Skocz do zawartości
Belgia.net

Wypowiedzenie Z Pracy

Rekomendowane odpowiedzi

misiek27

witam, jesli straciles prace po 2 latach zostales zwolniony , Twoj pracodawca jest zobowiazany Ci zaplacic tzw odprawke?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Matush8095

Sytuacja wygląda tak: znajoma jest na wychowawczym w Polsce tzn urodziła tutaj i postanowiła zjechać do Polski, wychowawczy kończy się jej w maju ale niestety nie moze złożyć wypowiedzenia do póki nie zakończy wychowawczego. Czyli w maju musiałaby przyjechać na 6 tygodni bo tyle trwa okres wypowiedzenia a w biurze powiedzieli ze przez te 6 tyg musi normalnie pracować. Wiec pytanie brzmi czy gdyby poszła na chorobowe zaraz po wychowawczym to moze złożyć wypowiedzenie i te 6 tyg chorować a pozniej po tym czasie zakończyć prace?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

witam

 czy w belgii mozna zwolnic pracownika za slaba znajomosc j.niderlandzkiego nadmieniam,ze w pracy nie mam problemow z wykonywanej pacy sa zadowileni i ze wszystkimi sie dogaduje w sprawach zawodowych gorzej jest w biurze tam ich malo rozumie.

Pozdrawiam

Oczywiscie ze mozna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Skarbus

Witam. Mam pytanie. Czy ktoś się orientuje ile ważny jest list ostrzagajacy przez pracodawcę ze jak 3 razy zrobi się coś nie tak zwolni dyscyplinarnie? Zaznaczę że pierwszy dostałam półtora roku temu niesłusznie bo poinformowałam pracodawcę o rezygnacji mojego klienta z przyczyn rodzinnych. Zapomniał odnotować i potem zadał ode mnie czekow. Drugi z tego co wiem to już z mojej winy bo o dzień za późno wysłałam wiadomość o mojej chorobie. Ile ważne są takie listy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
oneczka

Listy z upomnieniem dołączane są do akt i nie wiem dokładnie czy jest to ogólnie przyjęte czy zależy od pracodawcy ale przedawniaja się po 3 latach, Teraz proszę uważaać bo po 3 upomnieniu grozi pani zwolnienie dyscyplinarne. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

Listy z upomnieniem dołączane są do akt i nie wiem dokładnie czy jest to ogólnie przyjęte czy zależy od pracodawcy ale przedawniaja się po 3 latach, Teraz proszę uważaać bo po 3 upomnieniu grozi pani zwolnienie dyscyplinarne. 

Ale popelnila autorka postu przestepstwo - a zdjec nie robili??? Czasami to smiac mi sie chce z tego wszystkiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Skarbus

Oni od momentu kiedy zmniejszyłam sobie godziny pracy na pół etatu cały czas patrzą mi na ręce. Niestety... A proszę mi powiedzieć czy jakbym chciała zmienić biuro te listy idą ze mną? Dziękuję.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

Oni od momentu kiedy zmniejszyłam sobie godziny pracy na pół etatu cały czas patrzą mi na ręce. Niestety... A proszę mi powiedzieć czy jakbym chciała zmienić biuro te listy idą ze mną? Dziękuję.

Jesli bedzie Pani chciala zmienic biuro, to w nowym napewno poprosza o referencje z ostatniego miejsca pracy. Dalej juz chyba nie musze pisac co sie bedzie dzialo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Skarbus

Dziękuję za odpowiedź. Czyli żadnych szans nie mam... Co za prawo że pracodawca może napisać taki list a pracownik nie może się odwołać...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
oneczka

Dziękuję za odpowiedź. Czyli żadnych szans nie mam... Co za prawo że pracodawca może napisać taki list a pracownik nie może się odwołać...

Przeciwnie jesli uważa Pani że niesłusznie została upomniana można na taki list odpowiedzieć wyjaśniając dlaczego pani tak sie zachowała itp i tez wysłać to do pracodawcy listem poleconym i jeśli jest on wyrozumiały i przyzna się że to jednak on popełnił błąd to zostanie to anulowane. Jesli zmieni pani pracę to te listy nie idą za panią w innym miejscu dostaje sie pustą teczke personalną, a na rozmowie kwalifikacyjnej nie trzeba sie do tych upomnień przyznawać, powodów zmiany pracy może być tysiące no ale właśnie jesli poprosi o referencje to róznie to może być.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

 

Dziękuję za odpowiedź. Czyli żadnych szans nie mam... Co za prawo że pracodawca może napisać taki list a pracownik nie może się odwołać...

