Skocz do zawartości
Belgia.net

Ukradli Mi Smartfona

Rekomendowane odpowiedzi

polonista

Ukradli mi smartfona, mam pudelko i numer IMEI . Telefon byl na karte. Czy policja majac IMEI pomogla by mi go odnalezc i po jakim czasie ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie dawniej jak wczoraj byl reportaz na ten temat, zlodzieje zminiaja kod imei, bo inaczej telefon nie dziala... zablokuj karte sim zeby nie mogli z niej korzystac, to wszystko co mozesz zrobic, niestety...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
polonista

Chodzi o to ze sporo teraz o tym czzytalem o tym IMEI i podobno da sie zmienic IMEI ale ten cyfrowy, a ten wewnetrzny zostaje? Czy ktos byl w podobnej sytuacji co ja ? A jak wlasnie jakis amator mi go ukradl i normalnie moja karte sim polamal i wyrzucil i uzywa swojej w moim fonie to jest jakas szansa na namierzenie go ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie sledzilam dobrze tego reportazu, ale z tego co widzialam, to zlodziej  musi byc przylapany ze skradzionym telefonem, wtedy wrzucaja go na komputer i widza czy byl zgloszony na policje jako kradziony, czy nie, ale zeby pojawil sie na komputerze w policji, trwa to kilka dni, czyli nawet jezeli by go przylapali dzis z twoim telefonem, to nic mu nie grozi, bo jeszcze zgloszenie kradziezy nie pojawilo sie w policyjnych komputerach

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

a dzwoniles na swoj numer? 

ja zgubilam swoj w zeszlym roku w drodze na lotnisko. Osoba, ktora go znalazla chciala 10 euro za zwrocenie mi go! Mialam szczescie  :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

jezeli jestes z BXL to masz duze szanse , ze jutro pod targowiskiem (abattoir) zlodziej bedzie chcial go sprzedac...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
polonista

Zgloszenie jest na policji a numer nie odpowiada. To np. jak mi ktos go ukradl i normalnie z niego uzytkuje to policja musi go skontrolowac i wtedy sprawdzaja czy telefon jest skradziony ?? Myslalem ze jak zglosze moj IMEI na policje to oni gdzies go tam wpisuja i maja jego polozenie geog. przyjezdzaja na podany adres i telefon  i zlodziej zlapany.  Tak nie jest ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
polonista

A np. Co sie dzieje z tymi telefonami co zlodzieje je sprzedaja bez zmiany IMEI dla jakichs naiwniaczkow . Policja je znajduje po czasie czy jak ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
polonista

To chyba nici z telefonu. Myslalem ze majac numer telefonu sami w swoim komputerku go wbija i juz jada pod adres ... Zobacze co bedzie dalej ...

PS

Moze ktos byl w podobnej sytuacji ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

A np. Co sie dzieje z tymi telefonami co zlodzieje je sprzedaja bez zmiany IMEI dla jakichs naiwniaczkow . Policja je znajduje po czasie czy jak ?

taki "kupiec" idzie do sklepu z telefonami, ktore sa wyposazone w odpowiedni sprzet, legalnie, bo w takich sklepach jest im on potrzebny, zmieniaja numer imei, i telefon dziala bez problemu

z tym ze nie wiem kiedy ten reportaz byl nagrywany, nie bardzo mnie to interesowalo, wiec za bardzo nie sledzilam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
polonista

No coz ... ale nie w kazdym salonie zmienia im IMEI chyba ze maja jakichs znajomych bo jednak jak przychodzi facet z ulicy i mowi zmien mi IMEI to wiadomo ze smierdzi przekretem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

reporterzy mieli zablokowany telefon, dla proby,z ukryta kamera weszli do sklepu, nie mieli problemu z odblokowaniem...

sama odblokowalam kiedys moj wlasny telefon, bo zapomnialam kod, po kilku probach, oczywiscie go zablokowalam  :D , nikt o nic nie pytal, odblokowali na miejscu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
polonista

No wiesz , jak bys poszla do jakiegos salonu np.Base z telefonami to raczej na policje by najpierw zaczeli dzwonic , tak mysle. Ale idac ulica nie jeden taki "salonik" sie mija gdzie nie bedzie problemu .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
polonista

A podobno mozna tez pojsc do operatora zeby zablokowac telefon. Ale telefon na abonament mozna zablokowac u operatora czy nawet na karte mozna ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

wlasnie, trzeba miec naprawde pusto w glowie zeby isc do base, proximus czy innych tego rodzaju butikow... "zawodowi zlodzieje" maja moze nawet wlasny sprzet do tego

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

A podobno mozna tez pojsc do operatora zeby zablokowac telefon. Ale telefon na abonament mozna zablokowac u operatora czy nawet na karte mozna ?

tak, zablokowac karte,oczywiscie, zeby nie mogli z niej kozystac, ale sam telefon, to inna sprawa

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
polonista

Dzieki za pomoc, tylko utwierdzilem sie w przekonaniu ze w nastepny weekend ide po nowy telefon ... Ja to chyba mam jakiegos pecha , bo rok temu wracalem w niedzielke pociagiem o 6 rano , ledwo przytomny , w ostatniej chwili z pociagu wyszedlem i zorientowalem sie ze telefon mi wypadl z kieszeni bo spalem troche. I jak tel. nie bylo tak i teraz go nie widze :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie jestes jedyny, tez mam pecha, jak nie kradziez, to ktos mi nadepnie na komorke, albo wpadnie mi do wody... wynik: kupuje tanie telefony, wtedy chociaz jak by co, to nie szkoda  ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×