Skocz do zawartości
Belgia.net

Koszt Porodu - Pokój 1-Osobowy W Szpitalu

Rekomendowane odpowiedzi

HAHAHA co za bzdury... lekarze maja stawki i to zalezy tylko od tego czy sa conventionné czy non-conventionné (tzn czy maja podpisane umowy z kasa chorych czy nie).Zawsze musza wpisac kody.I tak jest ze wszystkimi specjalistami i ich stawkami

 

Bzdury to wlasnie ty wypisujesz  :rolleyes:  Tutaj nie ma mowy o jednorazowej wizycie w szpitalu tylko o zabiegu chirurgicznym badz porodzie i wyobraz sobie ze jak najbardziej lekarz wykonujacy operacje itp moze sobie zazyczyc duzo wiecej.

 

Wlasnie dlatego ze lekarze za operacje moga sobie zazyczyc duzo wiecej  jesli wiedza ze ta kase dostana, przewaznie w ubezpieczalniach prosza aby nie powiadamiac ich, ze ma sie to dodatkowe ubezpieczenie. Np kto ma wykupione zwykle hospitalia to moze miec pokryte przez ubezpieczalnie do 100% tarif de la convention a w przypadku hospitalii plus jest to do 300 % tarif de la convention. Wszystko powyzej to juz nasz prywatny koszt.

 

W szpitalu nikt nie wie, czy macie wykupione hospitalia czy nie, tego nie moga zweryfikowac bo to wasze prywatne sprawy choc wiadomo ze jesli wezmiecie pokoj 1 osobowy to musicie miec hospitalia bo decydowanie sie na ten pokoj tylko z podstawowym ubezpieczeniem  to byloby samobojstwo finansowe.

Szpitale bardzo lubia dopisywac do osob ktore maja dodatkowe ubezpieczenia wiele faktur ktorych przy podstawowym ubezpieczeniu nie ma (chca wyciagnac po prostu kase i tyle, bo opieka jest taka sama tylko cennik inny).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzastina

a co za szlachta, jednoosobowy-dwuosobowy...a możeby tak pięciogwiazdkowy? drogie panie....wstyd, belgijki tak nie wymagają, żenada...

Witam  i  przepraszam  że  tak  sie  wtrącę  nie  w  temat  ale  potrzebuję  pomocy  Szukam  POLSKIEGO  lekarza  dziecięcego  dla  córeczki  na  już  Czy jest  ktoś  kto  może  mi podać  adres  /num.  tel  czy  tez  godziny  przyjęć  -z  góry  dziekuje  jeśli  ktoś  cokolwiek wie i  pomoże 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
123456

a co za szlachta, jednoosobowy-dwuosobowy...a możeby tak pięciogwiazdkowy? drogie panie....wstyd, belgijki tak nie wymagają, żenada...

Witam  i  przepraszam  że  tak  sie  wtrącę  nie  w  temat  ale  potrzebuję  pomocy  Szukam  POLSKIEGO  lekarza  dziecięcego  dla  córeczki  na  już  Czy jest  ktoś  kto  może  mi podać  adres  /num.  tel  czy  tez  godziny  przyjęć  -z  góry  dziekuje  jeśli  ktoś  cokolwiek wie i  pomoże

Temat byl walkowany milion razy...

