Skocz do zawartości
Belgia.net

Rekomendowane odpowiedzi

kobra115

czy ktos sie orientuje czy przyznawane jest tzw rozłąkowe jesli ojciec pracuje w belgi na kontrakcie a matka zdzieckiem mieszka w pl.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Barbara2825

Witam,jestem na etapie końcowym przy załatwianiu zasiłku rodzinnego na syna.Przebywam obecnie z partnerem w Belgii on pracuje ja jestem na macierzyńskim,mój starszy syn przebywa z moja mama w Polsce.Dokumenty załatwiane były na mnie i na mamę jako ze ona sprawuje opiekę w Polsce nad nim.Ostatnio przyszło do wypełnienie juz tylko konto ,ale przyszło jedno do mojej mamy i jedno do mnie,teraz pytanie na czyje konto przyjdzie wyrównanie .Mama na razie ńie wysyłała swojego konta poniewaz wole zeby przyszło na moje ,sama bede synowi wysyłać.Czy może być moje konto ,czy jednak bedą żądali konta mamy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pologne2016

Witam,jestem na etapie końcowym przy załatwianiu zasiłku rodzinnego na syna.Przebywam obecnie z partnerem w Belgii on pracuje ja jestem na macierzyńskim,mój starszy syn przebywa z moja mama w Polsce.Dokumenty załatwiane były na mnie i na mamę jako ze ona sprawuje opiekę w Polsce nad nim.Ostatnio przyszło do wypełnienie juz tylko konto ,ale przyszło jedno do mojej mamy i jedno do mnie,teraz pytanie na czyje konto przyjdzie wyrównanie .Mama na razie ńie wysyłała swojego konta poniewaz wole zeby przyszło na moje ,sama bede synowi wysyłać.Czy może być moje konto ,czy jednak bedą żądali konta mamy.

  

 

 

Pieniądze zawsze są wysyłane na konto rodzica bądź opiekuna prawnego. Skoro  dokumenty były załatwiane na Panią i Pani mame to ona powinna dostać pieniądze jako że ona sprawuje opieke nad synem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bella27

Witam. mam pytanie jak jest wyplacane rodzinne jesli 8 wypada np w niedziele? przed czy dzien po?

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
morelka

moje drogie chcialam zapytac czy jesli zlozylam juz wszystkie dokumenty do rodzinnego i wszystko jest ok a nie dostalam do domu zadnego listu, potwierdzenia pieniadze przyjda mi teraz czy musze czekac na pismo? wyrownanie powinno byc 8ego jak rodzinne normalnie czy termin jest dowolny ? jak to jest ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
michal6666

Witam ostatnio przyszły papierki z PARTENY do wypełnienia numer konta itd. Zostały odesłane tydzien temu i jaki może być teraz czas oczekiwania na wypłate pieniązkow ? Na rodzinne czekam juz 4 lata wiec to zostanie wypłacone wszystko odrazu czy jakoś ratalnie ? Pozdrawiam i czy mi tez zostaną wypłacone tego 8 albo 9 ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
aneta75

Witam. mam pytanie jak jest wyplacane rodzinne jesli 8 wypada np w niedziele? przed czy dzien po?

jesli wypada w niedziele powinnas dostac w piatek 6ego. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bella27

Witam ostatnio przyszły papierki z PARTENY do wypełnienia numer konta itd. Zostały odesłane tydzien temu i jaki może być teraz czas oczekiwania na wypłate pieniązkow ? Na rodzinne czekam juz 4 lata wiec to zostanie wypłacone wszystko odrazu czy jakoś ratalnie ? Pozdrawiam i czy mi tez zostaną wypłacone tego 8 albo 9 ?

po dostarczeniu wszystkich dokumentow w pazdzierniku pieniadze na moje konto wplynely w listopadzie tj. 08.11... wydaje mi sie ze pewnie od przyszlego miesiaca. zostana wyplacone wraz z wyrownaniem za 4 lata jednorazowo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sweet

 

Witam ostatnio przyszły papierki z PARTENY do wypełnienia numer konta itd. Zostały odesłane tydzien temu i jaki może być teraz czas oczekiwania na wypłate pieniązkow ? Na rodzinne czekam juz 4 lata wiec to zostanie wypłacone wszystko odrazu czy jakoś ratalnie ? Pozdrawiam i czy mi tez zostaną wypłacone tego 8 albo 9 ?

po dostarczeniu wszystkich dokumentow w pazdzierniku pieniadze na moje konto wplynely w listopadzie tj. 08.11... wydaje mi sie ze pewnie od przyszlego miesiaca. zostana wyplacone wraz z wyrownaniem za 4 lata jednorazowo

