Skocz do zawartości
Belgia.net

Umowa Na Czas Okreslony (Cdd)

Rekomendowane odpowiedzi

MariuszC

Witam. Pracuje w belgii od 7 miesiecy. Zatrudniony jestem na umowe zdaje sie tymczasowa- OVEREENKOMST VOOR HOOFD.

Co tydzien kasa na konto .Co istotne nie jestem tu zameldowany.  W zwiazku z tym prosze osoby bedace w temacie na odpowiedz na kilka ponizszych pytan. Z gory dziekuje.

 

Premia roczna, czy przysuguje i czy musze o nia wystepowac.

Wakacyjne jak wyzej.

Zasilek na dziecko przebywajace i uczace sie w Pl. Co i jak zeby uzyskac.

Jak z ubezpiieczeniem zdrowotnym  tz. czy posiadam jesli nie to co zrobic aby zeby je miec oraz jak w takim przypadku korzystac z polskiej sluzby zdrowia.

Jaki jest minimalny okres do nabycia prawa do emerytury belgijskiej. 

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

Witam. Pracuje w belgii od 7 miesiecy. Zatrudniony jestem na umowe zdaje sie tymczasowa- OVEREENKOMST VOOR HOOFD.

Co tydzien kasa na konto .Co istotne nie jestem tu zameldowany.  W zwiazku z tym prosze osoby bedace w temacie na odpowiedz na kilka ponizszych pytan. Z gory dziekuje.

 

Premia roczna, czy przysuguje i czy musze o nia wystepowac.

Wakacyjne jak wyzej.

Zasilek na dziecko przebywajace i uczace sie w Pl. Co i jak zeby uzyskac.

Jak z ubezpiieczeniem zdrowotnym  tz. czy posiadam jesli nie to co zrobic aby zeby je miec oraz jak w takim przypadku korzystac z polskiej sluzby zdrowia.

Jaki jest minimalny okres do nabycia prawa do emerytury belgijskiej. 

z twego malego opisu wynika ze pracujesz za posrednictwem interimu,czyli pieniazki wakacyjne masz wliczone w penjse,jesli nie posiadasz krty pobytu na conajmniej 5 lat to zadnych swiadczen na dziecko w polsce nie otrzymasz;pracownicy na takiej umowie nie maja premi rocznej/choc to tez zalezy od pracodawcy gdzie pracujesz /czasem dostaja premie ale to w gesti pracodawcy,posiadsz tzw assurance travail,czyli ubezpieczenie od wypadku w pracy i w drodze do pracy,zeby korzystac tu z uslug medycznych powinienes zapisac sie do jakiegos ubezpiecsyciela np Mituelle socjalist lub inne.taki jak wpolsce na dzien dzisiejszy czyli wiek 65 lat i conajmniej 35 lat pracy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

Nie zgadzam sie z toba.Pracowalam poltora miesiaca przez interim w Krefel centrali.Faktycznie zarobki byly marne ale pozniej dostalam dodatkowe wakacyjne (dopiero po 2 latach) i dodatkowa 13,a wiec to zalezy od umowy pracodawcy z interimem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×