Skocz do zawartości
Belgia.net

Wędkarstwo

Rekomendowane odpowiedzi

krrrriiisss

witam.   szukam miejsc w belgii w których mógł bym wynająć sprzęt i powętkować ?? i jaki to koszt ??   dziękuje

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alicia

Sprzetu do wedkowania raczej nigdzie nie wynajmiesz, po prostu trzeba miec wlasny.Co do wedkowania to zalezy czy na zbiorniku wodnym publicznym czy prywatnym?Wykupujesz pozwolenie na poczcie i mozesz lowic w rzekach, kanalach itd na terenie prywatnym albo karte roczna, albo jednodniowa oplata ustalana przez wlasciciela lub klub wedkarski :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
grb

 

Jezeli jestes wciaz zainteresowany wedkarstwem to moge ci udzielic troche informacji. Wedkarstwo w Belgii jest traktowane sportowo .Ryb nie wolno zabierac ze soba , tylko z powrotem wrzucac do wody.Swietokradztwemw Belgii jest jedzenie karpia, jest to ryba ozdobna i traktowana tak jak labedz czy kaczka.Karp krolewski,

 

 

Witam! Od jakiegoś czasu przymierzam sie do kupna sprzętu i karty wedkarskiej... I takie pytanie z mojej strony. To wyżej to na poważnie czy jakiś żarcik jest? Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alicia

 

 

Jezeli jestes wciaz zainteresowany wedkarstwem to moge ci udzielic troche informacji. Wedkarstwo w Belgii jest traktowane sportowo .Ryb nie wolno zabierac ze soba , tylko z powrotem wrzucac do wody.Swietokradztwemw Belgii jest jedzenie karpia, jest to ryba ozdobna i traktowana tak jak labedz czy kaczka.Karp krolewski,

 

 

Witam! Od jakiegoś czasu przymierzam sie do kupna sprzętu i karty wedkarskiej... I takie pytanie z mojej strony. To wyżej to na poważnie czy jakiś żarcik jest? Pozdrawiam!

 

Niestety to nie jest zarcik .Karte wedkarska kupisz na poczcie.Sa prywatne kluby i lowiska gdzie mozesz lowic pstragi i to co zlowisz zabierasz do domu.Jednak dzien lowienia to koszt ok 50 EURO a moze byc nawet 70 .W   zaporze wodnej mozesz zabierac ryby, ale trzeba przestrzegac terminow lowienia.Pozdrawiam :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alicia

http://www.sint-martin.be/prijzen-sint-martinus-- pol dnia 17 euro. 2 pstragi dostaniesz a 5 rzuca do wody . caly dzien 30 euro . 4 dostaniesz i 10 do wody

 

http://www.lesetangsdumoulin.be/grandetang-- pol dnia 16 euro. caly dzien 28 euro .  

 

na te stawy nie trzeba zadna karta i to co zlowisz zabierasz do domu

na stawy oplata dzienna, lub abonament, ryby zabierasz owszem pod warunkiem ze sa to pstragi, absolutnie zadne inne bo kluby wedkarskie dzialaja na zasadzie konkursow i rybki w stawie musza byc a nie na patelni

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

te dwa linki co podalem to sa stawy co choduja i sprzedaja pstragi . jezeli kupisz karte na poczcie to dostaniesz i taki list gdzie pisze co, kiedy i gdzie mozna lowic. tez pisze jaka rybe jakiej wielkosci  ile mozna zebrac. na ta karte tez jest zaznaczone w ktorym regionu mozna lowic i to wybierasz sam. sa trzy regiony i to flandria, walonia i bruksela. dla kazdy region kupuje sie karta oddzielnie. ryby zlapane w kanaly, rzeke czy jeziora nie smakuja wcale wiec lepiej wybrac sie nad morze i tam nie trzeba zadna karta do lowienia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alicia

Nad morzem bez kutra to raczej  zbyt wiele nie zlowisz :D  ale zawsze mozna sobie kupic swieze ryby u rybakow :) Polecam zapore wodna tam jest mnostwo przeroznych ryb miedzy innymi szczupaki , leszcze.Sezon zaczyna sie wkrotce i bedzie trwal do listopada.Moja zamrazarka napewno sie zapelni rybami z tamtad i z rzek w Ardenach. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
grb

