Skocz do zawartości
Belgia.net

Restrykcje na granicy 27.01 - 01.03

Rekomendowane odpowiedzi

firstwar

Witam. Potrzebuję rady.

"Od 27 stycznia do 1 marca 2021 r. podróże w celach turystycznych do i z Belgii są zabronione. Zakaz wjazdu będzie kontrolowany w ruchu drogowym, lotniczym, morskim i kolejowym."

Generalnie od stycznia chciałem dostać się do Belgii i chcę się tam dostać jak najszybciej, ale.. owe obostrzenia wprowadzili na dzień przed planowaną podróżą. Czekałem prawie miesiąc, i na dzisiejszej konferencji nie zapowiada się żeby mieli to luzować, i obawiam się że przedłużą to na następny miesiąc, dwa , albo nie wiadomo ile.

Moja podróż nie jest turystyczna, mam w planie zostać w Belgii na dłużej, ale problem jest w tym, że do wszystkiego potrzebują potwierdzeń i dodatkowych dokumentów. Z przyczyn prywatnych mocno zależy mi na czasie, dość powiedzieć ze sprawa jest pilna.. Nie mam żony, a nawet w przypadku wyjazdu do do partnerki wymagają jakichś dodatkowych dowodów o "trwałości związku", których nie mam na dobrą sprawę jak ogarnąć. Ma ktoś może jakiś dobry pomysł albo doświadczenie co do tego żeby legalnie puścili mnie przez granicę?  Zastanawiałem się nad deklaracją że moja podróż to "przeprowadzka", ale obawiam się że w tym wypadku też mogą wymagać czegoś ponad samą deklaracje..

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
agniecha33

Podróże w celach turystycznych są zabronione nie do 1 marca a do 1 kwietnia , niedawno zostało to zmienione . Jeśli planujesz przyjazd do Belgii to musisz zrobić test Pcr na 72 godz przed przyjazdem do Belgii . Więcej informacji na tej stronie https://www.info-coronavirus.be/nl/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
firstwar
6 godzin temu, agniecha33 napisał:

Podróże w celach turystycznych są zabronione nie do 1 marca a do 1 kwietnia , niedawno zostało to zmienione . Jeśli planujesz przyjazd do Belgii to musisz zrobić test Pcr na 72 godz przed przyjazdem do Belgii . Więcej informacji na tej stronie https://www.info-coronavirus.be/nl/

Dziękuję za odpowiedź, ale chciałbym zaznaczyć że temat napisałem po zapoznaniu się z wszystkimi oficjalnymi stronami, wliczając podaną powyżej. Wiem że potrzebny jest negatywny test PCR, passenger locator form, sworn statement. Wiem o testach po przyjeździe (1 i 7 dzień) i obowiązkowej kwarantannie.

Spróbuję sprecyzować pytanie.  Ja mogę zadeklarować w "sworn statement" że moja podróż nie jest turystyczna, ale jak widzę, w większości wyjątków potrzebuje dodatkowych dowodów. Na przyklad wyjazd do pracy - kontrakt z pracy i kod dla policji. Wyjazd do partnera/partnerki - dowody świadczące o długotrwałym i stabilnym charakterze związku. Przeprowadzka - ?

Stąd pytanie, czy ktoś ma informacje bądź doświadczenia co do przekraczania granicy w tym okresie czasu. Czy sama deklaracja że przeprowadzam się do Belgii i zamierzam tu zostać wystarczy, czy w jaki sposób miałbym to udowodnić. Czy są jakieś poważne kontrole albo utrudnienia, albo czy moze przekraczał ktoś w tym czasie granice i ma pomysł jak mógłbym to zrobić żeby nie zostać zatrzymanym i odesłanym z kwitkiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
zibu
4 godziny temu, firstwar napisał:

Dziękuję za odpowiedź, ale chciałbym zaznaczyć że temat napisałem po zapoznaniu się z wszystkimi oficjalnymi stronami, wliczając podaną powyżej. Wiem że potrzebny jest negatywny test PCR, passenger locator form, sworn statement. Wiem o testach po przyjeździe (1 i 7 dzień) i obowiązkowej kwarantannie.

Spróbuję sprecyzować pytanie.  Ja mogę zadeklarować w "sworn statement" że moja podróż nie jest turystyczna, ale jak widzę, w większości wyjątków potrzebuje dodatkowych dowodów. Na przyklad wyjazd do pracy - kontrakt z pracy i kod dla policji. Wyjazd do partnera/partnerki - dowody świadczące o długotrwałym i stabilnym charakterze związku. Przeprowadzka - ?

Stąd pytanie, czy ktoś ma informacje bądź doświadczenia co do przekraczania granicy w tym okresie czasu. Czy sama deklaracja że przeprowadzam się do Belgii i zamierzam tu zostać wystarczy, czy w jaki sposób miałbym to udowodnić. Czy są jakieś poważne kontrole albo utrudnienia, albo czy moze przekraczał ktoś w tym czasie granice i ma pomysł jak mógłbym to zrobić żeby nie zostać zatrzymanym i odesłanym z kwitkiem.

witam, wsiadasz w busa i jedziesz. Granica jest otwarta nie ma żadnych kontroli ,może wyrywkowe jak coś to jedziesz  do Francji i po problemie 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adelaar
17 godzin temu, zibu napisał:

witam, wsiadasz w busa i jedziesz. Granica jest otwarta nie ma żadnych kontroli ,może wyrywkowe jak coś to jedziesz  do Francji i po problemie 

Dodam tylko ze na miejscu w Belgii idziesz zrobić test na coronawirus i masz kwarantanne 10-cio dniową ( w 7-dmym dniu drugi test ) . . Po tej procedurze może spokojnie załatwiac wszystkie sprawy urzedowe i szukać pracy 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
klusjesman
17 godzin temu, adelaar napisał:

Dodam tylko ze na miejscu w Belgii idziesz zrobić test na coronawirus i masz kwarantanne 10-cio dniową ( w 7-dmym dniu drugi test ) . . Po tej procedurze może spokojnie załatwiac wszystkie sprawy urzedowe i szukać pracy 

Sorki , ale test pierwszego dnia po przyjeździe dotyczy tylko rezydentów Belgii , nie rezydentów dotyczy wjazd do Belgii z negatywnym testem i po 7dniu drugi test.