Poszukaj w archiwum.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nevikum

Witam ja mam dwoje dzieci i kazde urodzilo sie w innym szpitalu, Ixelles i UZ       .  Moge porownac bo z synem lezalam na pokoju    2    osobowym = i koszmar ...................... lezala pani z INDII  tez z synem,,,,      5 NOCY  i zero spania,  pani odprawiala modly nad synkiem i on ciagle sie dar :blink:   rano i w nocy :ph34r:  a jak dzieci spaly  to zero kultury osobistej :o  i robila wszystko :huh:  klapanie drzwiami od wc  palenie swiatla czy spiewanie <_<  niby synkowi ktory spal B)  i zaraz sie budzil... :unsure: .rany koszmar. :angry: ...dlatego nigdy wiecej pokoju z sublokatorem   .... SORRY BEZ URAZY ALE MOWA O INNYCH KULTURACH.......  niby mial byc tani a guzik prawda.        Z corka gdy pytali mnie po porodzie jaki pokoj sobie biore powiedzialam ze=   JEDYNKA=     BYLO SUPER ....  JEDZENIE DOBRE  PANI KUCHARKA PRZYSZLA Z KOMPUTERKIEM I ZAPYTALA CO JADAM CZEGO NIE  CZY KAWKE CZY HERBATKE   OBSLUGA MILA ..............PANIE SALOWE SUPER  ............. PRZY WIPISIE ZAPRASZALI PONOWNIE Z UCALOWANIEM REKI......... :P  WISIAL CENNIK I PISALO ILE KTO PLACI JAK NIE MA UBEZPIECZENIA , JA PRZY WYPISIE ZAPLACILAM CENE STALA  JEDNORAZOWA      370 E       ... A CALA FAKTURA ZA SZPITAL ZOSTALA WYSLANA DO MOJEJ UBEZPIECZALNI , BEZ MOJEGO UDZIALU, DOSTALAM TYLKO LISTEM DO DOMU OPISANE CO I  ZA CO ALE TYLKO DLA MOJEJ WIADOMOSCI.  TAK WIEC JEZELI MACIE DODATKOWE UBEZPIECZEMIE :D  TO POLECAM CISZE I SPOKOJNY SEN DLA MAMY I DZIDZIUSIA,,,,,ALE KAZDY SZPITAL MA INNE ZASADY I REGULAMIN ,   

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
hello

Moja b.dobra koleżanka rodziła w tamtym roku w Cavellu z dr. Janowski. Miała H+ i wzięła pokój jednoosobowy, była 4 dni w szpitalu, poród bez komplikacji. Ubezpieczona w Partenie, zwrócili wszystko.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mia2205

jestem swiezo po powrocie ze szpitala, rodzilam w szpitalu na ixelles, mialam pokoj 2-osobowy, w szpitalu wyladowolam 6kwietnia, pierwsza noc bylam z kobieta z Indi, ktora 7 kwietnia po poludniu wyszla juz do domu, tak wiec bylam sama, 8 kwietnia poznym wieczorem trafila do mnie kobieta, marokanka ale "cywilizowana" (jezeli tak moga ja nazwac:p) nie mialamz nia zadnego problemu, wrecz przeciwnie. Gdy szlam kapac sie, poporosilam ja aby spojrzala na moja mala i w razie czego zadzawonila po polozna. Gdy mala zaczela plakac zajela sie nia i gdy tylko uslyszala ze skonczylam myc sie, zawolola mnie, 10 kwietnia po poludniu wychodzilam do domu i mam mile wspomnienia. przy wypisie zaplacilam 150e kaucji, teraz zostaje mi czekac na fakture. powodzenia dla przyszlych mam:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lenka

No wlasnie mialas duzo szczescia ostatnio kolezanka rodzila w cavellu i miala pokoj tez 2 osobowy z murzynka i jak opowiadala -masakra ciagle pielgrzymki rodziny znajomych kolezanek itp nie mialy konca a w nocy tej lokatorki dzieko plakalo -kolezanka mowila ze nigdy wiecej 2 osobowego pokoju i sama tak sie zastanawiam co ja mam wziasc mam hospitalia + wiec chyba moge pozwolic sobie na jedynke

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adema

Nigdy nie wiadomo na jaką lokatorkę się trafi więc jak się już płaci to większe ubezpieczenie to czemu z tego nie korzystać.
Mia miałaś duże szczęście bo widzę większość ma złe doświadczenia po dzieleniu sali z marokankami itp.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gigosia

ja polecam 1 osobowy jak ktos ma hospitalia+ bo nigdy nie wiadomo na kogo sie trafi..nie dosc ze czlowiek wykonczony po porodzie, dzieckiem sie trzeba non stop zajmowac to jeszcze miec sasiadke i jej dziecko i od groma odwiedzajacych- ja podziekuje

