Skocz do zawartości
Belgia.net

nadgodziny kategoria CP 100

Rekomendowane odpowiedzi

wojciechbxl

Dzień dobry. Pracuje na pełen etat od poniedziałku do piątku po 8 godzin tygodniowo daje nam 40 godzin pracodawca przypiera mnie do muru abym pracował co drugą sobotę. Ale odmawiam zdecydowanie stawiam na swoim że nie chce pracować w soboty bo mam inne obowiązki. Czy ma on takie prawo wymusić na mnie abym pracował w soboty? Zarazem zmusić mnie do nadgodzin? W umowie o prace mam 38 godzin tygodniowo w dodatku  tabela z całym tygodniem pracy gdzie sobota i niedziela jest wykreślona. Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
wojciechbxl
2 godziny temu, v135pr napisał:

Nie ma takiego prawa - ale uwaga może wpaść na genialny pomysł zmiany kontraktu.

 

Też o tym pomyślałem, że może tak zrobić. 

W takim wypadku mam prawo do odmowy? Jeżeli się nie zgodzę i pracodawca będzie chciał rozwiązać ze mną umowę. Przysługuje mi prawo do bezrobocia chomage czyli zaświadczenie C4? (pracuje już tym miejscu 3-4 lata) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

Prosze uwazac - pracodawca bedzie robil wszystko , by Pana zwolnic karnie, bo raczej dobrowolnie tego nie zrobi - honor mu na to nie pozwoli. Jesli jednak zwolnilby Pana to musi dac 3 miesieczne wymowienie, no a potem ma Pan prawo do zasilku.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
wojciechbxl

To co mam w tym przypadku zrobić,  aby się zabezpieczyć, pracodawca dał mi czas do piątku abym się zastanowił (zastanów się dobrze bo zobaczysz w piątek) to podchodzi pod szantaż 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

Oczywiście - proszę poprosi na piśmie , ze ma Pan obowiązek podporządkować się jego zadań. Ten pracodawca to nie przypadkiem Vlaams??

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
wojciechbxl
2 godziny temu, v135pr napisał:

Oczywiście - proszę poprosi na piśmie , ze ma Pan obowiązek podporządkować się jego zadań. Ten pracodawca to nie przypadkiem Vlaams??

 

Można tak powiedzieć, że to Vlaams. Czyli można powiedzieć że jestem w czarnej d...e 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

Nigdzie pan nie jest - jeśli zrobi wszystko z głową i bez strachu, ze Pana zwolni i wyśle z wilczym biletem, ewentualnie deportuje, bo " odmowa Vlamsowi to zbrodnia " Ja się tam z nimi nie ceregiele, i jakoś jak do tej pory mam się dobrze.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
wojciechbxl

Ciężko będzie to zrobić bo nie lubię jak ktos skacze mi po głowie. Ale postaram się to załatwić spokojnie. Jak nie to idę do związków nie mam zamiaru tracic nerwów. A dyscyplinarki za to że nie chce brać nadgodzin nie ma prawa dać, to podchodzi pod kodeks pracy. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

Witam - no i wręczono Panu nakaz natychmiastowego opuszczenia BE, czy został karnie zwolniony ??

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
wojciechbxl
18 godzin temu, v135pr napisał:

Witam - no i wręczono Panu nakaz natychmiastowego opuszczenia BE, czy został karnie zwolniony ??

 

Witam. Na razie zostało tak jak było, nie było rzadnej rozmowy. Dzień dobry w obie strony i nic więcej

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×