Skocz do zawartości
Belgia.net

Zespół Aspergera

Rekomendowane odpowiedzi

dota

Szukam w Antwerpii specjalisty, zajmującego się dziećmi z podejrzeniem zespołu Aspergera. Z góry dziękuję za informacje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dota

Zadzwon do szpitala na oddzial psychiatryczny i tam Ci poleca kogos.

 

Ale chodzi mi o specjalistę polskojęzycznego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ewunka16c

Witam ,Jestesmy w trakcie diagnozowania Aspergera u 9 letniego chlopca.Tyle ze ,jezdziny do poradni psychiatrycznej do Aachen.Wydaje nam sie ,ze sa tam kompetentni specjalisci,poleceni przez psycholog zPSM.Mamy o tyle dobrze ,ze droga na sptkanie zajmuje tylko godzinke jazdy.Obecnie oczekujemy na diagnoze koncowa.Powodzenia.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dota

Dziękuję bardzo za informację. Mam prośbę, czy mogłabym się coś więcej dowiedzieć na temat tych specjalistów i diagnozy, chodzi mi o to, jak był diagnozowany, jak długo to trwało? Oczywiście, jak domyślam się nie są to specjaliści polskojęzyczni. Czy mogę spytać jak dziecko z Aspergerem radzi sobie w belgijskiej szkole, jak jest traktowane, czy jest oferowana mu jakaś pomoc? Jestem ciekawa, bo moje dziecko od września ma dopiero iść do szkoły. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dota

Witam wszystkich

Jestem mamą dziecka z ZA. We wrześniu idzie do szkoły. Bardzo bym chciała, aby na tym forum odezwały się mamy, tatusiowie dzieci z tym zespołem. Mam mnóstwo pytań. Chciałabym wiedzieć, jak dzieci radzą sobie w belgijskiej szkole? Jak są postrzegane, traktowane przez nauczycieli, ale również przez koleżanki i kolegów? Czy ktoś im pomaga w wielu sytuacjach dla nich nie zrozumiałych? Zakładam ten wątek, ponieważ bardzo się boje tego 1 września. Jak moje dziecko przyjmie tę nową sytuację, ale i jak on zostanie przyjęty?

Bardzo bym prosiła doświadczonych rodziców o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami, radami.

Mam jeszcze jedno pytanie. Jeżeli znacie jakiegoś dobrego polskiego psychologa dziecięcego, to proszę też napiszcie.

Pozdrawiam Wszystkich

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×