Skocz do zawartości
Belgia.net

Rekomendowane odpowiedzi

pologne2016

no i tak jak myslalam wyplacili mi tylko za listopad.... za miesiac pazdziernik nie dostalam..

 

 To dziwne... A czy w listopadzie nie wypłacają właśnie za październik? Ja jestem w Acercie i właśnie wczoraj dostałam rodzinne na synka za miesiąc październik. Urodził się we wrześniu. Może się pomyliłaś i dostałaś za październik. Za listopad otrzymasz pieniążki w grudniu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fikka

Witam,

 

Czy ktoś może mi powiedzieć, jaka powinna być miesięczna kwota rodzinnego, w poniższym wypadku. Dziewczyna ma dziecko i mieszka z chłopakiem. On nie jest ojcem dziecka. Nie mają konkubinatu. Wszyscy zameldowanie pod jednym adresem. Dziewczyna powinna dostawać pieniądze tak, jak samotna matka (około 140 euro), czy też tak, jakby była w konkuninacie/małżeństwie około 90 euro?

Być może któraś z Pań ma podobną sytuację.

Proszę o informację.

Z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pologne2016

Witam,

 

Czy ktoś może mi powiedzieć, jaka powinna być miesięczna kwota rodzinnego, w poniższym wypadku. Dziewczyna ma dziecko i mieszka z chłopakiem. On nie jest ojcem dziecka. Nie mają konkubinatu. Wszyscy zameldowanie pod jednym adresem. Dziewczyna powinna dostawać pieniądze tak, jak samotna matka (około 140 euro), czy też tak, jakby była w konkuninacie/małżeństwie około 90 euro?

Być może któraś z Pań ma podobną sytuację.

Proszę o informację.

Z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam.

Witam. Twoja znajoma będzie otrzymywać rodzinne jakby żyła w konkubincie. Niestety tutaj nie zwracają uwagi czy osoba żyje faktycznie z osobą z którą mieszka lub  czy dziecko jest tej osoby . Liczy się że wszyscy przynoszą dochód to domu.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fikka

 

Witam. Twoja znajoma będzie otrzymywać rodzinne jakby żyła w konkubincie. Niestety tutaj nie zwracają uwagi czy osoba żyje faktycznie z osobą z którą mieszka lub  czy dziecko jest tej osoby . Liczy się że wszyscy przynoszą dochód to domu.

 

 

Dziękuję:)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ania1111

Witam, 

a ja mam pytanie odnośnie miejsca składania dokumentów do rodzinnego? Papierki składam w swojej ubezpieczalni czy jest jakieś inne odpowiednie biuro?

 

Acha i co w sytuacji gdy ojciec dziecka przebywa tutaj na kontrakcie czasowym, nie ma tutaj meldunku i wszystkie podatki odprowadza w PL ( mieszkamy razem, ale mój partner nie ma tutaj oficjalnych dochodów jak również meldunku). Czy w tedy również uznają to za konkubinat?

 

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sweet

Inna instytucja wypłaca rodzinne, jest wypisana na kontrakcie albo loonfiche, np. partena, attentia itd Do nich wysyłasz wniosek, a od nich dostaniesz papiery, m.in. któryś z druków E, np. E401, E405 to zależy od sytuacji, druk ten wysyła się do Polski do wojewódzkiego ośrodka pomocy społecznej wg adresu w PL, oni potwierdzają skład rodziny i odsyłają do Belgii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
zabencja

Wszystko zalezy od ubezpieczalni a rodzinne przyznaja od dnia złozenia papierów i wyrównuja to  jak wniosek jest pozytywny a nie od daty urodzenia dziecka..pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alyss

zasilek rodzinny w Belgii jest wyplacany w miesiacu kolejny, czyli np. za wrzesien w pazdzierniku. od kiedy tu mieszkam tak bylo jest i zapewne bedzie.

 

jak dziecko urodzilo sie we wrzesniu to pierwsza wplata bedzie w pazdzierniku ( pod warunkiem ze bedzie to na czas zgloszone)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
michal6666

Witam pisze w imieniumojejmamy co zrobić jeśli zazasiłkiem rodzinnym czeka juz mama kolo 4 lat ? Jakie kroki podjąć? do kogo sie zgłosić ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bella27

Witam pisze w imieniumojejmamy co zrobić jeśli zazasiłkiem rodzinnym czeka juz mama kolo 4 lat ? Jakie kroki podjąć? do kogo sie zgłosić ?

powinna sie zglosic do instytucji w ktorej skladala dokumenty na zasilek rodzinny i tam wyjasnic sprawe... moze brakuje jakiegos dokumentu... trzeba zapytacv bo im czesto gina dokumenty...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
michal6666

 

Witam pisze w imieniumojejmamy co zrobić jeśli zazasiłkiem rodzinnym czeka juz mama kolo 4 lat ? Jakie kroki podjąć? do kogo sie zgłosić ?

powinna sie zglosic do instytucji w ktorej skladala dokumentyarrow-10x10.png na zasilek rodzinny i tam wyjasnic sprawe... moze brakuje jakiegos dokumentu... trzeba zapytacv bo im czesto gina dokumenty...

