Skocz do zawartości
Belgia.net

Dni Wolne W Belgii

Rekomendowane odpowiedzi

Kaco

Mam pytanie dotyczące dni wolnych w Belgii w Listopadzie, jak to wygląda gdy 1 i 15 wypadają w sobote czy przysługuje jakieś odebranie za te dni czy tez zwrot kasy, chciałbym odebrać ten 10 gdyż miałem wylatywac do Polski ale nie wiem jak to się odbywa z tymi dniami wolnymi, pomóżcie jeśli ktoś wie, Z góry dziękuje

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
miska

Jest 1 i 11 w listopadzie.11 to wtorek,wiec wolne w tym dniu.1 w sobote i to juz raczej zalezy od pracodawcy.Ja na przyklad mam wony 2 dzien swiat Bozego Narodzenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gunia72

Przyjęte jest,że jeśli dzień świąteczny wypada w sobotę lub niedzielę to w pierwszy dzień roboczy jest odbierany tzn pierwszy poniedziałek po tym święcie, ale pracodawcy często idą na rękę i ustalają we własnej firmie kiedy to będzie u mnie często jest to wigilia  :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

15 jest chyba tzw Swieto Krola o ile sie nie myle.Ale nie jest to dzien wolny

  • Le 1er janvier (jour de l'An)
  • Pâques et le lundi de Pâques (dates mobiles)
  • Le 1er mai (fête du Travail)
  • L'Ascension (6e jeudi après Pâques)
  • La Pentecôte et le lundi de la Pentecôte (7e dimanche et lundi après Pâques)
  • Le 21 juillet (fête nationale)
  • Le 15 août (Assomption)
  • Le 1er novembre (Toussaint)
  • Le 11 novembre (Armistice de 1918)
  • Le 25 décembre (Noël)

Les Services publics fédéraux sont également fermés le 15 novembre (fête du Roi)

i tego dnia 15,11 zamkniete sa urzedy federalne tylko tyle

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sweet

a nie 21 lipca to swieto Króla?

nie,

Święto Narodowe Belgii (Belgische Nationale Feestdag) – 21 lipca (Belgowie świętują wówczas to, że od 21 lipca 1831 roku są niepodległym królestwem)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
aurelia69

15 jest chyba tzw Swieto Krola o ile sie nie myle.Ale nie jest to dzien wolny

Tzw przez polaków Swięto Króla(nie wiadomo dlaczego bo jest to święto narodowe Belgii) przypada na 21 lipca.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ania24022

mam pytanie jutro jest jakies swieto w Belgii czy we Francji dokladnie w Lile beda centra handlowe otwarte czy wszystko bedzie pozamykane?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pandorax

Jutro jest to samo swieto co i w Pl (wniebowstapienie) ;) tyle, ze w Be jest dzien wolny od pracy. Sklepy dzialaja jak w swieta, wiec prawie wszystko zamkniete. Najlepiej sprawdzac na stronach internetowych sklepow godz i dni otwarcia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
RMC90

1 maja było jakieś święto w Belgii. Czy za ten dzień przysługuje jeden dzień wolny oraz kasa?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pandorax

1 maja to swieto pracy, tak samo jak i w Pl. Przysluguje platny dzien wolny. Jak i kiedy do wybrania najlepiej informowac sie u pracodawcy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×