Skocz do zawartości
Belgia.net

Kurs Integracyjny

Rekomendowane odpowiedzi

Kasia258

Witam.

Mam pytanie czy na kurs integracyjny i na zapisanie się do szkoły języka Flamandzkiego potrzebny jest dowód belgijski??Moja koleżanka jest tutaj w belgii ale nie ma jeszcze meldunku? czy bez tego da się zapisać??Bardzo proszę o odpowiedz..w archiwum szukałam ale coś strona jest w remoncie.

 

dziękuję.pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

Witam.

Mam pytanie czy na kurs integracyjny i na zapisanie się do szkoły języka Flamandzkiego potrzebny jest dowód belgijski??Moja koleżanka jest tutaj w belgii ale nie ma jeszcze meldunku? czy bez tego da się zapisać??Bardzo proszę o odpowiedz..w archiwum szukałam ale coś strona jest w remoncie.

 

dziękuję.pozdrawiam.

wystarczy anexe 19 czyli ten pierwszy dokument kiedy idziesz sie meldowac;w BON pani dokladnie informuje i sa zajecia w roznych jezykach i opiekunowie tez rozmawiaja w tym jezyku jaki dobrze znasz,polski ,angielski ,francuski,rosyjski,itd,jak trafic tam to wejdz na ich strone BON.be

tam tez zapisuja na kurs j.nederlandzkiego/1 semestr od wrzesnia do stycznia ;oplata 30 euro plus dostajesz kupon na ksiazke potrzebna na kursie/ja juz sie zapisalam wiec jestem na biezaco,powodzenia :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kasia258

 

Witam.

Mam pytanie czy na kurs integracyjny i na zapisanie się do szkoły języka Flamandzkiego potrzebny jest dowód belgijski??Moja koleżanka jest tutaj w belgii ale nie ma jeszcze meldunku? czy bez tego da się zapisać??Bardzo proszę o odpowiedz..w archiwum szukałam ale coś strona jest w remoncie.

 

dziękuję.pozdrawiam.

wystarczy anexe 19 czyli ten pierwszy dokument kiedy idziesz sie meldowac;w BON pani dokladnie informuje i sa zajecia w roznych jezykach i opiekunowie tez rozmawiaja w tym jezyku jaki dobrze znasz,polski ,angielski ,francuski,rosyjski,itd,jak trafic tam to wejdz na ich strone BON.be

tam tez zapisuja na kurs j.nederlandzkiego/1 semestr od wrzesnia do stycznia ;oplata 30 euro plus dostajesz kupon na ksiazke potrzebna na kursie/ja juz sie zapisalam wiec jestem na biezaco,powodzenia :)

 

Dziękuję za odpowiedz.Tylko tutaj jest problem ponieważ dziewczyna dopiero szuka miejsca do mieszkania i zameldowania..i nawet teraz jeszcze nie ma nic..chodzi o ten papierek..Chce się uczyć w szkole tylko bez tego papierka chyba nie ma szans na naukę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ando

Bez numeru,który dostaje się na komunie przy meldunku Twoja znajoma się nie zapisze. W zeszłym tygodniu całą rodzina zapisaliśmy się na kurs jęz.flamandzkiego i jednocześnie na kurs integracyjny.Wtedy kurs nic nie kosztuje i pomoce naukowe tez dostaje się za darmo.Kurs integracyjny prowadzony ma być w jęz.polskim,ale trzeba będzie pojechać do Leuven na wykłady (za dojazd też dostaje się zwrot). Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

Kursy integracyjne sa rowniez w BXL takze w jezyku polskim, tu organizuje je BON http://bon.be/pl

na kurs po polsku nie bylo chetnych i zostal odwolany,zglosilo sie 6 osob na 15 miejsc,znalazlam w jezyku francuskim od 07.11 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

Z tego co wiem płaci się za książkę do niderlandzkiego.

Placisz 30 euro i dostajesz bon na materialy do nauki ,jesli nauke bedziesz kontynuowac w kolejnym semestrze a I semestr bylas obecna na wszystkich zajeciach to zmniejsza sie oplata

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

 

Z tego co wiem płaci się za książkę do niderlandzkiego.

Placisz 30 euro i dostajesz bon na materialy do nauki ,jesli nauke bedziesz kontynuowac w kolejnym semestrze a I semastr bylas obecna na wszystkich zajeciach to zmniejsza sie oplata

 

i mozna sie zapisac posiadajac annexe 19 z urzedu gminy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×