Skocz do zawartości
Belgia.net

Wynajem Mieszkania Przez Biuro

Rekomendowane odpowiedzi

polak2015

witam mam pytanie chcemy wynajac mieszkanie przez biuro lecz po wizycie w jednym z biur powiedzieli nam ze potrzebne zarobki w wysokosci 3 krotnosci wynajmu. Czyli mieszkanie 1000e to zarobki 3000e. Czy wszystkie biura maja takie wymagania ? Moze zna ktos biuro gdzie nie maja takich wymagan. prosze o pomoc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adema

No tak ale to jest liczone na osoby ktore chca wynajac dom czy mieszkanie nie na jedna osobe. Chyba nie chcesz wynajac domu za 1000euro bedac jedynym zarabiajacym ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alicia

witam mam pytanie chcemy wynajac mieszkanie przez biuro lecz po wizycie w jednym z biur powiedzieli nam ze potrzebne zarobki w wysokosci 3 krotnosci wynajmu. Czyli mieszkanie 1000e to zarobki 3000e. Czy wszystkie biura maja takie wymagania ? Moze zna ktos biuro gdzie nie maja takich wymagan. prosze o pomoc

Wydaje mi sie ze zle zrozumiales.Pewnie powiedzieli ci ze musisz zaplacic za dwa miesiace kaucje no i czynsz z gory za miesiac to da sume trzech miesiecy.Co do zarobkow to oczywiscie ze brane jest pod uwage i jezeli przedstawisz fiche de paye  to z pewnoscia 2,800  wystarczy.Jednak wiem z doswiadczenia ze w biurach jest czasami tak ze pokazuja mieszkanie wszystkim chetnym lecz w ostatecznosci to wlasciciel podejmuje decyzje.W praktyce to wyglada tak ze zawsze wybiera osoby pracujace z duzym dochodem i omijaja obcokrajowcow.Wybiora zawsze belga, chyba ze w Brukseli bo tam to propieterzy sa obcokrajowcami wiec problem znika

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
polak2015

raczej dobrze zrozumialem bo pytalem o warunki a pani mowi ze legalne dochody w wysokosci 3 krotnej wynajmu. Ale nic szukam dalej

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alicia

Jezeli dobrze zrozumiales to oznacza wylacznie ze wlasciciel domu postawil taki warunek zeby osoby wynajmujace nie zalegaly z czynszem.Wydaje mi sie jednak ze raczej chodzi o to ze wlasciciel nie chce wynajmowac obcokrajowcem i agent z biura nie mogl ci tego powiedziec dosadnie wiec uzyl argumentu zarobkow. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adema

Nie wiem co w tym dziwnego, jeśli ktoś chce wynająć dom za 1000 euro to Musi go stać na jego utrzymanie czyli dochody powinny być duże. Wynajmując mieszkanie za 500 euro osoby wynajmujące muszą mieć dochody 1500 euro, czy to takie duże wymaganie? W biurze Century 21 przynajmniej w tym przez które ja wynajmuje wymagają żeby na życie po odliczeniu czynszu zostało 60% zarobków, żeby najprościej było, zarabiając 1000 euro możemy wynająć mieszkanie za 400. Dla mnie to normalne że właściciele się zabezpieczają bo oglądając mieszkania różne rzeczy widziałam i nie tylko obcokrajowcy potrafią z domu zrobić meline.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alicia

Oczywiscie ze masz racje i biuro Century 21 jest jednym z najlepszych biur .Jednak wymaganie 300% dochodu jest jakims glupim pretekstem .Przy zarobkach 2800 E odmawiaja wynajmu domu za 1000 E .Faktycznie wiele osob nie placi czynszu regularnie i wieleinnych problemow stwarzaja dla wspollokatorow .Jednak proprieter nie moze im zrobic nic bez Juge de Paix a to niestety kosztuje i kase i wiele nerwow  .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekBrussel

Sprawdz w bbf.com

Sa drodzy ale maja fajne mieszkania.

Ewentualnie jak bedziesz chcial moge ci dac namiar na babeczke ktora wynajmuje mieszkania w Diegem. 820e miesiecznie za wszystko (prad,woda,internet,tv,clean services co 2 tygodnie) plus na poczatku kaucja 820. Nie wymaga niczego poza dowodem osobistym i podpisaniem umowy.

Pozdrawiam

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
deiw91

witam

orientuje sie moze ktos jakie wymagania trzeba spełniac przy wynajmu domu przez agencje?

czy trzeba cos przedstawic jakies zarobki czy cos?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adriankazio
1 godzinę temu, deiw91 napisał:

witam

orientuje sie moze ktos jakie wymagania trzeba spełniac przy wynajmu domu przez agencje?

czy trzeba cos przedstawic jakies zarobki czy cos?

Dokladnie tak. Prosza o ostatnie 3 zaswiadczenia o zarobkach i oczywoscie dokumenty z meldunkiem. Do tego jak zawsze kaucja i ubezpieczenie mieszkania obowiazkowe 

Edytowane przez adriankazio

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
KRYSTIANIWONA

Witam.

Wynajmuje ktoś z was przez woonbureau i wie jak to jest z kaucja ? Wynajmujemy już 2 lata i miesiąc. Chcemy zmienić mieszkanie. Musimy czekać do końca umowy ? Jak rezygnujemy wcześniej to będziemy musieli płacić czy wezmą wartość miesięcznego czynszu z kaucji. Umowę mamy na 3 lata. Kaucja też z 3 miesięcy była płacona. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
AnisB

Witam serdecznie . Chciał bym się spytać jak najlepiej poszukać mieszkania . Przez biuro czy prywatnie. Jestem z dziewczyną na tej samej umowie przez interim ( umowy tygodniowe ). Czy z taką umową możemy liczyć na wynajem mieszkania przez agencje ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
miskaa

Witam, przykro mi ale z umowami tygodniowymi na wynajem mieszkania przez agencje są znikome szanse, zaryzykuje stwierdzenie ze wcale jej nie ma. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×