Sprzęt już mam. W przyszłym tygodniu mykam po kartę. A czy mogli byście podać mi jakieś namiary na konkretne stawy lub miejscówki w regionie flamandzkim. Obencnie mieszkam obok Zelzate jest w nim kanał i widziałem tam często wędkarzy oraz przy nim stawik różwnież oblegany. Nie daleko mam również do Gentu. Macie coś godnego polecenia w tych okolicach? Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
grb

a jak jest tu z tym łowieniem ryb? Można przez cały rok łapać? Bo jeżdżę trochę po okolicznych stawach ostatnio żeby jakąś fajną miejscówkę upolować i nikogo z wędką nie widziałem ani razu...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alicia

a jak jest tu z tym łowieniem ryb? Można przez cały rok łapać? Bo jeżdżę trochę po okolicznych stawach ostatnio żeby jakąś fajną miejscówkę upolować i nikogo z wędką nie widziałem ani razu...

Ogolnie to wyglada tak ze wlasciciele stawow i klubow wedkarskich organizuja konkursy raz albo dwa razy w tygodniu.Mozna tez zaplacic dniowke i polowic samemu, jezeli wlasciciel sie zgodzi.We Flandrii czesto sa konkursy w soboty i niedziele.Najlepiej namierz sobie staw i zapytaj wlasciciela.Prawie kazdy staw ma swoja klubowa kafejke dla czlonkow klubu i tam trzeba pytac

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
grb

No właśnie się dowiadywałem i byłem w Zelzate na jednym bajorku to można wykupić na dzień zezwolenie za 3e. Na kanał to słyszałem coś, że wystarczy to zezwolenie z poczty, ale tam to raczej na spinning i to z fartem jak już coś. A znacie może jakieś ciekawe miejscówki we Flandrii Wschodniej albo Antwerpii bo jeżdżę do okoła Zelzate i szukam miejsca, ale wszystko albo prywatne, a jak bez znaków jakich kolwiek to boję się tam rozbijać żeby jakiejś kary nie dostać, a chciałbym jutro z rana sobie podskoczyć gdzieś na polowanko, może ktoś byłby chętny to można się wybrać jak coś... Pozdro!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
goldi76

Witam kolegów wędkarzy , jeżeli poszukujecie wiadomości związanych z wędkarstwem na terenie Belgii zapraszamy do naszej grupy na https://www.facebook.com/groups/869690083043407/Wędkarstwo w Belgii . Od niedawna działają  również różne grupy tematyczne Grupa Spinningowa oraz grupa dla wielbicieli wędkarstwa muchowego oraz nieformalne stowarzyszenie wędkarskie Polish Fishing Team . Zapraszamy :) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Werkaxxx

Robby Fish

Fortbaan 68
2160 Wommelgem
België

Bardzo fajny sklep. Maja wszystko od A-Z.

Tylko nie wiem czy Ci adres odpowiada

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Werkaxxx

Den Heibaard
Heibaardweg 16
2990 Loenhout
[email protected]
03/314 43 77

8u tot 13u30
14u tot 20u

Dwie tury. Lepiej przyjechac wczesniej, bo przewaznie sa ludzie. Im bedziesz wczesniej tym masz szansen na lepsze miejsce, ktore sam sobie musisz wybrac. Sa dwie wedki na 1 stanowisko. Wrzucaja Ci kilka pstragow na stanowisko i ile zlowisz  tyle zabierasz do domu.  Ogolnie fajna miejscowka, mozesz cos zjesc,kupic na wynos i lowic rybki.

 

CAMPINA STRAND -Dessel tez ciekawa miejscowka

FORT VAN LIZELE

Fortbaan 2

2870 Puurs

Provincie Antwerpen

 

FORT II

Fortsebaan, Wommelgem

 

Dikkebusvijverdreef 31 8900 IEPER-Dikkebus 

 

I wiele innych. Za duzo pisania heh

Powodzenie i udanych polowow

 

1321440174.jpg

1321439848.jpg

1321270172.jpg

1321270854.jpg

1321440495.jpg

1321875598.jpg

1322133144.jpg

1322479472.jpg

1322825906.jpg

1322849869.JPG

1322914171.jpg

1324293984.jpg

1385985167.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×