Skocz do zawartości
Belgia.net

Rekomendowane odpowiedzi

cytrynka

Jeszcze jedno w sprawie tej pracy, konkretnie to chodzi o 6 miesięczny staż.Czy w tej sytuacji tracę zasiłek z Belgii i dostaję z Polski???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amoretta25

Witam mam pytanie .W listopadzie 2014 zostaliśmy z meżem opiekunami prawnymi mojej 16 letniej siostry .Mieszkamy w Belgii 7 lat i odmówiono nam rodzinnego na nią,jest zameldowana chodzi do szkoły .Czy ktoś spotkał sie z taka sytuacją ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jolula

Mam pytanie jakie dokumenty sklada  sie do rodzinnego i w jakim miejscu? w Antwerpi

czy moze mi ktos pomoc

a ja mam inne pytanko mam 2 dzieci w rodzinie zatepczej   ale mam pełne prawo  cyzli opiekun prawny    czy dostane socjal na te dzieci?rodzinne?ponoc tak ale prosze o rade,,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jolula

Witam mam pytanie .W listopadzie 2014 zostaliśmy z meżem opiekunami prawnymi mojej 16 letniej siostry .Mieszkamy w Belgii 7 lat i odmówiono nam rodzinnego na nią,jest zameldowana chodzi do szkoły .Czy ktoś spotkał sie z taka sytuacją ?

ja cos podobnego  mam 2 dzieci w rodzinie zatepczej  ale mam pełne prawo  opiekun prawny w polsce  czy mieszkajac w belgii dostane rodzinne?pracujac oczywiscie,,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kkk

czy ktos mi powie jakie papiery powinnam zlozyc na rodzinne ? wystarczy zaniesc im lub wyslac akt urodzenia z gminy czy trzeba zalaczyc jakis wniosek ? becikowe zostalo wyplacone przez xeriusa...i jesli wniosek czy ktos ma moze wzor ?

i pytanie troche nie do tematu ale o premie flamandzka. pobieral ktos ? moze cos wiecej na ten temat powiedziec? trzeba isc do zwiazkow czy gdzir indziej zeby ja pobrac ? i jaka to kwota ?

Dziekuje za odpowiedzi :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dawid123

Witam mam pytanie.Partena zalegaja mi za rodzinne za 11 miesiecy. Wczoraj dostalam papier ze za sieripen wyplaca mi w sierpniu a co z po przednimi miesiacami?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pandora

Witam mam pytanie.Partena zalegaja mi za rodzinne za 11 miesiecy. Wczoraj dostalam papier ze za sieripen wyplaca mi w sierpniu a co z po przednimi miesiacami?

 

 

Najlepiej  zadzwonic do Parteny i sie dowiedziec.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kejti

 

Witam mam pytanie.Partena zalegaja mi za rodzinne za 11 miesiecy. Wczoraj dostalam papier ze za sieripen wyplaca mi w sierpniu a co z po przednimi miesiacami?

 

 

Najlepiej  zadzwonic do Parteny i sie dowiedziec.

 

Skoro zalegaja to napewno z jakiegos powodu. Moze nie maja kompletnych dokumetow albo cos innego. Trudno za nich odpowiedziec dlaczego nie wyplacicli za poprzednie 11 miesiecy jesli niewiadomo jaka jest sytuacja; najlepiej zadzwonic albo maila wyslac i zapytac dlaczego nie otrzymal pan rodzinnego za poprzednie 11 miesiecy i zobaczyc jak to uzasadnia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kejti

Jeszcze jedno w sprawie tej pracy, konkretnie to chodzi o 6 miesięczny staż.Czy w tej sytuacji tracę zasiłek z Belgii i dostaję z Polski???

Jezeli ojciec dzieci nadal pracuje w Belgii to nie traci sie rodzinnego. Bo nadal jest podstawa prawna. Z tym ze zmienia sie w tejsytuacji pani sytuacja zawodowa, podjela pani prace. Wiec trzeba to zglosic, zazwyczaj zaznacza sie to na formularzu P12 ktory wysylany jest 2 x w roku. W Polsce zapewne i tak sie nei bedzie nalezalo rodzinne ze wzgl na dochody powyzej +/- 540 na osobe. Ale potrzebna bedzie decyzja z Polski ze nie ma pani prawa do swiadczen w polsce. A zapewne zeby polska instytucja taka decyzje wydala to musi byc wniosek zapytanie pani. W kazdym razie rodzinne z Belgii i tak bedzie sie nalezalo trzeba tylko dopelnic wszelkich formalnosci.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kejti

Witam mam pytanie .W listopadzie 2014 zostaliśmy z meżem opiekunami prawnymi mojej 16 letniej siostry .Mieszkamy w Belgii 7 lat i odmówiono nam rodzinnego na nią,jest zameldowana chodzi do szkoły .Czy ktoś spotkał sie z taka sytuacją ?