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mia2205

oj tak duzo kobiet ma nie lile doswiadczenia po pobycie w pokoju 2-osobowym, szczerze to gdybym wiedziala wczesniej ze kaucja wynosi 700e za pokoj 1-osobowy to "odlozylabym" sobie ta kwote:) i wtedy calkiem miala bym spokoj i cisze:) no ale moze nastepnym razem, za pare lat:) aaa i dzis przyszla mi faktura ze szpitala na kwote 8.70e:) ciekawi mnie tylko czy to juz ostateczna faktura czy nie, moze pozniej przyjdzie jeszcze inna faktura:) pani w szpitalu powiedziala ze faktura przyjdzie do 3tyg, a mi przyszla po 6 dniach od wyjscia ze szpitala.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nielotol

Boze czemu takie duze zaliczki biora?? Ja nie placilam zadnej zaliczki, fak wyniosla 1800e a mi do zaplaty przyszlo 200e. H+ mam w AG Insurance.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lilianna

Ile może wynosić koszt pobytu w pokoju 1os przy podstawowym ubezpieczeniu? Czy są gdzieś jakieś kalkulatory kosztów? Chciałbym przejrzeć archiwum, ale nie działa :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
blondynka

Znajoma powiedziała mi, że jak ktoś wybiera sobie w szpitalu pobyt w pokoju 1-osobowym to za wszystko płaci 50% więcej niż jakby leżał w 2 czy paru osobowym. Tzn. nie że sam pokój bo to wiadomo ale że chociażby jedzenie, czy opieka w takim pokoju jest droższa bez różnicy jakie ma się ubezpieczenie.

Jestem w ciąży i podczas i po porodzie chciałabym przebywać sama w pokoju tym bardziej że mam to najwyższe ubezpieczenie hospitalitat 200 to jak już za nie płacę to chciałabym skorzystać. Pytałam się pani w ubezpieczalni jak to wygląda to powiedziała że niby przy tym ubezpieczeniu będę miała większość zwróconą.

Wie ktoś może jak to rzeczywiście wygląda?

TAK  JEZELI  MASZ  TE  HOSPITAL  TO  TAK  NAWET  ZWRACAJO  ALE  POKOJ  KOMUNALNY  TESZ  CHYBA  ZE  SZPIATL  MA  DUZO  WOLNYCH MIEJSC  I  CIEBIE  SAMI  Z A SWOJO  ZGOODO POLOZO  CIEBIE  W  TYM  POKOJU JEDNO  OSOBOWYM  PRYWATNYM ALE  MUSZISZ  PYTAC  ZAWSZE  BO MOGO CO INNEGO NAWET  NAPISAC  CZYLI  TAM  AN TYM  DRUKU  ZAZNACZAJO 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ewciag1988

Hej, dziewczyny moze ktoras wie jak jest w szpitali sint- augustinus oczywiscie pokoj 1 osobowy ,jak z zaliczka

hej ja w sint augustins zaplacilam zaliczki 460 euro. moj pobyt w szpitalu to 7 dni w sali jedno osobowej ( do wyboru są trzy rodzane pokoju 1 os. kolejno 40 lub 65 lub 110 w zalezności od tzw. luksusu) ja mialam ten za 65 euro za dobe. Faktura przyszła na 1250 euro z czego mc zwrocili mi 1100 euro. czyli 460 i 150 e to daje sume 610 euro kosztu dla mnie dodam ze mam najlepsze ubezpieczenie. Duzo pieniedzy ale nie załuje. moja cesarka przebiegla bez komplikacji ale niestety dzidzius mial silną żółtaczke i konieczne byly 4 dni naświetlań. Wszystko zalezy od tego jaka pokój wybierześ jaki porod i ile dni w szpitalu. Powodzenia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nielotol

Ile może wynosić koszt pobytu w pokoju 1os przy podstawowym ubezpieczeniu? Czy są gdzieś jakieś kalkulatory kosztów? Chciałbym przejrzeć archiwum, ale nie działa :)

U mnie w szpitalu w Sint Maarten Mechelen ok2000e przy porodzie silami natury bez kompliakcji pobyt 5dni. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×