Skocz do zawartości
Belgia.net

Wyjazd dziecka z BE do PL

Rekomendowane odpowiedzi

Paulina00

Wiem, że tutaj pisze się o paszportach ale nie mogłam znaleźć podobnego tematu.

 

Mieszkam w BE, mój syn urodził się tutaj ( w kwietniu 7 lat ). Urodził się z rozszczepem podniebienia i jest systematycznie leczony tutaj. Otóż, z moim partnerem ( nie mąż ), chcemy się rozstać. Chodzi o to, że ja po rozstaniu chcę wracać do PL, nie chce zostać tu sama. Ojciec dziecka powiedział, że nie wyrazi zgody na wyjazd dziecka. Sprawujemy opiekę nad dzieckiem razem więc bez jego zgody się nie obejdzie. Wyczytałam, że muszę zgłosić się do sądu opiekuńczego, który wtedy podejmuje takie decyzje.. ( nie mówię po nl ). Zastanawiam się czy to, że syn leczy się tutaj mogłoby być powodem do tego, aby sąd odmówił mi zgody na wyjazd syna ze mną do PL. W Polsce też są kliniki, które się tym zajmuja..

Chyba, że ktoś miał podobnie i wie jak można to zrobić szybko i " bezboleśnie " ? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dawid92

Nie napisalas czy ojciec jest belgiem czy polakiem, lub innej narodowosci a to moze miec wplyw na sad rodzinny. Tu na forum nie uzyskasz odpowiedzi. Nawet od adwokata ktorego juz zacznij szukac bo bez niego nic nie zdziałasz. Każda sprawa rozpatrywana jest indywidualnie a wiele wyrokow w belgii to poprostu loteria. Wieksze szanse ma pierwszy skladajacy sprawe w sadzie, wiec zacznij dzialac. Jezeli jestes na zasilku, lub jakims innym socjalu mozesz starac sie o darmowego adwokata z PRODEO. Przyslugiwalby ci automatycznie darmowy tlumacz i w sadzie i takze przy konsultacjach z adwokatem. Za malo podalas szczegulow by cokolwiek ci doradzic.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×