 

wszystko przyjdzie opisane w liście, ale czasem pieniądze są wcześniej niż poczta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
michal6666

 

 

Witam ostatnio przyszły papierki z PARTENY do wypełnienia numer konta itd. Zostały odesłane tydzien temu i jaki może być teraz czas oczekiwania na wypłate pieniązkow ? Na rodzinne czekam juz 4 lata wiec to zostanie wypłacone wszystko odrazu czy jakoś ratalnie ? Pozdrawiam i czy mi tez zostaną wypłacone tego 8 albo 9 ?

po dostarczeniu wszystkich dokumentow w pazdzierniku pieniadze na moje konto wplynely w listopadzie tj. 08.11... wydaje mi sie ze pewnie od przyszlego miesiaca. zostana wyplacone wraz z wyrownaniem za 4 lata jednorazowo

 

wszystko przyjdzie opisane w liście, ale czasem pieniądze są wcześniej niż poczta

 

Aha to czyli w tym miesiącu nie mam co liczyć na pieniążki tak ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
morelka

 

 

 

Witam ostatnio przyszły papierki z PARTENY do wypełnienia numer konta itd. Zostały odesłane tydzien temu i jaki może być teraz czas oczekiwania na wypłate pieniązkow ? Na rodzinne czekam juz 4 lata wiec to zostanie wypłacone wszystko odrazu czy jakoś ratalnie ? Pozdrawiam i czy mi tez zostaną wypłacone tego 8 albo 9 ?

po dostarczeniu wszystkich dokumentow w pazdzierniku pieniadze na moje konto wplynely w listopadzie tj. 08.11... wydaje mi sie ze pewnie od przyszlego miesiaca. zostana wyplacone wraz z wyrownaniem za 4 lata jednorazowo

 

wszystko przyjdzie opisane w liście, ale czasem pieniądze są wcześniej niż poczta

 

Aha to czyli w tym miesiącu nie mam co liczyć na pieniążki tak ?

 

 

ja wszystkie dokumenty zlozylam dwa miesiace temu i nadal nic nie przyszlo, jak dzwonie to mowia ze jeden podpis i bedzie wyslane ale cos im schodzi..

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
michal6666

Niech się ktoś wypowie jeszcze ile czekał po złożeniu wszystkich dokumentów na pieniążki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sweet

Myślę, że czas oczekiwania zależy od kilku czynników, w jakim funduszu, ile będą szły papiery z Polski, czy dzieci są w Belgii itd. Ja czekałam 5 miesięcy, dziecko jest tu ze mną.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
azza

Będąc jeszcze w PL składałam dokumenty w lutym a pieniązki dostałam w pierwszej połowie kwietnia (ubezpieczyciel Horozon het gezin),czyli czas oczekiwania około 2 miesięcy,wypłata rodzinnego 2 razy do roku.Po przyjeździe do Belgii dokumenty złożone 3 września,a pierwsza kasa na koncie już w grudniu za listopad,czyli czekaliśmy około 3-cy i ten sam ubezpieczyciel.Od stycznia mamy zmiane ubezpieczyciela i Horizon przekazał nasze dokumenty do Parteny i jedynie co musiałam zrobić to na druku z Parteny podac numer kota bankowego i kasa jest juz na kocie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
michal6666

Myśłałem, że pieniążki będą dziś na koncie tak jak to wszyscy mówili ze 9tego ale jednak nie. Myśle , że jeszcze dluga droga droga do wypłaty pieniążków niby wszystkie papierki juz są w PARTENIE ale nie wiadomo jak to będzie i ile będzie trwało 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
morelka

ja mam tak samo dzis myslalam ze beda , czekam juz dwa miesiace takze pewnie jeszcze potrwa

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
aneta75

Mam nadzieje ze szybko dostaniecie pieniazki.

 

Ja dostalam 6ego, ale u mnie jest inna sytuacja. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mattkapolka

Witam. A ja mam pytanko kiedy przysługuje takie rodzinne (ww sensie czy zawsze na dzieci)? I nq jakiej zasadzie to załatwić ? planujemy wyjazd do belgii na parę lat i takie rzeczy lepiej wiedzieć wcześniej ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
michal6666

O dziwo myślałem,że to juz wszystkie papierki . W poniedziałek przyszly jeszcze inne dokumenty musiałem jeździć po szkołach w celu podpisania dokumentow przez Dyrektora i pieczątki.i teraz wydaje mi sie ze to juz chyba bedzie wszystko.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×