Skocz do zawartości
Belgia.net

Szkolny Dodatek Dla Uczniow Szkol Flamandzkich

Rekomendowane odpowiedzi

ola77

Juz od 1/8 mozna skladac dokumenty o dodatek szkolny dla dzieci uczeszczajacych do szkol flamandzkich. Jezeli ktos z was otrzymywal ten dodatek w latach ubieglych to szybko pojdzie,bo juz dzieci sa zarejestrowane. Tu wszelkie info http://www.ond.vlaanderen.be/studietoelagen/

Juz uprzedzam,ze nie wiem jak jest z tym dodatkiem w szkolach walonskich i frankofonskich  i raczej takiego nie ma...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bracunia

Juz od 1/8 mozna skladac dokumenty o dodatek szkolny dla dzieci uczeszczajacych do szkol flamandzkich. Jezeli ktos z was otrzymywal ten dodatek w latach ubieglych to szybko pojdzie,bo juz dzieci sa zarejestrowane. Tu wszelkie info http://www.ond.vlaanderen.be/studietoelagen/

Juz uprzedzam,ze nie wiem jak jest z tym dodatkiem w szkolach walonskich i frankofonskich  i raczej takiego nie ma...

 

Dzięki! Nie miała pojęcia, że można ubiegać się o jakiś dodatek oprócz rodzinnego :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
aneta75

Nie wiem o jaki dodatek chodzi  dokladnie ale jezeli ten co raz w roku jest doplacany do rodzinnych to nie trzeba nic robic, Kasy same go wyliczaja w zaleznosci od wieku dziecka i jest wlpacany w sierpniu. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

Nie wiesz,ale mam wrazenie ze ty wiesz zawsze wszystko lepiej nie majac pojecia o wielu sprawach i nieczytajac ze zrozumieniem....a tu wystarczy troche znajomosci jezyka i klik w link podany....Czy ja pisalam o rodzinnym???W sierpniu kazdy otrzymujacy rodzinne i majacy dziecko w wieku szkolnym z automatu dodaje dodatek szkolny.Natomiast regionalne ministerstwo flamandzkie ma swoj dodatek dla uczniow szkol flamandzkich i mieszkancow Flandrii (nie wiem jak obecnie jest w BXL dla dzieci uczeszczajacych do szkol flamandzkich bo to tez sprawy i kompetencje regionu).W zeszlym roku pisalam o tym dodatku i wiem,ze bardzo duzo ludzi z niego skorzystalo i bylo mi wdziecznych za info,bo wlasnie nie wiedzieli ze cos takiiego istnieje. A wiec prosze jak nie wiesz, nie potrafisz czytac ze zrozumieniem i  przeczytac info z linka ktorego podeslalam to przynajmniej nie mieszaj...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
aneta75

nie czepiaj sie OLA bo to ty jestes to wszystko wiedzaca a nie ja. Ja odpowiadam kiedy wiem zazwyczaj.  Nie wszystkie mamy wiedza ze raz w roku w zalezlonsci od wieku dziecka i to do niemowlaka  dostanie sie dodatek szkolny wyplacany razem z rodzinnym. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

pisze co mysle,bo mnie to irytuje... tu chodzi o zwykle info, przekaz konkretnych informacji ktore moga ludziom pomoc. Jest link i wystarczy przeczytac,a twoim wpisem mieszasz ludziom.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
anabelaW1

Zwrocilam uwagę na to iż pewne osoby lubią czepiac się Oli,pozwólcie ze się wtrace,chyba powinnysmy być jej wdzięczni za to ze zawsze chętnie pomaga innym I doradza a także dzieli się z nami tym co już wie.Nie bądźmy tacy prości I docenmy pomoc innej osoby.pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bracunia

nie czepiaj sie OLA bo to ty jestes to wszystko wiedzaca a nie ja. Ja odpowiadam kiedy wiem zazwyczaj.  Nie wszystkie mamy wiedza ze raz w roku w zalezlonsci od wieku dziecka i to do niemowlaka  dostanie sie dodatek szkolny wyplacany razem z rodzinnym. 

 

Wiedzą, nie wiedzą ale chyba widzą, że większa kwota wpłynęła na konto w sierpniu ;)

 

Wiem, że Ola77 jest dla wielu kontrowersyjną osobą ale w tym przypadku należą się jej podziękowania, bo ja np. o takim dodatku nigdy nie słyszałam!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ella29

Olu a czy mogłabyś napisać czy ten dodatek dostaje każdy kto wypełni formularz i odeśle czy są jakieś kryteria przyznawania.Tłumaczyłam trochę sama ale ten tłumacz internetowy jest beznadziejny.Nawet nie wiedziałam,że jest taki dodatek,a w tamtym roku dostaliśmy formularze ze szkoły ale ich nie wypełniliśmy,bo myślałam,że one dotyczą tego dodatku,które przychodzi z rodzinnym.I stwierdziliśmy,że skoro ten dodatek przyszedł sam,to już tego nie wypełnialiśmy,a mogliśmy zapytać w szkole co to jest.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