Przeciwnie jesli uważa Pani że niesłusznie została upomniana można na taki list odpowiedzieć wyjaśniając dlaczego pani tak sie zachowała itp i tez wysłać to do pracodawcy listem poleconym i jeśli jest on wyrozumiały i przyzna się że to jednak on popełnił błąd to zostanie to anulowane. Jesli zmieni pani pracę to te listy nie idą za panią w innym miejscu dostaje sie pustą teczke personalną, a na rozmowie kwalifikacyjnej nie trzeba sie do tych upomnień przyznawać, powodów zmiany pracy może być tysiące no ale właśnie jesli poprosi o referencje to róznie to może być.

 

Zwiedzilem kilka krajow Europy i jakos nigdzie nie spotkalem sie z pracodawca, ktory przyznalby sie do bledu ( a znajac Belgow to nie wierze w takie cuda ). Obecnie prawie kazde przedsiebiorstwo dokladnie lustruje nowego pracownika ( zwlaszcza imigranta ). Do autorki postu - moze Pani probowac, moze sie uda, ze swojej strony zycze powodzenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
oneczka

 

 

Dziękuję za odpowiedź. Czyli żadnych szans nie mam... Co za prawo że pracodawca może napisać taki list a pracownik nie może się odwołać...

Przeciwnie jesli uważa Pani że niesłusznie została upomniana można na taki list odpowiedzieć wyjaśniając dlaczego pani tak sie zachowała itp i tez wysłać to do pracodawcy listem poleconym i jeśli jest on wyrozumiały i przyzna się że to jednak on popełnił błąd to zostanie to anulowane. Jesli zmieni pani pracę to te listy nie idą za panią w innym miejscu dostaje sie pustą teczke personalną, a na rozmowie kwalifikacyjnej nie trzeba sie do tych upomnień przyznawać, powodów zmiany pracy może być tysiące no ale właśnie jesli poprosi o referencje to róznie to może być.

 

Zwiedzilem kilka krajow Europy i jakos nigdzie nie spotkalem sie z pracodawca, ktory przyznalby sie do bledu ( a znajac Belgow to nie wierze w takie cuda ). Obecnie prawie kazde przedsiebiorstwo dokladnie lustruje nowego pracownika ( zwlaszcza imigranta ). Do autorki postu - moze Pani probowac, moze sie uda, ze swojej strony zycze powodzenia.

 

To przyznanie sie do błędu pracodawcy to było raczej takie ironiczne, nie od dzis wiadomo że pracodawca zawsze ma rację i to nie podlega dyskusji, wszelka racja pracownika jest niemile widziana. Nie trzeba tez chyba nikomu tłumaczyc jak mogą skończyć sie przepychanki na pisma, paragrafy itp  co nie oznacza że nie trzeba walczyc o swoje, ale ta pani musi sama ocenić sytuację. A tak na przyszłość wszystkie takie sparawy jak zmniejszenie wymiaru pracy itp też się załatwia na piśmie wtedy  nie ma takich przykrych sytuacji

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Skarbus

Następnym razem będę wiedziała ale jak to się mówi Polak mądry po szkodzić. Z tym drugim listem to wiem że zawaliłam. Ale co do pierwszego do dzisiaj nie mogę się zgodzić... Byłam u szefowej a ona powiedziała że już list wysłany i nic z tym nie można zrobić...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
NESS

Witam szanowne grono forumowe!nigdy nie pomyslalbym ze sprawy tak sie potocza! Ale jak mowi przyslowie /zycia to nie bajka/Wracajac do tematu,dzis z rana dostaje telefon od prezesa ze moge dzis nie przychodzic do pracy, ok pomyslalem nic nie jezdzi z rana jeden dzien sie odpocznie ! A przed chwila kurier przynosi mi koperte z wypowiedzeniem umowy!?!?jestem tym bardzo zniesmaczony,gdyz staralem sie jak moglem,teraz z perpektywy czasu widzę ze po prosty za duzo Mowilem o ich organizacji pracy która byla denna! Mam doswiadcznie 20 lat w poprzedniej firmie' pytanie brzmi co mi sie nalezy zeby mnie nie wykrecili? Bo nawet do zwiazku zawodowego nie mialem czasu sie zapisac, czy teraz sie zapisac ?gdy juz dostalem rozwiazanie umowy czy to bedzie mi potrzebne!pytam gdyz 20 lat przepracowalem Independa i nie mam pojecia jak to wyglada od strony Ouvrier .z góry dziekuje za pomoc!!dolaczam plik pisma jakie otrzymalem ps zwolniono mnie najmlodszego pracownika w firmie i najstarszego z powodu braku zlecen kolega dzwonil!

post-18989-0-43780400-1448278632_thumb.j

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fliza2

Witam.Mam taki problem.Otóż pracuję w firmie budowlanej prawie 5 lat na kontrakcie stałym,wcześniej rok u tego samego pracodawcy przez INTERIM.Obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim do 15 stycznia (za zgodąCM jestem w Polsce).Doszły mnie słuchy,że po skończeniu zwolnienia lekarskiego będę prawdopodobnie zwolniony z pracy.Co mi przysługuje ,co się należy i co mogę zrobić.Proszę was opomoc...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×