Skocz do zawartości
Belgia.net

Problemy Z Pracodawca

Rekomendowane odpowiedzi

daras28

witam moja dziewczyna pracowala okolo 8-9 miesiecy w firmie sprzatajacej i za kazdym razem jej szef dawał jej umowy na 1 miesiac potem 2 itd. nigdy na dluzszy czas 1.5 miesiaca temu  dal jej umowe za zastepstwo za belgijke z pracy w niedziele wieczorem moja dziewczyna odczytala sms-a że soory ale nie mam juz wiecej pracy dla cb.  pracuje sam jest nam ciezko  prosze o pomoc czy moja dziewczyna moze uzyskac pomoc z jakiejs instytucji  . nigdy nie myslelismy o zasilku wolelismy pracowac ale jest coraz ciezej i naprawde potrzebujemy pomocy . niektorzy mowia idz do zwiazków inni idz do VDAB ale tak naprawde nie wiem kompletnie co moge zrobic a jesli chodzi o zwiazki  to ani ja ani moja dziewczyna nie jestesmy tam zapisani prosze o rzetelna pomoc pozdrawiam. dodam ze moja dziewczyna aktywnie poszukuje pracy ale jest totalny knap z praca

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

nikt nie może nic powiedziec?

teraz niech idzie do tego szefa i upomni sie o dokument c4 rozwiazanie umowy o prace i o swiadectwo pracy,z tym idzie do Capac bruksela i do actiris,tam niech sie zarejestruje,jesli szef nie chce tych dokumentow wydac to sekretariat socjal wydaje takie dokumenty,a napewno adres tego sekretaiatu ma na fiche de paie bo to on wysyla te fiche de paie,mysle ze sobie poradzicie dalej powodzenia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

??? ale aby dostac zasilek to trzeba miec wypracowany,w zaleznosci od wieku. Raczej nie dostanie pomocy finansowej,ale moze w ramach prac interwencyjnych jak np mieszkacie we flamandzkiej gminie OCMW mogloby ja zatrudnic jako sprzataczke u starszych osob (tez przez Titre service)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . Od dwoch lat pracowalam jako pomoc domowa (legalnie ) , mam umowe na czas nieokreslony , ale niestety klienci porezygnowali i nie mam wogole godzin . Czy ktos wie co w takim wypadku mam zrobic ? Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi  i podpowiedzi .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEKASIA

MOJA ŻONA MA PRROBLEM Z PRACODAWCĄ 

A MIANOWICIE OGRANICZA JEJ DOSTĘP ABY MOGŁA CHODZIĆ DO SZKOŁY.

CO ZROBIĆ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Niunia17

Witam mam problem otóż miałam umowę w firmie budowlanej jako pracownik lecz ostatnio dostałem list ze umowa o prace została zmieniona przez szefa na współwłaściciel. Czy to jest możliwe żeby szef mógł zmienić umowę bez mojej wiedzy? Oraz czy mogę coś tym zrobić? gdzieś się zgłosić? oraz nie wypłaca pieniędzy na czas i wpłaca na konto ile chce raz 500 euro raz 2000 euro a na umowie jest inna kwota. czy coś mi grozi? podatek/rozliczenie na koniec roku ze niby za dużo zarabiam... proszę o szybka pomoc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alicia

Masz spory problem,a mozesz miec jeszcze wiekszy! teraz sam bedziesz musial oplacac ubezpieczenie i moze sie okazac po jakims czasie ze szef nie bedzie placil skladek za ciebie pomimo iz ci obieca.Jeszcze gorsza sprawa moze byc to ze powypisuje faktury na twoje nazwisko jako fikcyjnego wlasciciela.Radze poprosic o  C-4 i pozegnac sie z firma .Szukaj nowej pracy bo moga byc klopoty.

 

Edytowane przez rudzielec

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
19czarny91

Witam mam problem z byłym pracodawca moze ktos sie orientuje co mam zrobic gdy pracowałam na umowę o prace na czas nieokreślony i zostałam zwolniona mimo ze jestem w ciazy a pracodawca robi problem z wysłaniem dokumentu c4 long brify i nie chce wypłacić mi zaległej wypłaty dodam tez ze byłam w acv i wysłali pismo do pracodawcy a on powiedział ze napisze w dokumencie c4 ze zostałam zwolniona dyscyplinarnie z powodu jednej skargi i braku niby szacunku do pracodawcy czy w takim wypadku należy mi sie zasiłek dla bezrobotnych

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×