Skocz do zawartości
Belgia.net

Szkola Jette

Rekomendowane odpowiedzi

aja766

Witam 

 

czy moze mi ktos pomoc i udzielic info na temat jak znalesc szkole dla dziecka?

w kazdej szkole dostaje opowiedz odmowna bo dziecko nie zna jezyka. z powodu sytuacji rodzinnej musialam wziasc dziecko w zeszlym roku szkolnym do belgii, chodzil przez kilka miesiecy do okanu jednak to raczej niemozliwe aby w ciagu tych kilku miesiecy nauczyc sie jezyka. 

Teraz w kazdej szkole slysze ze jezeli nie zna jezyka to nie moga go zapisac. 

przeciez to niemozliwe aby dziecko ktore ma 14 lat nie poszlo dalej do szkoly. teraz powinien zaczac 1 gimnazjum. 

 

Bylam juz chyba we wszystkich szkolach na jette i w oolicy i ciagle to samo. Juz naprawde nie wiem co mam zrobic. Moze ktos cos doradzi?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
123456

14 latek to chyba powinien byc juz w 3 klasie gimnazjum, tutaj do 1 klasy gimnazjum ida 12 latki.

Oprocz konsulatu mysle, ze powinnas pojsc z tym problemem na swoja komune do wydzialu oswiaty, oni powinni wiedziec jak to wyglada zgodnie z prawem... No i szukaj szkoly tez dalej od domu, w innych dzielnicach.

Powodzenia

Edytowane przez 123456

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
aja766

14 latek to chyba powinien byc juz w 3 klasie gimnazjum, tutaj do 1 klasy gimnazjum ida 12 latki.

Oprocz konsulatu mysle, ze powinnas pojsc z tym problemem na swoja komune do wydzialu oswiaty, oni powinni wiedziec jak to wyglada zgodnie z prawem... No i szukaj szkoly tez dalej od domu, w innych dzielnicach.

Powodzenia

normalnie  w polsce powinien chodzic do 2 gimnazjum. Z przyczyn rodzinnych przerwal w zimie 1 gimnazjum w polsce i zaczal chodzic do okanu w belgii i dlatego musi powtarzac teraz 1 gimnazium od poczatku. 

 

W konsulacie niebylam jeszcze a na komunie mi powiedzieli ze oni sie tym nie zajmuja i musze sobie radzic sama bo oni tylko moga pomoc jezeli chodzi o przedszkole i podstawowke

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
aja766

 

14 latek to chyba powinien byc juz w 3 klasie gimnazjum, tutaj do 1 klasy gimnazjum ida 12 latki.

Oprocz konsulatu mysle, ze powinnas pojsc z tym problemem na swoja komune do wydzialu oswiaty, oni powinni wiedziec jak to wyglada zgodnie z prawem... No i szukaj szkoly tez dalej od domu, w innych dzielnicach.

Powodzenia

normalnie  w polsce powinien chodzic do 2 gimnazjum. Z przyczyn rodzinnych przerwal w zimie 1 gimnazjum w polsce i zaczal chodzic do okanu w belgii i dlatego musi powtarzac teraz 1 gimnazium od poczatku. 

 

W konsulacie niebylam jeszcze a na komunie mi powiedzieli ze oni sie tym nie zajmuja i musze sobie radzic sama bo oni tylko moga pomoc jezeli chodzi o przedszkole i podstawowke

 

dodam jeszcze ze 14 lat konczy w pazdzierniku 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
natalie

Wspolczuje  naprawde lepiej niech wraca do Polski i skonczy normalnie gimnazjum bo inaczej nic nie skonczy a szkoly nie znajdzie 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
123456

Rozumiem.

Sprobuj w konsulacie, musi byc jakies rozwiazanie.

Moze sa jakies szkoly, w ktorych mozna podszkolic jezyk i za rok isc do zwyklego gimnazjum.

Plus kurs jezykowy, rok ciezkiej pracy i bedzie dobrze :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

Witam 

 

czy moze mi ktos pomoc i udzielic info na temat jak znalesc szkole dla dziecka?

w kazdej szkole dostaje opowiedz odmowna bo dziecko nie zna jezyka. z powodu sytuacji rodzinnej musialam wziasc dziecko w zeszlym roku szkolnym do belgii, chodzil przez kilka miesiecy do okanu jednak to raczej niemozliwe aby w ciagu tych kilku miesiecy nauczyc sie jezyka. 

