Skocz do zawartości
Belgia.net

Praca - Moja Sytuacja

Rekomendowane odpowiedzi

Majjster

 Moja sytuacja wygląda tak iż w listopadzie moja dziewczyna wyjechała na stałe do tego pięknego kraju jakim jest Belgia, ja żyje w Polsce  i od tamtego czasu poszukuje pracy w Belgii by móc spędzić z nią resztę życia, by osiągnąć ten cel otworzyłem własną działalność gospodarczą dlatego problemów z otrzymaniem formularza A1 nie będzie, wystarczy kontrakt.  Osobie która da mi możliwość jakiekolwiek pracy odwdzięczę się w najlepszy możliwy sposób, czyli jak najlepszym wykonywaniem swoich obowiązków.

Jestem młodym 21 letnim mężczyzną i pilnie poszukuje pracy w Tienen bądź okolicach, posiadam samochód więc ewentualny dojazd do pracy nie stanowi problemu.  Dotychczas pracowałem przy  układaniu kostki brukowej, jako pomocnik budowlany oraz fugowałem płytki. Moje doświadczenie więc jest nie duże ale  chęci motywacja ogromne. Może znajdzie się ktoś kto może podpytać u znajomych ? Podejmę każdą prace, jeśli chodzi o pieniadze to zalezy mi jedynie na tym by starczyło na utrzymanie sie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dasergroup

Kolego.... Pracy jest trzeba tylko tu przyjechać i pojeżdzić poszukać wątpię, że ktoś na Ciebie czeka aż z robota za robota trzeba łazić. Niestety trzeba ruszyć du..sko i zainwestować. Jeśli chodzi natomiast o kontrakt to nie wystarczy. Przynajmniej w moim przypadku też byłem w takiej euforii i nie wystarczy tylko kontrakt z tw. przyszłym pracodawca (którego gwarantuje nie znajdziesz korespondencyjnie czy po znajomościach jeśli ów pracodawca Cię choć by nie zobaczy !. Jeżeli jest to firma jedno-osobowa NIE MA MOŻLIWOŚCI UZYSKIWANIA DOCHODÓW TYLKO ZA GRANICĄ nie dostaniesz A1. Niestety nie pamiętam dokładnie ile tych dochodów możesz uzyskiwać za granicą naszego kraju a ile w pl (musiałbym poszukać) zakładam, że 30% dochodów jakie uzykujesz musi być z poza naszego kraju a 70 z naszego. Teraz pytam Pani wiec prosze mi powiedzieć jak jest możliwe abym uzyskiwał dochody tu i tam przecież się nie rozdwoje ! Pamietam tylko co powiedziała, że większość doch. musi być z naszego kraju. Człowieku przerabiałem to i nie uzyskasz A1 a jeśli uzyskasz i bedziesz miał potem kontrol to będziesz sporo płacił za nie wywiązywanie się z warunków uzyskania A1. Wielu ludzi wystawia faktury btv verlecht jednak bez kontraktu z pracodawca z zagranicy uuu tym samym A1. Ogromne problemy. 

 

Co ja zrobiłem założyłem działalność w Holandii a pracuje w Belgii. Ba w Belgi płace podatki za to że tu zyje mieszkam i pracuje ;)

 

-w pl byłem na vacie co miesiąc się rozliczasz jak to ogarniesz? w nl rozliczasz sie kwartalnie praktycznie zapominasz o firmie

-w pl przychodzi podatek musisz zapłacić w nl przychodzi podatek przykład dzwoni do mnie Pani z gemente wnl i pyta czy zapłace podatek 70 euro bo ona moze mi go rozlożyć na raty bez opr. ;) albo jak teraz nie moge zaplacic to w którym miesiącu bede mógł ? (hehe coś niesamowitego)

-wiele innych sytuacji

napisz gdybyś potrzebował więcej info na [email protected]

 

odnośnie poprzednika kryzys jest i będzie ale to nei znaczy, że nie ma roboty trzeba tylko się ruszyć i wiedzieć gdzie szukać!

Polska kraj socjalistyczny niestety większość naszych przepisów usłane jest biurokracją (tylko osobiście załatwisz) Pyta mnie szef jak mu tłumacze, że zus mi nie chce dać A1 (tzw pozwolenie na prace za granicą) on.. pyta dlaczego? mowi: zadzwoń niech przyślą faxem lub mailem.Mówie mu, że to nie możliwe jest ponieważ dochody musze uzyskiwać również w pl. On mnie pyta to chcesz pracować czy nie chcesz ?! opadły mi ręce. Taki mamy kraj mam o to wielki żal do Pana Tuska, że 5 milionów siedzi w Angli kilka w Niemczech, Holandii a i teraz w Belgii. Nigdy więcej firmy w pl tu bez języka więcej załatwisz niż z językiem w pl. 

Edytowane przez dasergroup

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
PiotrBenet

Powiem Ci, że jeżeli nie masz tutaj znajomości oraz kiepsko z językiem to trudno będzie Ci znaleźć. Proponuję skorzystać z pośrednictwa agencji zatrudnienia (polskiej lub belgijskiej). Sporo moich znajomych przyjechało tutaj w ten sposób. Jedną z większych w Polsce jest Work Service. To jest ich witryna http://www.workservice.pl/ - załóż tam konto, określ swoje doświadczenie zawodowe i gdzie szukasz pracy. Wydaje mi się, że oni współpracują z lokalnymi pracodawcami. No i jak będziesz chciał tutaj awansować - to niestety ale będziesz musiał uczyć się niderlandzkiego, francuskiego lub niemieckiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kajek

Też wyjeżdżałam przez agencję zatrudnienia. Gdy nie ma się nikogo na miejscu to jest to jedna z niewielu bezpiecznych opcji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×