Skocz do zawartości
Belgia.net

Karta Identite

Rekomendowane odpowiedzi

juszczenka

Ja tego nie neguje jak mowisz pewnie tak masz.Ja od poczatku mam E i teraz po 6 latach znow mam E.Tylko dlaczego tak daja.Nie wiem i pewnie nikt mi tu nie odpowie.

moze ja ci odpowiem ;), bynajmniej na swoim przykladzie, poszlam przedluzyc karte E, prosilam o E bo konczyla sie jej waznosc, lecz pan w gminie powiedzial ze jesli chce to moge ubiegac sie o karte E+, gdyby mnie nie poinformowal o tym to bym miala E, a tak mam E+, wiec mysle ze poprostu zglos sie do gminy i spytaj czy mozesz zlozyc wniosek o karte E+, skoro pracujesz juz tu 6lat to mysle ze nie bedzie problemu pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bognap43

Ja tego nie neguje jak mowisz pewnie tak masz.Ja od poczatku mam E i teraz po 6 latach znow mam E.Tylko dlaczego tak daja.Nie wiem i pewnie nikt mi tu nie odpowie.

moze ja ci odpowiem ;), bynajmniej na swoim przykladzie, poszlam przedluzyc karte E, prosilam o E bo konczyla sie jej waznosc, lecz pan w gminie powiedzial ze jesli chce to moge ubiegac sie o karte E+, gdyby mnie nie poinformowal o tym to bym miala E, a tak mam E+, wiec mysle ze poprostu zglos sie do gminy i spytaj czy mozesz zlozyc wniosek o karte E+, skoro pracujesz juz tu 6lat to mysle ze nie bedzie problemu pozdrawiam

No własnie mnie w gminie nic nie powiedzieli ze moge sie o taka karte starac ,a ja myslałam ze to jest automatycznie ze po ilus latach daja E+.I sie przeliczylam.Ale pojde do gminy i sie zapytam jak to wyglada i czy jeszcze moge zlozyc wniosek nawet jak odebralam  juz dowod E.Dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
BELGIUMS

Oficjalnie nie ma sie obowiazku wystepowac o karte e + w komunie powinno sie to dziac automatycznie po 5 latach, w praktyce nalezy uprzedzic w komunie ze chce sie karte e+ , zlozyc wniosek.Odpowiedz co do karty e + przychodzi po 5 miesiacach. Po uplywie 5 miesiacy nalezy samemu zadzwonic do komuny z zapytaniem czy karta zostala przyznana gdyz komuna nie wysyla odpowiedzi automatycznie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bognap43

Oficjalnie nie ma sie obowiazku wystepowac o karte e + w komunie powinno sie to dziac automatycznie po 5 latach, w praktyce nalezy uprzedzic w komunie ze chce sie karte e+ , zlozyc wniosek.Odpowiedz co do karty e + przychodzi po 5 miesiacach. Po uplywie 5 miesiacy nalezy samemu zadzwonic do komuny z zapytaniem czy karta zostala przyznana gdyz komuna nie wysyla odpowiedzi automatycznie.

Dzieki za odpowiedz tez myslalam ze jest to automatycznie ale trudno mam na 5 lat i jakos to przezyje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
BELGIUMS

Wiem ze Pan jakos to przezyje :), to ze wydali Panu karte E w niczym nie przeszkadza by teraz udac sie do komuny i poprosic karte E + i po pieciu miesiacach ja Pan otrzyma

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
DanutaSzewczyk

Witam,czym sie roznia te karty e od e+?Bo niedludo mi sie konczy.

Witam, ja tez właśnie czekam już 4 miesiąc na kartę E+ i nie wiem jak długo jeszcze. Osoba która mi zabrała kartę E bo skończyła się ważność, powiedziała, że będzie lepszy status ale nie wiem co to u nich znaczy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dorcia84

Witam,

 

mój maż posiada kartę F. Niestety jego pin który dostał z komuny nie działa, poszliśmy dzisiaj na komune, zgłosiliśmy to. Pani zmieniła PIN ale karta nadal nie działa elektronicznie na stronach. Czy ktoś miał podobny problem? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
aneta75

 

Witam,czym sie roznia te karty e od e+?Bo niedludo mi sie konczy.

Witam, ja tez właśnie czekam już 4 miesiąc na kartę E+ i nie wiem jak długo jeszcze. Osoba która mi zabrała kartę E bo skończyła się ważność, powiedziała, że będzie lepszy status ale nie wiem co to u nich znaczy.

