Skocz do zawartości
Belgia.net

Początek Roku Szkolnego 1 Klasa

Rekomendowane odpowiedzi

justynagolota

WItam.Jesteśmy w Belgii od prawie roku i syn idzie od września do 1 klasy tutaj,w Bree.Jak wyląda to w Belgii?czy mogę iść z synkiem pierwszego dnia?i co z ubiorem,czy też na galowo jak w Polsce?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gunia72

powinna dostać pani listę co trzeba kupić i na którą zjawić się w szkole, zaprowadzamy i zostawiamy :) u mnie jest na 8h30 i mam długą listę zakupów :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
justynagolota

nie mam listy może dlatego że nie odbierałam syna na zakończenie roku...ale napiszę do pani przedszkolanki maila na pewno da mi ta listę

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
justynagolota

a co np jest na tej liście?jesteśmy w Polsce teraz może kupię coś żeby tam nie szukać

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
justynagolota

ale nie wiem przyznam się szczerze co to znaczy maternelle i primer:)syn idzie do 1 klasy podstawówki,ma 6 lat

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
123456

Czyli primaire :)

Kredki, olowki, mazaki, gumki, temperowka, nozyczki...

Zalezy od szkoly, ale to raczej na pewno jest na liscie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gunia72

tak jak mój :)  to mogę Ci doradzić,żebyś weszła na stronę internetową szkoły i tam znalazła listę i wydrukowała,albo pod koniec sierpnia spróbowała iść do szkoły do sekretariatu i tam poprosiła,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gunia72

Nie kupuj nic za wcześnie bo każda szkoła podaje też marki produktów i możesz kupować to samo podwójnie,mają swoje indywidualne wymogi,poczekaj

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
justynagolota

Bardzo dziękuję za rady:)mieszkamy w Bree to jest przy granicy z Holandią...mają wymogi co do firm przyborów:)to coś nowego...wejde na stronę szkoły i poszukam.A szkoła ma w nazwie Don Bosco to jest katolicka chyba tak?w pierwszej klasie maja komunię też strasznie dużo tych nowości na raz...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
justynagolota

a czego szukać na stronie?jak to nazwać po flamandzku?lista przyborów dla pierwszaka może

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gunia72

chcą ,żeby dzieciaki miały wszystkie takie same artykuły,a to dziwne że komunia juz teraz bo z tych co znam to w 3 klasie i nie ma obowiązku Wy decydujecie  :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
justynagolota

Napisałam maila na adres ze strony internetowej.Poczekam czy odpiszą:)ja póki co porozumiewam sie po angielsku....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
justynagolota

A co do 1 komunii to też bardzo sie dziwię,bo co takie 6-letnie dziecko zrozumie z sensu tej całej uroczystości...dowiem sie więcej jak zacznie sie rok szkolny

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gunia72

mogą nie odpisać bo pewnie nikogo nie ma w sekretariacie,więc trzeba będzie poczekać,pod koniec wakacji wszystko wyjaśni się :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
olek

mam pytanie czy sa tutaj jakies skzoly, ktore pomagaja dzieciom ,ktore wogole nie potrafia mowic po niderlandzu .Moje dziecko ma 6 lat ,Nie wiem gdzie mozan w Antwerpi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sweet

mam pytanie czy sa tutaj jakies skzoly, ktore pomagaja dzieciom ,ktore wogole nie potrafia mowic po niderlandzu .Moje dziecko ma 6 lat ,Nie wiem gdzie mozan w Antwerpi

Dziecko idzie normalnie do szkoły i powtarza klasę, gdyż pierwszy rok jest na poznanie języka, poza tym przydzielany jest dodatkowy nauczyciel z programu dla tzw. nieuwkomers (nowoprzybyłych), ale w naszym przypadku był dopiero w powtarzanej klasie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

Nie prawda,ze dziecko musi powtarzac klase, to na prawde nie jest regula,wiem bo pracowalam jako juf gok min w ostatniej klasie przedszkolnej dosc dlugo.POLECAM szkoly GO!u bo to jeszcze za czasow kiedy P. Smets byl ministrem flamandzkim edukacji te szkoly mialy specjalny program podporzadkowany "obcym" tzn dodatkowa kasa na "obce" dzieci i dodatkowe godziny na gok .A wiec polecam ci szkoly GO!  np  w Antwerpen http://www.ond.vlaanderen.be/onderwijsaanbod/adres.asp?sn=406

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
meryl

moje chłopaki zupełnie nie znają języka i poszli normalnie do 2 klasy tak jak powinni iść w Polsce.. jesteśmy po pierwszym tygodniu i wrażenia super!! dzieci chętnie idą do szkoły i codziennie przynoszą kilka nowych słów!  ;) pani tez  chwalila ich ze widać ze już łapią o co chodzi,takze mysle ze najtrudniejszy tydzien za nami  :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×