Skocz do zawartości
Belgia.net

Faktura ze szpitala

Rekomendowane odpowiedzi

Dominik_22

Witam. 26.08 miałem wypadek w pracy. Wezwana została karetka która zawiozła mnie do szpitala. Tam po badaniach wypuścili mnie do domu. Mailem ubezpieczenie w formie Helan. (Pracuje przez agencje pracy). Po paru dniach dostałem fakturę na 60- pare € za transport. W między czasie od ubezpieczyciela dostałem informacje ze na dacie zgłoszenia wypadku jest data 29.08 a nie 26.08 tak jak to było faktycznie (koordynatorka tłumaczy się że 26.08 to piątek i ona już kończyła prace dlatego zgłosiła to pare dni później). Zwrotu tych 60 paru € mimo zapewnień nie dostałem. Teraz po 4 miesiącach dostałem fakturę na prawie 200€ z tego właśnie szpitala. Dlaczego mam płacić skoro płace za ubezpieczenie i w dodatku był to wypadek w pracy - nie z mojej winy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
KamilR86

Witaj w rzeczywistości ! 
za karetkę musisz zapłacić tak samo jak za szpital. ( zapewne szpital pomniejszył już fakturę o twoje ubezpieczenie). Reszta (kwota która została tobie do zapłaty) powinna być pokryta z ubezpieczenia jakie masz z pracy! Ale musisz dowiedzieć się jakie są procedury. Jeśli byl to wypadek w pracy. Pamiętaj ze są jeszcze związki zawodowe aby pomagać ! Niedaj sobie wmawiać głupot od koordynatora! Szukaj, czytaj na internecie i Wałcz o swoje ! Pozdawiam 

Edytowane przez KamilR86

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dominik_22

Dziś właśnie sie dowiedziałem od ubezpieczyciela ze wypadek nie został uznany jako „przy pracy”. Mimo ze wtedy pracowałem, a wypadek był poprzez zaniedbanie innych pracowników (wózków widłowych). Mam zdjęcia wiec im to wyślę i zobaczymy 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
KamilR86

idz do syndykatu.  moim zdaniem wysylanie zdjec nic nie pomoze. syndykat  trzezwo podejdzie do tematu, maja swoich ludzi dobrze znajacych  prawo. w sumie napierw powinienem sie zapytac czy jestes w zwiazkach zawodowych? jesli nie to prawdopodbnie jeszcze nic straconego

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×