Teraz w kazdej szkole slysze ze jezeli nie zna jezyka to nie moga go zapisac. 

przeciez to niemozliwe aby dziecko ktore ma 14 lat nie poszlo dalej do szkoly. teraz powinien zaczac 1 gimnazjum. 

 

Bylam juz chyba we wszystkich szkolach na jette i w oolicy i ciagle to samo. Juz naprawde nie wiem co mam zrobic. Moze ktos cos doradzi?

prosze udac sie do swojego urzedu gminy na Jette i tam do wydzialu szkolnego jest taki przy kazdym urzedzie i przedstawic problem ,napewno pomoga

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
123456

Ela, przeciez ona juz napisala, ze byla w komunie i powiedzieli, ze pomagaja tylko w podstawowce i przedszkolu ;)

Edytowane przez 123456

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

Ela, przeciez ona juz napisala, ze byla w komunie i powiedzieli, ze pomagaja tylko w podstawowce i przedszkolu ;)

ona chodzila po szkolach ;a pojscie do wydzialu szkolnego i zgloszenie problemu to odmienna sprawa,skoro p.dyrektor odmawia przyjecia dziecka z tego powodu ze nie zna dobrze jezyka to jest cos nie tak i trzeba to poruszyc w urzedzie gminny Jette a to czesto skutkuje i najlepiej napisac i dac im list z potwierdzeniem ze przyjeli .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
123456

Ela, przeciez ona juz napisala, ze byla w komunie i powiedzieli, ze pomagaja tylko w podstawowce i przedszkolu ;)

ona chodzila po szkolach ;a pojscie do wydzialu szkolnego i zgloszenie problemu to odmienna sprawa,skoro p.dyrektor odmawia przyjecia dziecka z tego powodu ze nie zna dobrze jezyka to jest cos nie tak i trzeba to poruszyc w urzedzie gminny Jette a to czesto skutkuje i najlepiej napisac i dac im list z potwierdzeniem ze przyjeli .
Ela, przeczytaj jej ostatnie zdanie w odpowiedzi do mnie ;)

"W konsulacie niebylam jeszcze a na komunie mi powiedzieli ze oni sie tym nie zajmuja i musze sobie radzic sama bo oni tylko moga pomoc jezeli chodzi o przedszkole i podstawowke"

Edytowane przez 123456

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

 

 

Ela, przeciez ona juz napisala, ze byla w komunie i powiedzieli, ze pomagaja tylko w podstawowce i przedszkolu ;)

ona chodzila po szkolach ;a pojscie do wydzialu szkolnego i zgloszenie problemu to odmienna sprawa,skoro p.dyrektor odmawia przyjecia dziecka z tego powodu ze nie zna dobrze jezyka to jest cos nie tak i trzeba to poruszyc w urzedzie gminny Jette a to czesto skutkuje i najlepiej napisac i dac im list z potwierdzeniem ze przyjeli .
Ela, przeczytaj jej ostatnie zdanie w odpowiedzi do mnie ;)

"W konsulacie niebylam jeszcze a na komunie mi powiedzieli ze oni sie tym nie zajmuja i musze sobie radzic sama bo oni tylko moga pomoc jezeli chodzi o przedszkole i podstawowke"

 

ok nie wrocilam do gory nie przeczytalam,ale z doswiadczenia wielu osob z takiej sytuacji pojscie do komuny i pokazania na pismie ze p.dyrektor stwierdzil ze brak dostatecznej znajomosci jezyka jest przeszkoda w przyjeciu do szkoly ,czesto skutkuje pomoca,dyzuruja  tez radni i mozna im przedstawic problem ;zawsze do przodu trzeba isc,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
aja766

dzieki dziewczyny za dobre rady jeszcze raz pojde na komunne ale dla mnie to chore zeby dziecko nie moglo isc do szkoly bo nie zna dobrze jezyka 

 

z tego co sie dowiedzialam w tych szkolach wktorych bylam to dziecko musi chodzic do szkoly do 18 lat tylkop w kazdej mi mowili zeby probowac w innej szkole i odsylali dalej...

 

chore i tyle

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gunia72

Nie gniewaj się ale to nie jest chore, w PL 14 latek,który nie zna języka polskiego jakie ma szanse? Dobrze Ci powiedzieli że pomagają w przedszkolu i podstawówce, wiem że jest ciężko ale życie nie jest łatwe niestety,każdy boryka się z jakimiś problemami dla innych niezrozumiałymi  :( Powodzenia!!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×