Skocz do zawartości
Belgia.net

Badanie Jelita

Rekomendowane odpowiedzi

asiolek

Do jakiego specjalisty moge sie udac w celu zbadania jelit?CZy potrzebne tam jakies skierowanie?

Z gory dziekuje za odpowiedzi...

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
asiolek

Dziekuje za odpowiedz.Tak sie tylko zastanawiam,czy rzeczywiscie musi byc skierowanie skoro np gastroskopie robilam bez skierowania.Nie wiedzialam,ze gastroenterolog zajmuje sie tez kolonoskopią.DZieki jeszcze raz za podpowiedz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
abu

Odnośnie gastroskopii czy jest to bardzo nieprzyjemne badanie zastanawiam sie nad jego zrobieniem ale odstrasza mnie opinia znajomych ze ledwo wytrzymali do końca zbiegu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
123456

Dziekuje za odpowiedz.Tak sie tylko zastanawiam,czy rzeczywiscie musi byc skierowanie skoro np gastroskopie robilam bez skierowania.Nie wiedzialam,ze gastroenterolog zajmuje sie tez kolonoskopią.DZieki jeszcze raz za podpowiedz.

W Belgii robilas?

Dziwne, a komu wyslali wynik?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
123456

Odnośnie gastroskopii czy jest to bardzo nieprzyjemne badanie zastanawiam sie nad jego zrobieniem ale odstrasza mnie opinia znajomych ze ledwo wytrzymali do końca zbiegu.

Robia w znieczleniu a nawet pod narkoza ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciociaKlocia

Kiedyś przed laty miałam robione takie badanie w jednej z klinik w Polsce.Owszem ,jest nieprzyjemne,jak kazda ingerencja w nasz organizm,ale nie takie bolesne.Nieprzyjemnośc polega na tym,ze wraz z sondą która sprawdza ci jelita wtłaczane jest powietrze,którego pod koniec badania masz juz tak duzo,ze odczuwasz dyskomfort.Moze przez ostatnie lata coś się zmieniło?Wiem ,ze jest badanie bezinawazyjne,łykasz tylko małą kamerke ,która zapisuje wszystko po drodze,ale musisz dobrze pilnowac, zeby na koniec ją znależc :) i jest to droga metoda.powodzenia :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
asiolek

Badanie utaj robione,wyniki wyslali lekarzowi rodzinnemu.Doktorka od razu okrelila czy sa zmiany,czy jest helicobacter.Badanie nie jest bolesne tylko nieprzyjemne.Da sie przezyc.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciociaKlocia

Lekarz widzi na monitorze co masz w srodku,jednoczesnie moze wziąśc wycinek do badania ,jezeli masz zmiany zapalne,lub dokonac malego zabiegu w przypadku polipowosci .Mam nadzieję,ze wszystko wyszło CI OK POWODZENIA

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
asiolek

Lekarz widzi na monitorze co masz w srodku,jednoczesnie moze wziąśc wycinek do badania ,jezeli masz zmiany zapalne,lub dokonac malego zabiegu w przypadku polipowosci .Mam nadzieję,ze wszystko wyszło CI OK POWODZENIA

 

w gastroskopii jest ok.Czysto,usg brzucha czysto a napady bolu brzucha wciaz sie pojawiaja i zycnie daja.mysle wiec,ze najlepszym badaniem aby wykryc to tam jest bedzie kolonoskopia.Musze znalezc dobrego fachowca,ktory pomoze zakonczyc ten bolesny etap

zycia...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
aga4

Możesz mieć zespol jelita wrażliwego, trzeba zmienić wtedy diete, mniej stresow...ale żeby się upewnić zrob kolonoskopie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
servus

witaj 

bardziej fachowo znajdziesz tu sporo informacji

http://www.medicover.pl/1374,kolonoskopia.htm

 

Rady praktyczne to

zastosuj sie do wskazowek czyli dzien wczesniej musisz wypic duzo preparatu FORTRANS

przed samym badaniem warto we wlasnym zakresie wziasc doustenie preparat na lekkie znieczulenie,

glownym problemem moze okazac sie stres, ktory nie pozwoli sie rozliznic, 

badanie jest malo konfortowe w pierwszej fazie jelita grubego pozniej zazwyczaj jest pacjent nie czuje dyskomfortu

Nie ma sensu doplacac za znieczulenie, 

 

Rada praktyczno-finansowa = badanie warto wykonac w Polsce,

ale na pocieszenie , dobrze ze i tak jestes w Belgii bo w Anglii to szokujaca medycyna.... podobno na wysokim poziomie

oczywiscie skierowanie potrzebne od lekarze 1 kontaktu,

potem dluga kolejka jak dozyjesz to dadosc wielka.

 

Jesli chcesz szczegolow to pytaj dalej, na priv bedzie dobrze 

czy ci kogos polecic? itd.

pzdr

Kaska 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
malwinka

Jestem pod stałą opieką pani dr Verschuere. Jestem bardzo zadowolona. Sympatyczna, godna zaufania. Przyjmuje w szpitalu AZ Jan Portaels w Vilvoorde. Kolonoskopie miałam robioną dwukrotnie pod znieczuleniem ogólnym. Super sprawa. Zero bólu, dyskomfortu, po 20 minutach budzisz sie i jest już po wszystkim, także polecam. 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×