 

A jaki zazwyczaj jest czas oczekiwania na zasiłek ? Może jest jakaś osoba w Antwerpii, która pomaga w załatwieniu rodzinnego do końca 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gunia72

Jeśli należy się jej ten zasiłek to dobra wiadomość jest taka,że jej wyrównają wszystko od razu po przyznaniu, ale musi dojść dlaczego jest problem i nadal nie ma przyznanego, ja czekałam półtorej roku 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
JoannaK

Witam

Zlozylam dokumenty o rodzinne ale sie okazuje ze biuro wyslano dokumenty do polski do mojego meza z ktorym nie zyje dobrze(powiadomil mnie o dokumentach I wyrzucil je)Co mam teraz zrobic?Syn mieszka zemna I chodzi tu do szkoly.

Drugie pytanie Jak mam 2 synow w tym ze starszy ma juz 18lat skonczone I mieszka w polsce drugi ma 12lat I mieszka tutaj w Belgii to ile dzieci podaje???

Dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gunia72

proponuję złożyć drugi raz i powiedzieć prawdę dlaczego, co do 18 latka to trzeba zaświadczenie ,że się uczy i będzię przyznane rodzinne, dobra wiadomość jest że wyrównają wszystko od momentu pani zatrudnienia,powodzenia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kejti

 

Tak, to akurat wiem, tylko bardziej interesuje mnie ta druga kwota te 500e miesiecznie, bo tez slyszalam o takiej kwocie

 

 

 

  • 90,28 euro na pierwsze dziecko
  • 167,05 euro na drugie dziecko,
  • 249,41euro na trzecie i każde kolejne dziecko.

 

 

Nie ma takiej kwoty 500€ rodzinnego na dziecko. Chyba ze chodzi albo o sierote albo gleboko uposledzone dziecko i do tego w rangach. Ale nie inaczej. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kejti

 

 

witam. mam pytanie. moj syn urodzil sie na poczatku wrzesnia i chcialabym wiedziec od kiedy przysluguje mu zasilek rodzinny?

juz za miesiac wrzesien,zlozysz papiery zostanie zaplacone od dnia narodzin dziecka

 

 

Witam. Mój synek urodził się 9.09 i Acerta nie policzyła mi rodzinnego od września tylko od października. Pozdrawiam

 

I prawidlowo. Jezeli dziecko urodzi sie nawet 1go dnia miesiaca to i tak prawo do swiadczenia jest od miesiaca nastepnego a wyplacane jest jeszcze w nastepnym miesiacu. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kejti

Mam ten sam problem, tyle że mój syn urodził się w lipcu a mi zapłacili pierwszy miesiąc za wrzesień i twierdzą że tak tu jest...dziwne

Jezeli dziecko urodzilo sie w lipcu to ma prawo od 1 sierpnia i za sierpien wyplaca sie we wrzesniu, zawsze miesiac po.Takze nikt Cie nie oszukal. Takie jest prawo. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
JoannaK

Dziekuje Guniu

Za twoja rada poszlam dzisiaj I wytlumaczylam co I jak.Dowiedzialam sie ,ze sami sobie dokumenty sprowadza I mam sie juz nie martwic.Jeszcze raz dziekuje I pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jolula

witam   mam pytanie do wszystkich   jestem polką  moje dzieci tez sama je wychowuje  ,,3 dzieci   ale 2 z nich sa u mnie w rodzinie zastepczej  z pełnym prawem-opiekun prawny.czy dostane rodzinne na wszystkie dzieci?w polsce dostaje [ieniadze z tytułu rodziny zastepczej  czy cos takiego jest w belgii?czy polska bedzie mi nadal wyplacala?zamierzam zamieszkac w belgii juz niedługo oczywiscie pracowac bede  jak kazdy,,wynajac mieszkanie  normalnie zyc,, jak wyglada cały proces starania sie i rodzinne?wiek dzieci,, 14 12 11 bardzo dziekuje  

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×