Skocz do zawartości
Belgia.net

Prawo Jazdy- Egzamin W Belgii

Rekomendowane odpowiedzi

shrek

Witam , prosze o podzieleniem sie opiniami na temat egzaminu praktycznego na prawo jazdy. Prawie rok temu robilam kurs w multipermis i zdalam teorie. Czas na praktyczny ale niewiem czy lepiej samemu , swoim autem? Czy lepiej ZE szkolka , ich autem? Koszt 200 euro w tym sa 2 godziny z instruktorem. Kto przechodzil przez To i podpowie co lepiej? Prawo jazdy probne mam do grudnia a jestem w 7 dmym m-cu ciazy. Pozd

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

Ja mam juz dawno prawko,ale moja corka zdawala tez najpierw teorie a pozniej (juz bedzie 3 lata) praktyke.I za rada znajomych najpierw pare miesiecy jezdzila ze mna,a pozniej wykupila 4h jazdy w szkole ktora ma kontakt z osrodkiem egzaminacyjnym (tak, tutaj dopuszczalne jest,ze egzaminatorzy sa rowniez nauczycielami jazdy) .Godzina w tej szkole byla drozsza niz w innych okolicznych. Najpierw zobaczono co ona umie (miala bardzo zly nawyk ode mnie-pol sprzeglo ktorego juz po 1h oduczyla sie).Stwierdzono ,ze bardzo dobrze sobie radzi,byly jeszcze2h i 1h gdzie nauczyciel byl podczas egzaminu.Oczywiscie zdala choc na 19 zdalo tylko 3 .Pozniej jeszcze dlugo miala problem z parkowaniem (jak jest malo miejsca) ,ale miala prawo jazdy .A wiec dowiedz sie w osrodku ktora szkole polecaja i u nich wykyp kilka godzin (3-4)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
macao

Witam , prosze o podzieleniem sie opiniami na temat egzaminu praktycznego na prawo jazdy. Prawie rok temu robilam kurs w multipermis i zdalam teorie. Czas na praktyczny ale niewiem czy lepiej samemu , swoim autem? Czy lepiej ZE szkolka , ich autem? Koszt 200 euro w tym sa 2 godziny z instruktorem. Kto przechodzil przez To i podpowie co lepiej? Prawo jazdy probne mam do grudnia a jestem w 7 dmym m-cu ciazy. Pozd

Jesli nawet dobrze czujesz sie za kolkiem, to i tak wykup 2-3 lekcje w szkole nauki jazdy. Skoryguja to co jest do skorygowania, opowiedza jak bedzie przebiegac egzamin, na co kladziony jest szczegolny nacisk itp., na pewno poczujesz sie swobodniej. Mozesz spokojnie zdawac swoim autem, nie zapomnij tylko o dodatkowym lusterku i osobie towarzyszacej, sprawdz swiatla(jeden przepalony bezpiecznik, zarowka i po egzaminie). Mozesz tez pojechac autem ze szkoly nauki jazdy wowczas w/w masz z glowy.

Koszt to ok 150€. W Antwerpii polecam szkole Sanderus(www.sanderus.com), te z Pothoekstraat, maja polskojezycznych instruktorow i z tego co wiem od lat bardzo dobra reputacje. W Brukseli niestety nie mam pojecia co warto polecic.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kika

Witam, czy ktos juz z Was zdawał egzamin praktyczny w osrodku egzaminacyjnym na Evere?

Jak macie doswiadczenia, rady? Za miesiac mam egzamin i w zwiazku z tym ogromny stres ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pysiak75

Czy ktos może mi powiedzieć czy w BE można podejść do egzaminu praktycznego ( oczywiście po zdanej teorii ) bez odbębnienia kursu w Belgii??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kika

Bylo super, spokojnie, bez stresu, zupelnie co innego niz w Polsce

 

Jak zdawales/ zdawalas? Na swoim aucie? z tlumaczem? Co musiales zrobic (jakie manewry)? Byly jakies bledy? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kika

Czy ktos może mi powiedzieć czy w BE można podejść do egzaminu praktycznego ( oczywiście po zdanej teorii ) bez odbębnienia kursu w Belgii??

 

 

Oczywiscie, ze tak :)

 

W Belgii nie musisz miec zrobionego kursu. Idziesz na teorie (mozesz sie sam uczyc lub isc na kurs), nastepnie musisz wyrobic prawo jazdy na 36 miesiecy, do tego potrzebujesz jednej lub dwoch osob, ktore posiadaj juz prawo jazdy w Belgii i beda Cie uczyc, gdyz tylko z nimi mozesz pozniej jezdzic (ja posiadam takie prawo jazdy). Nastepnie po 3 miesiacach zapisujesz sie na egzmin praktyczny. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pysiak75

 

Czy ktos może mi powiedzieć czy w BE można podejść do egzaminu praktycznego ( oczywiście po zdanej teorii ) bez odbębnienia kursu w Belgii??

