Skocz do zawartości
Belgia.net

Szansa Na Pracę Dla Inwalidy

Rekomendowane odpowiedzi

alicia

wiedze mam od bliskiej mi osoby ktora z powodu astmy ma 66% INWALIDZTWA  i wlasnie kiedy starala sie o znizki,to kontrola w Leuven szybko zablokowala "niepracowanie".I niestety jak tam trafisz na kontrole to mozesz byc slepym,bez nogi to stwierdza,ze mozesz pracowac bo tak musza...Ty najprawdopodobniej mieszkasz w BXL gdzie RIZIV jest bardziej przycylny inwalidom,bo sporo bezrobocie.Bezrobotne jest placone z kasy regionow,a inwalidztwo ciagle jest placone z kasy federalnej

Nie jestem z Brukseli lecz z Villers la Ville. To zalezy jaka droga osoba ci bliska dostala statut inwalidy.Jezeli droga przez tzw  Vierge Noire to jest to zrozumiale.Ludzie ktorzy nigdy nie pracowali z niewielkimi problemami zdrowotnymi przez lata siedzieli na Mutuelu, Po porzadkach z wieloletnimi bezrobotnymin przyszla kolej na Mutuel i tych z mniejszym uszczerbkiem na zdrowiu przezucaja na bezrobocie ze statusem 33% do pracy lekkiej.   Drugim sposobem jest powazny prroblem ze zdrowiem gdzie przez rok jestes na zwolnieniu lekarskim i po roku stajesz sie inwalida automatycznie.Pö    trzech miesiacach   zwolnienia jest sie juz wzywanym na komisje lekarska do Mutuelu i to medicin consail decyduje  na podstawie papierkow szpitalnych , wynikow badan itp.Choroba chorobie nie rowna, i sa choroby ktore automatycznie daja ci status invalidy jak np Fibromialogia.Astma to nie jest zbyt ciezka choroba i jezeli lekarz z Mutuelu zdecydowal ze moze pracowac to widocznie moze. Zawsze mozna sie odwolac do Tribunal de Travail jezeli kiedykolwiek w zyciu sie pracowalo .Jezeli nie i nie nalezalo sie do Zwiazkow Zawodowych to strata czasu i pieniedzy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Rumcajs85

 

Mialam w rodzinie taki przypadek.... i tu jak zaczniesz domagac sie po roku znizek, to szczegolnie po stronie VL szybko ludzi wyrzucaja z inwalidztwa-np zatrzymuja 66% ale karza sobie samemu znalezc prace.Niby urzedy i ministerstwa maja  powinny miec zarezerwowane 10% miejsc dla inwalidow,ale to bajki. Za to w Belgii bardzo dobrze jest rozwiniety serwis tzw pracy chronionej.W BXL jedna z najwiekszych firm zeby nie powiedziec ze jest to jak fabryka znajduje sie za Basilix shopping center, obok stacji kolejowej BerchemSt Agathe,tam o roznum stopniu inwalidztwa pracuja ludzie i wykonuja rozne prace-od informatycznych po pakowanie,etc

66% uszczerbku na zdrowiu to jest dokladnie tyle ze lekarz daje zwolnienie lekarskie i nie mozna pracowac. Jezeli jest to stale 66% uszczerbku na zdrowiu czyli permanent to taki czlowiek jest pelnym inwalida i jest na rencie inwalidzkiej.Zeby wykonywac prace chroniona trzeba miec na pismie potwierdzony uszczerbek na zdrowiu 33% , potwierdzony przez medicin consail z mutuelu.Czasami wymaga to potwierdzenia przez lekarza z FOREM .Zaklady pracy zatrudniajace niepelnosprawnych posiadaja ulgi i zeby je otrzymac pracownik musi miec papierek potwierdzajacy inwalidztwo.

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Rumcajs85

Dokładnie, tez tak miałem. Lekarz orzecznik z mituelu, wystawia pismo ze moge isc do pracy i w jakim wymiarze czasu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amberus

Można też dorabiać sobie dodatkowo, praktycznie tu nie ma granic. Praca prosta i dość dochodowa. Dla wielu to może być jako dodatkowa jak i biznes. Poczytaj na stronie -  www.zdrowiebiznesnalata.webnode.com   Dodam że pomagam skutecznie nie tylko na starcie. [ wybierz sobię tę firme która Ci najbardziej odpowiada ]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alicia

Można też dorabiać sobie dodatkowo, praktycznie tu nie ma granic. Praca prosta i dość dochodowa. Dla wielu to może być jako dodatkowa jak i biznes. Poczytaj na stronie -  www.zdrowiebiznesnalata.webnode.com   Dodam że pomagam skutecznie nie tylko na starcie. [ wybierz sobię tę firme która Ci najbardziej odpowiada ]

Nie czytalam nawet tej strony bo mysle ze nie rozumiesz o co chodzi skoro piszesz ze mozna sobie dorobic.Dokladnie chodzi o te grupe osob ktorzy sa zakwalifikowani do pracy lekkiej i sa na chomagu a nie na garnuszku mutuelu.Takie osoby maja obowiazek  szukac pracy zeby nie stracic zasilku..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Rumcajs85

 

Piszesz glupoty nawet z 75% inwalidztwa ludzie pracuja.Przy 66% powinnas pracowac,nie bede ci tu wklejac dokumentu,ktory posiadam bliskiej mi osoby i pozostaje ci wierzyc na slowo.... a jak ty dalej uwazasz inaczej to podaj mi jaki kolwiek dowod, link ze myle sie

Nie twierdza ze sa ludzie z trwalym inwalidztwem ktorzy pracuja.Jednak droga Olu wszystkowiedzaca oni robia to z wlasnej woli a nie z przymusu.Oczywiscie za zgoda lekarza z mutuelu.Zamknac sie w czterech kontach bez wyjscia do ludzi to wegetacja a nie zycie, pozatym niektorzy robia to dla poczucia wlasnej wartosci.Prosisz o przyklad wiec najlepszym jestem ja sama bo mam status inwalidy i przeszlam przez cala te biurokracje osobiscie i wciaz przechodze roznego rodzaju komisje lekarskie wiec wiem co mowie.Ty moze i masz wiedze na temat CPSu  ale ja te instytucje omijam szerokim lukiem i nie korzystam z uslug tej instytucji gdyz nie mam takiej potrzeby.

 

Alu zgadzam sie, musze miec z mituelu potwierdzenie-zgode  ze moge isc do pracy(lub od lekarza prowadzącego). Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×