Skocz do zawartości
Belgia.net

Odliczenia Od Podatku

Rekomendowane odpowiedzi

natalie

Jesli masz na siebie 2 domy predzej czy pozniej zaplacisz podatek za drugi dom  

Edytowane przez natalie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
zmdtk

Jesli masz na siebie 2 domy predzej czy pozniej zaplacisz podatek za drugi dom  

czy wiecie ile trzeba zapłacić tego podatku? i czy płaci się go jeden raz czy co roku? I czy w związku z tym nie będę mogła odliczać kredytu od podatku?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
natalie

chodzi Ci o podatek katastralny chyba ...?wysokosc zalezy od wartosci mieszkania czy domu czym bardziej zmodernizowane tym wiekszy podatek placisz za mieszkanie ok 80m2 ok +-1000 euro rocznie ,a czemu masz nie odliczyc kredytu od podatku ??mozesz jak najbardziej .

Edytowane przez natalie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
obcokrajowiec

chodzi Ci o podatek katastralny chyba ...?wysokosc zalezy od wartosci mieszkania czy domu czym bardziej zmodernizowane tym wiekszy podatek placisz za mieszkanie ok 80m2 ok +-1000 euro rocznie ,a czemu masz nie odliczyc kredytu od podatku ??mozesz jak najbardziej .

Ja mam dom prawie 100 m w miescie i rocznie płacę niecałe 400€

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
zmdtk

Dzięki za odpowiedź. Jeśli dobrze rozumiem jeśli zakupione mieszkanie jest naszą pierwszą nieruchomością to wtedy nie płaci się podatku katastralnego? Jakich dodatkowych opłat naleźy się spodziewać oprócz rat kredytu? Chodzi mi o ubezpieczenie itp. Dodam że mam małe mieszkanie w Polsce i nie chciałabym tego ukrywać przed tutejszym fiskusem. Ale chciałabym się dowiedzieć jakie opłaty mnie czekają żeby nie było niespodzianek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nevikum

 

tak trzeba miec wydruk z banku .Wplaty muszą być regularne i jednakowe kwoty

nie musza byc co miesiac ale np co kwartal i najlepiej nie przekroczyc danej kwoty w stosunku roku na ten rok to dla osoby samotnej jest ok 2780euro jesli malzenstwo to 3240 euro,wydruk masz miec oraz dobrze zebys tez mial wydruk z polskiego konta swoich dzieci lub rodzicow/ tej osoby /do ktorej wysylasz na konto

 

moje pytanie jest takie [ wysylajac do PL, przelew pieniezny  -  ale do brata lub zony brata ,,,,TO CZY TAKI RODZAJ POMOCY TEZ MOGE ODLICZYC OD POTATKU=bo rodzice juz nie zyja,,,,dziekuje za informacje,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

takiej pomocy nie odpiszesz od podatku;tylko pomoc rodzicom i dla dzieci wlasnych;nawet dla meza czy zony nie mozna wysylac

robie to juz kilka lat i to potwierdzone prawnie przez wydzial finansow belgii :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ewa1967

takiej pomocy nie odpiszesz od podatku;tylko pomoc rodzicom i dla dzieci wlasnych;nawet dla meza czy zony nie mozna wysylac

robie to juz kilka lat i to potwierdzone prawnie przez wydzial finansow belgii :)

Czy możesz mi podać do jakiej kwoty można zrobić odliczenie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
renia2616

takiej pomocy nie odpiszesz od podatku;tylko pomoc rodzicom i dla dzieci wlasnych;nawet dla meza czy zony nie mozna wysylac

robie to juz kilka lat i to potwierdzone prawnie przez wydzial finansow belgii :)

jak się nie jest księgowym to lepiej nie udzielać mylących informacji :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

Witam A moze ktos sie orientuje gdzie jeszcze mozna sie rozliczyc na schaerbeek czy komuna moze rozlicz?

rue royale,przystanek tramwajowy 92 i 93 LEfranq od 8.30 do 12.30

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

 

Witam A moze ktos sie orientuje gdzie jeszcze mozna sie rozliczyc na schaerbeek czy komuna moze rozlicz?

rue royale,przystanek tramwajowy 92 i 93 LEfranq od 8.30 do 12.30

 

Aide pour remplir les déclarations fiscales :

Rue des Palais, 48

1030 Schaerbeek

Horaire : lundi au vendredi de 9h à 12h

Tél : 02/214.02.11

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

Witam A moze ktos sie orientuje gdzie jeszcze mozna sie rozliczyc na schaerbeek czy komuna moze rozlicz?

Du 3 au 26 juin 2013, les Schaerbeekois peuvent s'adresser à Evere et St Josse pour obtenir de l'aide à remplir leur déclaration fiscale:

Maison communale Evere : 

du lundi au vendredi inclus de 8h30 à 13h

tél: 02/247 62 62

adresse: Square Hoedemaeckers 10, 1140 Evere

Maison communale St Josse : 

du lundi au jeudi inclus de 8h30 à 13h

tél: 02/220 26 11

adresse: Avenue de l'Astronomie 13 (métro Madou)

Un rendez-vous peut être obtenu en contactant une de ces deux communes.

Il existe également une permanence du SPF Finances sur Schaerbeek:

Aide pour remplir les déclarations fiscales :

Rue des Palais, 48

1030 Schaerbeek

Horaire : lundi au vendredi de 9h à 12h

Tél : 02/214.02.11

Documents à emporter pour remplir sa déclaration

Pour aider les habitants, le service demande d'emporter les documents suivants :

  • fiches de rénumérations (salaire, pension, allocation de chômage,...) ;
  • montant du revenu cadastral ;
  • preuves des montants donnant droit à déduction (prêts hypothécaires, assurances vie, frais pour garderie, dépenses en vue d'économiser l'énergie, preuve de paiement de rentes alimentaires...).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
szaza

 

witam  :) mam pytanie odnosnie podatku w Belgii dwa lata temu kupilem dom ,posiadam tez nieruchomość w PL kupujac tu dom ani notariusz ani nikt z banku nie pytał czy posiadam cos w PL i własnie dzis spadła na mnie wiadomosc jak grzmot z jasnego nieba ze muszę zgłosic do tutejszego urzędu skarbowego to że posiadam nieruchomość w PL bardzo prosze o informację co z tym zrobić. 

Pozdrawiam

chyba wystarczy pojsc i wyjasnic ,ze nie znasz wszystkich zailosci prawnych i nie mial kto tobie tego wyjasnic udaj ze nie wiedziales/nawet jesli to znales/pewnie podejda z wyrozumialoscia

 

najlepiej zgos jak najszybciej i tak bedziesz musial uiscic dodatkowe oplaty znam osobe co dostala po kilku latach ja znalezli i musiala wszystko uregulowac

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nielotol

O kurde czyli jednakDzieki za odp. I co ja potrzebuje zeby mi to uwzglednili. Jakis atest z pracy czy cos??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×