Praktycznie kazdy dostaje ten dodatek,kto wlasnie zlozy dokumenty.Za pierwszym razem jest tego troche (trzeba dac dokumenty o zarobkach tzn ostatni belasting fiche.Na jego podstawie jest oblicany dodatek. Czasem jak ktos jeszcze nie ma tego dokumentu to chca tez dokumenty poswiadczajace zarobki w danym roku + dokument o kwocie z rodzinnego. Za pierwszym razem to duzo dluzej trwa, pozniej w nastepnych latach "idzie" szybko.Od 2 lat rowniez rodzice przedszkolakow moga starac sie o ten dodatek,ale to jest od 12 do 40-50 eu.W miare wieku jest wiecej i np w przypadku studenta suma to nawet 3000eu.Wszystko zalezy od sytuacji w rodzinie. Moja ma przecietna,moze troche lepsza sytuacje i moje dziewczyny  dostaja za srednia szkole 370 eu za studia 900 eu. Slyszalam,ze w wielu szkolach daja formularze i pomagaja je wypelnac.Podobno dzieciom z OKAN tez ten dodatek nalezy sie (to do potwierdzenia,bo nie jestem pewna)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bubabaluba

ola77 - dodatek na przedszkolaka (3 lata) przyznany  mi został - 90 euro (studietoelage) i na liście była to najniższa suma dla dzieciaków w wieku przedszkolnym :) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
azza

Ola a jak jest dla dzieci z OKAN-u,u nas w szkole powiedzieli,że nie wiedza o jaki dodatek chodzi.Nie wiem,czy rzeczywiście nie wiedzieli,czy po prostu olali troszkę sprawę.Wszędzie gdzie sie pytam,odpowiadają mi,że mam mieć dodatek na rozpoczęcie roku do rodzinnego i nic więcej....pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

najpierw odpisalam ze nie wiem,ale w miedzy czasie zadzwonilam i tak dziecioim z OKAN tez nalezy sie bo jest to Erkende opleiding.Spytaj w szkole o studietoelage,a najlepiej sama skompletuj dossier i wyslij

http://onderwijs.vlaanderen.be/schooltoelagen-en-studietoelagen

 

Szkola nie ma nic do tego i to dobra wola niektorych szkol i dodatkowa robota ze informuja o tym dodatku

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
aja766

Praktycznie kazdy dostaje ten dodatek,kto wlasnie zlozy dokumenty.Za pierwszym razem jest tego troche (trzeba dac dokumenty o zarobkach tzn ostatni belasting fiche.Na jego podstawie jest oblicany dodatek. Czasem jak ktos jeszcze nie ma tego dokumentu to chca tez dokumenty poswiadczajace zarobki w danym roku + dokument o kwocie z rodzinnego. Za pierwszym razem to duzo dluzej trwa, pozniej w nastepnych latach "idzie" szybko.Od 2 lat rowniez rodzice przedszkolakow moga starac sie o ten dodatek,ale to jest od 12 do 40-50 eu.W miare wieku jest wiecej i np w przypadku studenta suma to nawet 3000eu.Wszystko zalezy od sytuacji w rodzinie. Moja ma przecietna,moze troche lepsza sytuacje i moje dziewczyny  dostaja za srednia szkole 370 eu za studia 900 eu. Slyszalam,ze w wielu szkolach daja formularze i pomagaja je wypelnac.Podobno dzieciom z OKAN tez ten dodatek nalezy sie (to do potwierdzenia,bo nie jestem pewna)

dzieciakom z OKANU tez sie nalezy, tyle ze niewiem jle to bedzie bo papiery skladalam jeszcze w tamtym roku i jeszcze nic nie dostalam tylko maila ze do 31,12,2014 bedzie wyplacone wiec czekam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bracunia

ola77 - dodatek na przedszkolaka (3 lata) przyznany  mi został - 90 euro (studietoelage) i na liście była to najniższa suma dla dzieciaków w wieku przedszkolnym :)

A kiedy składałaś dokumenty? Czy jakieś zaświadczenie z przedszkola było potrzebne, czy oni sami już to sprawdzają.że dziecko regularnie uczęszcza do przedszkola? Czy to świadczenie też jest wypłacane z wyrównaniem jak rodzinne?

 

Będę wdzięczna za podpowiedź, bo sama muszę się w końcu zabrać za te dokumenty :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

Zapytaj w przedszkolu, pomoga ci.Jak skladasz poraz pierwszy to lepiej samemu dolaczyc to zaswiadczenie z przedszkola.Nie ma wyplat wstecznych jest na dany rok w ktorym skladasz i tylko na ten rok szkolny.Za rok trzeba ponownie zlozyc wniosek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bracunia

Zapytaj w przedszkolu, pomoga ci.Jak skladasz poraz pierwszy to lepiej samemu dolaczyc to zaswiadczenie z przedszkola.Nie ma wyplat wstecznych jest na dany rok w ktorym skladasz i tylko na ten rok szkolny.Za rok trzeba ponownie zlozyc wniosek

 

Pisząc wyrównanie miałam na myśli wyrównanie za dany rok szkolny, czyli np. za wrzesień i październik :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×