A czy dostarczyli panstwo odpowiednie wyroki sadowe stwierdzajace przyznanie opieki? Jak umotywowano ta odmowna decyzje?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
marzena1234

witam,niewiem czy w dobrym miwjscu pisze,mam pytanie dostalam pismo z urzedu marszalkowskiego zostalo odeslane,jaki jest czas oczekiwania na pieniazki od tego pisma,bo ponoc to ostatnie,no chyba ze jeszcze jakiegos moge sie spodziewac?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
marzena1234

witam,niewiem czy w dobrym miwjscu pisze,mam pytanie dostalam pismo z urzedu marszalkowskiego zostalo odeslane,jaki jest czas oczekiwania na pieniazki od tego pisma,bo ponoc to ostatnie,no chyba ze jeszcze jakiegos moge sie spodziewac?

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kejti

witam,niewiem czy w dobrym miwjscu pisze,mam pytanie dostalam pismo z urzedu marszalkowskiego zostalo odeslane,jaki jest czas oczekiwania na pieniazki od tego pisma,bo ponoc to ostatnie,no chyba ze jeszcze jakiegos moge sie spodziewac?

Zalezy co to za pismo. Moze masz na mysli E411 albo pismo odnosnie decyzji w PL? Ogolnie na rozpatrzenie kazdego pisma trzeba liczyc +- 30 dni. A reszta zalezna jest od danej sytuacji. Jak dokumenty beda kompletne to napewno wyplaca za caly nalezny okres.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Followme

Witam!

Moze troszke nie na temat, ale podejrzewam ze dziewczyny tutaj bedziecie sie orientować w temacie i moze ktos mi cos podpowie... przez 4 lata pracowałam w jednej firmie, we wrześniu mialam opercaje i w trakcie zwolnienia zlozylam wypowiedzenie. Do 5 grudnia bylam na okresie wypowiedzenia, ale na zwolnieniu. Nastepnie od 15 grudnia podjelam nowa prace, ale przez interim na kontraktach tygodniowych. Prawdopodnobnie jestem w ciazy.. czy w takiej sytuacji nalezy mi sie zasilek maciezynski? Bede wdzieczna za pomoc, pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kejti

Bo takie jest prawo. Zasilek rodzinny nie przyznaje sie za miesiac w ktorym urodzi sie dziecko, tylko od nastepnego miesiaca, przy czym platnosc jest w miesiacy nastepnym.

Mam ten sam problem, tyle że mój syn urodził się w lipcu a mi zapłacili pierwszy miesiąc za wrzesień i twierdzą że tak tu jest...dziwne

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

WITAM MAM PYTANIE .STARAM SIE O RODZINNE W BELGii,MIESZKAM TU I PRACUJE ,SYN MIESZKA W POLSCE,WSZYSTKIE PAPIERY SA OK ,ALE ATENTTIA CHCE ADRES BYLEGO MEZA ,Z KTORYM NIE MAM KONTAKTU,NIE WIEM GDZIE MIESZKA.ZPOLSKI ZOSTAL WYMELDOWANY PRZEZ PREZYDENTA MIASTA NIE MA TAM MELDUNKU ,NIE PLACIL ALIMENTOW .ATENTTIA CHCE JEGO ADRES ,CO MAM ZROBIC PROSZE O ODPOWIEDZ

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Karolina40

Witam

 

Kochani, ile się czeka na rodzinne z Belgii? Jestem z dziecmi w Polsce, maz pracuje w Belgii. Zaczęłam uzupełniac i skladac dokumenty w ROPR w Polce w grudniu. Dwa razy przyszły jakies papiery, pierwsze o zamledowaniu itp, i drugie o sytuacji rodzinnej. Ja juz się ze wszystkiego wywiązałam. Ile to moze potrwac, az otrzymam pieniadze? Nie podawałam jeszcze numeru konta, czy to oznacza że przyjdzie czek czy jeszcze jakiś dokument aby podac konto?

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
belgique
Dnia 20.02.2016 o 10:22, czarny napisał:

WITAM MAM PYTANIE .STARAM SIE O RODZINNE W BELGii,MIESZKAM TU I PRACUJE ,SYN MIESZKA W POLSCE,WSZYSTKIE PAPIERY SA OK ,ALE ATENTTIA CHCE ADRES BYLEGO MEZA ,Z KTORYM NIE MAM KONTAKTU,NIE WIEM GDZIE MIESZKA.ZPOLSKI ZOSTAL WYMELDOWANY PRZEZ PREZYDENTA MIASTA NIE MA TAM MELDUNKU ,NIE PLACIL ALIMENTOW .ATENTTIA CHCE JEGO ADRES ,CO MAM ZROBIC PROSZE O ODPOWIEDZ

 

Witam niech Pani uda sie do biura gdzie bylo składane o rodzinne i wyjaśni sytuacje,wydaje mi sie ze potrzebuja adres Pani bylego meza po to zeby wyslac dokument ze zgadza sie On aby to Pani pobierała rodzinne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×