Skocz do zawartości
Belgia.net

WYPOWIEDZENIE ZE WZGLĘDOW ZDROWOTNYCH

Rekomendowane odpowiedzi

Basiek2015

Witam

Pracuje w jednej z fabryk od 2014 w wymiarze 32godz tygodniowo od 3 czy 4 lat jestem wykorzystywana( najgorsza najciezsza praca wysylamy Polaków) oprócz mnie pracują jeszcze dwie polki które twierdza żeby po prostu się tym nie przejmowac poza tym kiedy idę do biura kiedy potrzebuje wolnego ( np potrzebuje wizytę u lekarza czy szpitala) dostaje odpowiedź że mam sobie takie sprawy załatwiać po pracy. Miałam kilka sytuacji nieprzyjemnych z pracownikami gdzie nie godzilam się na to że nie traktują mnie z szacunkiem  że traktują mnie jak niedorozwoja ( wyjasnialismy sprawe w trakcie tej rozmowy  jedna z pracownic kazała mi się zamknąć)w pracy rozmawiamy tylko po niderlandzku kiedy zgłosiłam to do biura że nie chce żeby ktoś się tak do mnie zwracał Pani od spraw personelu stwierdziła że jesteśmy dorośli i mamy załatwić to między sobą. Z biegiem czasu zaczęło to się we mnie nawarstwiac rosło we mnie wszystko zglaszalam swoje problemy tylko do lekarza rodzinnego do którego miałam zaufanie kiedy miałam coroczne badania w pracy nigdy nie zglaszalam problemu z obawą że mogę wyniknąć z tego jeszcze większe problemy.

Jednak mój stres który nosilam w sobie w końcu wyszedł trafiłam do szpitala mało nie straciłam życia i postanowiłam odejść nie dam rady dłużej pracowac w takiej atmosferze. Jestem w tej chwili na L4 ale zgłosiłam do lekarza zakładowego że chce odejść ze względów zdrowotnych musiałam podać przyczynę mój lekarz rodzinny powiedział żebym po prostu powiedziała że mam problemy psychiczne.

Moje pytanie brzmi jak mam to udowodnić że do moich problemów zdrowotnych przyczyniła się stresująca praca wyzysk nie mam żadnych dowodów na to. Mam się stawić niebawem na komisję lekarską do lekarza zakładowego z papierami dowodami na to że nie mogę dłużej kontynuować pracy w tej fabryce.

Proszę o pomoc chciałam zaznaczyć że zależy mi na pozytywnym przejściu tej komisji czyli wypowiedzenie ze skutkiem natychmiastowym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dawid92

Jak niby ci pomoc? Komisja lekarska zbada cie na podstawie wyslanego wniosku twojego rodzinnego lekarza wraz z cala dokumentacja choroby o ile taka istnieje bo na jej podstawie mozna wnioskowac i ubiegac sie o... no wlasnie... wizyty u psychologa, psychiatry z opiniami moglyby cos dac... opinia lekarza domowego tez jest istotna ale czy wystarczajaca... jedyna rada, rozmawiaj szczerze z komisja.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×