 

 Karta E to pobyt tymczasowy, karta E+ to staly pobyt 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lewy76

I tu jest chyba sedno sprawy?Jak sam sie nie upomnisz na komunie o karte E+ to ci jej nie wydadza,u mnie bylo tak?

Belg mnie zarejestrowal,zlozylem papiery na komunie o karte dali E,mialem ja przez 5 lat,przyszedl czas zeby ja wymienic;bo sie data konczyla(w miedzyczasie ukradziono mi portfel razem z karta,ktore musialem na nowa wymienic tez dali E) od pol roku mieszkam na du brabant flamand,poszlismy na komune zmienic adres,i jakos tak sie zlozylo ze i musielismy zmienic karty bo byly jeszcze wazne tylko tydzien,pani w okienku dala nam wnioski od razu na karte E+,ale wydali nam karty E na nowe piec lat.Dzis otwieram drzwi,patrze poczta lezy wniosek o zgloszenie sie na komune o odbior kart E+,akurat mija pol roku,od zlozenia wniosku;.

Sadze ze to zalezy tylko od czlowieka,jeden zapyta czy chcesz a drugi ma to gdzieś ,sa tez i ludzie dla ktorych karta E+ jest bardziej potrzebna niz E,

obie sa wazne wiec to chyba bez znaczenia jaka sie ma?WAZNE ze wogle sie ja ma;;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jaro74asia82

Dlaczego jedni mają E a inni E+? Od czego to zależy? Co bierze DVZ pod lupę kierując się przydziałem dowód E z + czy bez? A z jakich powodów może ją unieważnić?

Informacja poniżej jest jasna i klarowna w odnośniku 4 i 5. Także kto ciekawy niech sobie przestudiuje

http://www.kruispuntmi.be/thema/vreemdelingenrecht-internationaal-privaatrecht/verblijfsrecht-uitwijzing-reizen/unieburger/eu-werknemer

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Weronika777

A czy jeśli złożyłam wniosek o kartę e+ to teraz przez pół roku mam się posługiwać papierkiem bo automatycznie została zabrana mi karta e która była jeszcze ważna przez 3 tygodnie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adriankazio

Posiadam Karte id E, ale niestety nie działa w żadnych urządzeniach. Ani w tym śmiesznym urządzeniu, ani w żadnych maszynach, w ogóle jej nie czyta. Miał może ktoś podobny problem?  Nie mam za bardzo kiedy iść do urzędu i zapytać, bo całymi dniami pracuje, a nie na rękę  mi brać wolne. ... ktoś mi powiedział, że może nie jest aktywowana. nie mam pojęcia, odbierając ją dobrych pare miesięcy temu, wkładałem ją, wpisywałem pin czy puk i tyle.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kriiss92

Witam, do Belgii przyjechałem pod koniec września a od początku października juz pracuje przez interim, byłem w urzędzie złożyć papiery na meldunek, zanioslem im kontrakty z 4 tyg, itp. Teraz moje pytanie normalnie musze pracować pełne 3 miesiące żeby dostać dowód? A czy istnieje możliwość ze dostane go wcześniej np.dlatego ze mieszkam tu u matki która pracuje już tu trochę w belgijskiej firmie ma już dowód itp. Bo przyszło mi pismo ze za tydzień mam przynieś zdjęcia,opłatę i kontrakty, normalnie liczyłem ze dowód mogę dostać gdzieś styczeń /luty. 

Zgóry dzięki za odpowiedź pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dragon

J.w chodzi o belgijska kartę gdy w zapłaciłam 20 euro z centami i oddałam zdjecia. ile się czeka na plastikowa kartę gdy to moja pierwsza?? 

Edytowane przez dragon
Błąd w pisowni

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pandora

Dlaczego 3 miesiace??? dostaniesz dowod jak tylko policjant przesle do gminy pozytywna opinie  i jak gmina go wyrobi. Kwestia rowniez tego w ktorej gminie  meldujesz sie. Twoja mama i inni czlonkowie rodziny nie maja nic do rzeczy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Evunia

Napewno 45 dni i oprocz tego, Jesli Masz doniesc jakies dokumenty w miedzyczasie to wydluzy sie okres czekania. Z annexe 8 mozesz spokojnie egzystowac....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×