Skocz do zawartości
Belgia.net

Rejestracja Polskiego Motocykla W Belgii.

Rekomendowane odpowiedzi

patrixen

Chciałbym zarejestrować w belgii motocykl, który obecnie jest zarejestrowany w polsce. Jakich formalności trzeba dopełnić oraz jakie czekają mnie koszty? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mmmily

Mam to samo. Byłem się pytać w ubezpieczalni, powiedzieli że najpierw do duany z dowodem rejestracyjnym, oni wypelnia jakis rózowy formularz i z tym formularzem do ubezpieczalni i po BE balchy i papiery

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nieosiagalny 71

Tylko zabierzcie ze sobą certyfikat zgodności pojazdu . Bez tego nic nie zrobicie na przegladzie . To pierwszy dokument który bedą od Was wymagać 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bazyl

Witam. Pierwsze duane, potrzebny dowod rejestracyjny, certyfikat conformite i 1 euro. Pozniej DIV, tam zabieraja dowod rejestracyjny, robia ksero certyfikatu.

Dopiero wtedy, ze wszystkimi papierami z duane i divu do ubezpieczalni. Numery i dowod przysla poczta w ciagu 2-3 dni, koszt 30e. Ja mam ubezpieczenie dodane do samochodu ok 150e rocznie, bez samochodu  460e. Przegladu na motocykl w Belgii nie ma.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Martino1988

Witam jezeli jestem polakiem i posiadam prawo jazdy kat . A z ukrainy to moge zarejestrowac motocykl w belgii ?  .  

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

UWAGA - mój znajomy który ¨załatwił¨ sobie ukraińskie prawo  jazdy został skontrolowany zarówno tu jak i w Polsce na legalność tego dokumentu. Ponieważ tu nie miał prawa jazdy dostał tylko mandat za kierowanie pojazdem bez uprawnień, a w Polsce ma sprawę karna za posługiwanie sie nielegalnym dokumentem ( w Polsce miał zatrzymane prawko )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Alexus

Witam,

mam taka oto sytuacje. W Polsce skonczyl mi sie leasing i wykupilem motocykl na osobe prywatne (siebie). Planuje go przywiezc i uzywac tutaj. Powinienem zarejestrowac go w Polsce najpierw na siebie i wtedy przywiezc i znowu rejestrowac czy wystarcza papiery potwierdzajace zakup motocykla na mnnie (w dowodzie wiadomo nadal bank) i tutaj dopiero zarejestrowac normalnie na siebie ? Mial ktos podobna sytuacje badz orientuje sie w temacie ?

dzieki za info

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Florius

Deklaracja zgodności to podstawa, co do przerejestrowania w Polsce z firmy na osobę prywatna to chyba wolałbym to tam zrobić, bo tu może być jakaś papierologia upierdliwa.

Co do ubezpieczeń. Co to za sprzęt? Powyżej litra koszt ubezpieczenia mocno rośnie. Jest tez fajna opcja odstawienia sprzętu na zimę (tak wiem, tu nie ma zimy:) ) i za okres "nieużywania" nie płacimy ubezpieczenia.

Obecnie sa spore opóznienia w terminach bo urzędy coś ponoć się nie wyrabiają

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
emilka0204
Dnia 26.06.2016 o 21:45, Florius napisał:

Deklaracja zgodności to podstawa, co do przerejestrowania w Polsce z firmy na osobę prywatna to chyba wolałbym to tam zrobić, bo tu może być jakaś papierologia upierdliwa.

Co do ubezpieczeń. Co to za sprzęt? Powyżej litra koszt ubezpieczenia mocno rośnie. Jest tez fajna opcja odstawienia sprzętu na zimę (tak wiem, tu nie ma zimy:) ) i za okres "nieużywania" nie płacimy ubezpieczenia.

Obecnie sa spore opóznienia w terminach bo urzędy coś ponoć się nie wyrabiają

To jak to jest z tym motorem żeby go przetestować

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×