Skocz do zawartości
Belgia.net

Wykrywacz Metali

Rekomendowane odpowiedzi

zx1967

witam

 

Jakie sa przepisy prawne co do prowadzenia poszukiwan za pomoca wykrywacza metali oczywiscie amatorsko,potrzebne sa pozwolenia i czy kazdy moze sobie pokopac z wyjatkiem prywatnych posasji chodzi mi glownie o plaze i lasy,miejsca historyczne

 

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
darnisz

ogólnie można chodzić z tego co wiem po plażach, po polach tzn tereny prywatne trzeba mieć pozwolenie od właściciela a nie wolno chodzić po terenach powojennych i  stanowiskach archeologicznych. poszczególne regiony mogą mieć swoje odrębne zasady.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kajek

I z tego co wiem - to wszystko wartościowego co znajdziesz jest właścicielem państwa. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
darnisz

I z tego co wiem - to wszystko wartościowego co znajdziesz jest właścicielem państwa. 

a kto powiedział że znajdziesz coś wartościowego ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
danielor

też się tym interesowałem i niby u flamaków można łazić a u walonów nie bo to króla wszystko, ale głowy nie dam. Na youtubie są filmiki z belgii i łażą śmiało. Na pewno na prywatnych terenach trzeba się pytać właściciela.A jaki sprzęt posiadasz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
raf32700

My z kolega chodziliśmy na wykopki w Brukseli, okolice Dilbeek. Trafiło się kilka fajnych monet i innych fantow. Obecnie szukam osob zainteresowanych wspólnymi poszukiwaniami, gdyż kolega wyjechał. Proszę o info.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FreeQ

Wyczytałem gdzieś, że teraz się zmieniło prawo i trzeba się rejestrować jako "poszukiwacz".

Wiecie może gdzie się udać żeby dostać to pozwolenie?

Jak to u was wygląda? Latacie bez żadnych zezwoleń bez problemów?

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Adam2607
Dnia 9.01.2017 o 23:08, FreeQ napisał:

Wyczytałem gdzieś, że teraz się zmieniło prawo i trzeba się rejestrować jako "poszukiwacz".

Wiecie może gdzie się udać żeby dostać to pozwolenie?

Jak to u was wygląda? Latacie bez żadnych zezwoleń bez problemów?

 

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×