 

 

Oczywiscie, ze tak :)

 

W Belgii nie musisz miec zrobionego kursu. Idziesz na teorie (mozesz sie sam uczyc lub isc na kurs), nastepnie musisz wyrobic prawo jazdy na 36 miesiecy, do tego potrzebujesz jednej lub dwoch osob, ktore posiadaj juz prawo jazdy w Belgii i beda Cie uczyc, gdyz tylko z nimi mozesz pozniej jezdzic (ja posiadam takie prawo jazdy). Nastepnie po 3 miesiacach zapisujesz sie na egzmin praktyczny. 

 

A czy w ogóle musze z kimkolwiek tutaj jeździć, bo jestem po kursie z tym, że w PL a wiadomo jak tam ze zdawalnością ;/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
aga4

Jeśli umiesz dobrze jezdzic to po trzech miesiącach po zdaniu egzaminu teoretycznego możesz przystapic do egzaminu praktycznego...co najwyżej przed wykupić kilka godzin w szkole...Nie możesz jezdzic sam/a jeśli nie masz ukończonego kursu praktycznego....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kika

 

 

Czy ktos może mi powiedzieć czy w BE można podejść do egzaminu praktycznego ( oczywiście po zdanej teorii ) bez odbębnienia kursu w Belgii??

 

 

Oczywiscie, ze tak :)

 

W Belgii nie musisz miec zrobionego kursu. Idziesz na teorie (mozesz sie sam uczyc lub isc na kurs), nastepnie musisz wyrobic prawo jazdy na 36 miesiecy, do tego potrzebujesz jednej lub dwoch osob, ktore posiadaj juz prawo jazdy w Belgii i beda Cie uczyc, gdyz tylko z nimi mozesz pozniej jezdzic (ja posiadam takie prawo jazdy). Nastepnie po 3 miesiacach zapisujesz sie na egzmin praktyczny. 

 

A czy w ogóle musze z kimkolwiek tutaj jeździć, bo jestem po kursie z tym, że w PL a wiadomo jak tam ze zdawalnością ;/

 

 

 

Sa dwie drogi. Zdajesz teorie i jedzisz z kims (mozesz wpisac dwie osoby do prawa jazdy), albo wykupujesz w szkole 20 godzin i jak w miare dobrze jezdzisz to instruktor podpisuje Ci papierek i wtedy mozesz jezdzic sam, ale bez dzieci (masz 18 miesiecy na zdanie egzaminu panstwowego "normalnego".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

witam


interesuje mnie gdzie mozna zdac teorie na prawko kat b mieszkam w Dendermonde czy w gre wchodzi tylko bruksela?


nastepne pytanie czy ma ktos moze plyte z testami chodzi mi o plyte w czeronym(rozowym) pudelku a sama plyta bodajze bialo szara. odkupilem od pewnego kolesia ta wlasnie plyte przetlumaczona na jezyk polski? plyte niestety sprzedal wczesnie i znalezienie jej mialo byc latwe co sie jednak okazalo wcale nie jest. jesli jednak ktos posiada taka plyte ale nie chcial by jej sprzedac prosil bym jedynie o podanie jej numeru barkodu z tylu pudelka dzieki niemu bede mogl ja kupic zamowic w kazdej ksiegarni. prosze o pomoc pozdrawiam


Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Katarzyna_

Witajcie,


czy ktoś wie na czym polega egzamin praktyczny? Jakie manewry nalezy wykonac?


Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
polak2015

Witam chcialabym sie dowiedziec czy w belgii musze miec tak zwane prawo jazdy tymczasowe czy moge odrazu po wyjezdzeniu ze szkola nauki jazdy godzin podchodzic do egzaminu praktycznego? Prosze o pomoc i z gory dziekuje 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Katarzyna_

Witam chcialabym sie dowiedziec czy w belgii musze miec tak zwane prawo jazdy tymczasowe czy moge odrazu po wyjezdzeniu ze szkola nauki jazdy godzin podchodzic do egzaminu praktycznego? Prosze o pomoc i z gory dziekuje 

O ile się nie mylę to dopiero po minimum 3 m-cach jazdy z tymczasowym prawem jazdy możesz podejść do egzaminu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jaro01

Witam 

Jest to mój pierwszy post wiec proszę o wyrozumiałość

 Chciałbym ukończyć kurs na prawo jazdy w Belgii obecnie tu pracuje i dlatego pomyślałem ze może się jakoś  to zrobić .

pracuje i mieszkam w okolicach Ronse północno-zachodniej Belgii w związku z tym mam pytanie czy ktoś zna może jakąś szkole w tej okolicy z polskimi instruktorami oraz czy nie znając zadnego jezyka tzn francuskiego i flamandzkiego mam wogole szanse na zrobienie tu prawa jazdy czy zostaje mi tylko polska

dziekuje za ewentualne odpowiedzi i pozdrawiam 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
izunia464

Witam czy ktos moze wie gdzie dostane plyte CD do nauki testow na prawo jazdy oczywiscie w jezyku Polskim.a moze ktos ma taka na sprzedaz 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×