Skocz do zawartości
Belgia.net

Początek Roku Szkolnego 1 Klasa

Rekomendowane odpowiedzi

olek

meryl to ci zadroszcze moja corka kompletnie nic nie umie i jest placz a nauczyciela z chlodna mina mowi ,ze dziecko nie rozumie nic a wczesniej bylo zglaszane, nie wiem co robic

ola 77 podala szkole pijl w Antwerpi  czy mials do czynieniaz ta szkola?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
meryl

moje chłopaki też nic nie umieli,ale po pierwszym dniu przynieśli już 6 słówek,szczęśliwi byliśmy strasznie i codziennie przynosza juz nastepne.. ja z mezem rozmawiamy tylko po angielsku,pani wychowawczyni i dyrektor szkoly bardzo sympatyczni i pomocni.sami zaproponowali ze spróbujemy normalnie chłopaków dać do 2 klasy a jak im nie bedzie szło to cofniemy do 1.. ale chyba bedzie dobrze!! musi być nie ma innej opcji  ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

olek odp ci na priva, nie jestem z Antwerpii, tylko wiem,ze go! szkolyt maja wiecej mozliwosci tzn dodatkowe godziny i pieniadze dla juf gok (zajmujacy sie obcymi). To sa poczatki i kazde dziecko jest inne,czasem trzeba czasu i cierpliwosci.... ale na pewno nie jest wyjsciem przeniersienie dziecka teraz do przedszkola, bo pomimo ze ma klopoty z aklimatyzacja i jezykiem,to psychicznie jest na poziomie 6 a nie 5 latkow

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
olek

olek odp ci na priva, nie jestem z Antwerpii, tylko wiem,ze go! szkolyt maja wiecej mozliwosci tzn dodatkowe godziny i pieniadze dla juf gok (zajmujacy sie obcymi). To sa poczatki i kazde dziecko jest inne,czasem trzeba czasu i cierpliwosci.... ale na pewno nie jest wyjsciem przeniersienie dziecka teraz do przedszkola, bo pomimo ze ma klopoty z aklimatyzacja i jezykiem,to psychicznie jest na poziomie 6 a nie 5 latkow

ta sie sklada ,ze ta szkola do ktorej chodzi corka nie ejst za dobra ,nie ma za dobrej opini po 2 widze o sie dzieje w klasie zero zaintresowania .ze strony nuaczycielki,milay byc dodatkowe lekcje niema ich ,poziom tez zanizony niestety niema wolnych miejsc w szkolach ,przestalm szukac

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

Bon, na jakich podstawach tak twierdzisz???Swoje subiektywne obserwacje????W zeszlym tygodniu uczestniczylam w 2 waznych zebraniach wlasnie w temacie szkoly. I…… nawet nie przypuszczalam ze az tak po stronie VL kontroluja nauczycieli tzw inspekcje. Kazdy nauczyciel musi pracowac wg wczesniej zaakceptowanego planu. Jest kontrola rezultatow i to od przedszkola az do konca sredniej szkoly.A nawet sprawdza sie  co pozniej dani uczniowie robia. I to jest problem dla szkol flamandzkich w BXL gdzie jest wielu obcych w szkole. I tak np szkola KAK (bardzo dobra gdzie chodzi moja corka,unesco szkola) jest rozliczana razem z Atheneum na Molenbeek,gdzie jest nieciekawie i gdzie w przyszlym roku chca zrobic technikum. Ta szkola z Molenbeek zaniza poziom KAK i maja problem i 3 lata na jego rozwiazanie.  Frankofoni pomimo ze w temacie szkolnictwa sa polaczeni z bruksleskimi szkolami frankofonskimi nie przejmuja sie tym,bo maja inny system i dlatego mowiono,ze ogolnie poziom jest treoche nizszy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
arletka1403

Hej. Wiecie może czy poniosą jakąś karę rodzice dziecka 3,5 letniego mimo, że tamten rok szkolny uczęszczał do szkoły a teraz nie będzie chodził . ? ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
olek

czy moze mi ktos polecic  nauczycielke lub osobe .ktora uczy dzieci niderlandzkiego .Chodzi o dodatkowe lekcje ,dla dzieci ktore nie umieja jezyka

w Antwerpii

czy ktos mial podobny proble?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

Najlepiej zapisz sie do GEZINSBOND i stamtad wez legalnego baby sittera 4.5eu/h najlepiej studenta kierunku nauczycielskiego, native.Jak podasz mi na priva adres to podam ci namiary na koordynatora z twojej dzielnicy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×