudno ,ale teraz gdy juz mieszkacie tu to i tak przyjdzie policjant wszystko sprawdzic,takze to nic strasznego i pamietaj ze musisz przedstawic swoj kontrakt o prace i zgodzic sie ze dasz rade was dwoje z tego utrzymac,mozesz tez poprosic wlasciciela mieszkania o takie male referencje ze zgadza sie bys zamieszkala z toba twoja dziewczyna,ja to wczesniej przechodzilam i to dosc dobre potwierdzenie waszego zwiazku powodzenia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
olek

dolacze sie do watku ja zaltwiam narazie dowod dopiero w grudniu dostane nie wiem czemu mam tak dlugo czekac , miedzy czasie chialabym zalatwic konkubinat .Czy ktos skaldal takie papiery w Antwerpi bo mnie trafia jak musze cos tam uzyskac miesiacami sie czeka,pytanie czy jesli nie posiadm jeszcze dowodu belgijskeigo to moge starac sie o ten konkubinat? bardz prosze o jakies wskazowki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ula510

Czyzby aż tak się pozmieniało???? ja osobiście żyje tutaj od czterech lat w COHABITATION LEGAL.partner był już po formalnościach z meldunkiem.moje meldunkowe sprawy były w toku.zaznaczam ze nie pracowałam legalnie.nie mogąc znaleśc pracy,poszlismy na swoja komunę i poprostu powiedzieliśmy ze chcemy wziąsc konkubinat.nic nam nie było potrzebne.poprostu na miejscu podpisalismy dokumety i wyszlismy.po paru dniach przysłali nam dokument ze jesteśmy w zwiazku.Przy meldunku dostarczyliśmy wszystkie dokumenty o stanie cywilnym i akt urodzenia.nie było u nas policji ani nie chcieli zadnych zdjęc czy potwierdzeń ze ileś czasu jestesmy razem.zaznaczam ze partner również jest Polakiem( wiem ze w związkach gdzie jedno jest innej narodowości jest troszkę inaczej).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nemi05

Witam serdecznie!

Przedstawię krótko swoją sytuację. Otóż jestem z chłopakiem w związku od 1,5 roku. On nie jest obywatelem EU. Chcielibyśmy zawrzeć samenwonen, ponieważ dzięki temu on dostałby legalne pozwolenie na pracę, które wkrótce mu wygasa.

I teraz moje pytanie: czy w razie, gdyby jedno z nas chciało rozwiązać samenwonen, czekają nas jakieś skutki tego? I czy ma to jakiś wpływ na przyszłość?

Jedyne co udało mi się znaleźć to skutek finansowy, czyli 150 euro w razie zakończenia takiego związku. Jest też wspólme rozliczanie się z podatku (nie wiem czy to konieczne), ale czy coś jeszcze?

Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi, bo spotkanie z prawnikiem mamy dopiero w przyszłym tygodniu, a ja już teraz chciałabym się choć trochę o tym dowiedzieć. Pozdrawiam:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
magdalenna

Witam mam pytanie do tego tematu, czy ktoś się orientuje czy aby udowodnić wspólny związek mogą być zdjęcia zapisane na nośniku- tam też jest opis kidy były robione, czy też muszą to być zdjęcia "wywołane"?jaki okres trzeba udowadniać?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
olek

jesli chodzi o samen wonen zadaja dokumnetow czyli , ze nie ejst zoantym , a ja rozwiedzionym to ze tym czasie nie zawarlismy innego zwiazku ,plus odpis sktoconego malzenstwa skad ten dokumnet pochodzi? pytanie gdzie to zalatwic bow konsulacie nie mozna?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×