Jeżeli chcesz przebywać w Belgii legalnie to lepiej abyś wypełnił deklaracje , inaczej może Ciebie to drogo kosztować . W deklaracji nie zauważyłem wzmianki o celu twego przyjazdu do Belgii .Kontrole podczas podróży są rzadkie , gorzej jak zaczniesz załatwiać pobyt , wtedy będzie pytanie skąd tu się wziąłeś ? bez deklaracji ?... i mandacik do wypisania .... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
firstwar
Dnia 28.02.2021 o 17:44, klusjesman napisał:

Sorki , ale test pierwszego dnia po przyjeździe dotyczy tylko rezydentów Belgii , nie rezydentów dotyczy wjazd do Belgii z negatywnym testem i po 7dniu drugi test.

Jeżeli chcesz przebywać w Belgii legalnie to lepiej abyś wypełnił deklaracje , inaczej może Ciebie to drogo kosztować . W deklaracji nie zauważyłem wzmianki o celu twego przyjazdu do Belgii .Kontrole podczas podróży są rzadkie , gorzej jak zaczniesz załatwiać pobyt , wtedy będzie pytanie skąd tu się wziąłeś ? bez deklaracji ?... i mandacik do wypisania .... ;)

Jest deklaracja celu podróży, o nazwie "Sworn Statement", i "Passenger Locator Form", to dwa odrębne dokumenty. Generalnie mam w planie mieć te wszystkie dokumenty wypełnione i wydrukowane, bo po przyjeździe zamierzam się zameldować na dłuższy pobyt. Mam też inne papiery typu wielojęzyczny odpis aktu urodzenia  itd. Możliwe że jeszcze w tym tygodniu uda mi się wybrać :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
firstwar
Dnia 1.03.2021 o 21:53, klusjesman napisał:

Próbowałem namierzyć gdzieś ta pierwsza deklaracje i niestety bez rezultatu.https://www.info-coronavirus.be/fr/voyages/  tutaj znajdziesz info co robić jeżeli przyjeżdżasz do Belgii jako nie rezydent.Szczerze to pierwsze słyszę o deklaracji ''Sworn Statement'' . Powodzenia

https://travel.info-coronavirus.be/essential-travel-sworn-statement

na stronie z linku który podałeś jest to punkt 2 na samym dole: "Etre en possession d’une déclaration sur l’honneur complétée. Cette déclaration sur l’honneur doit accompagner tous vos déplacements."

przechodząc na angielską wersje strony jest to pod wypisami "Travelling abroad" w tabelce - "Essential travel must be evidenced by a sworn statement." z opcją download albo fill online.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
klusjesman
Godzinę temu, firstwar napisał:

https://travel.info-coronavirus.be/essential-travel-sworn-statement

na stronie z linku który podałeś jest to punkt 2 na samym dole: "Etre en possession d’une déclaration sur l’honneur complétée. Cette déclaration sur l’honneur doit accompagner tous vos déplacements."

przechodząc na angielską wersje strony jest to pod wypisami "Travelling abroad" w tabelce - "Essential travel must be evidenced by a sworn statement." z opcją download albo fill online.

Dzieki za pokazanie tej deklaracji , u mnie tez to zmieni wiele spraw . Wg mnie nie powinienes miec az takich problemow . Byc moze i sprawdzaja deklaracje powodu wizyty w Belgii ale ja jeszcze nie slyszalem o takich przypadkach . Zrozumialem ze chcesz przyjechac do nazeczonej , wiec cel wizyty jest rodzinny z odznaczeniem wizyty u partnera . Potem pozostaje wizyta w gminie i zgloszenie legalnego konkubinatu i masz caly komplet papierow .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
firstwar
3 godziny temu, klusjesman napisał:

Dzieki za pokazanie tej deklaracji , u mnie tez to zmieni wiele spraw . Wg mnie nie powinienes miec az takich problemow . Byc moze i sprawdzaja deklaracje powodu wizyty w Belgii ale ja jeszcze nie slyszalem o takich przypadkach . Zrozumialem ze chcesz przyjechac do nazeczonej , wiec cel wizyty jest rodzinny z odznaczeniem wizyty u partnera . Potem pozostaje wizyta w gminie i zgloszenie legalnego konkubinatu i masz caly komplet papierow .

Nie byłoby problemu gdyby ot deklaracja że jadę do narzeczonej wystarczyła, ale jest wypisane że trzeba przedstawić dowody na trwałość związku.. więc nie wiem co miałbym zaprezentować, pierścionek? Ogólnie idiotycznie to sformułowali. Nawet mając kontrakt, tzn umowe o prace ze stycznia nadal mam problem żeby tego użyć, bo poza kontraktem pracodawca ma mi jeszcze przesłać jakiś kod dla policji.. a czekam na ten kod, dziś usłyszałem że jakaś awaria systemu czy czegoś i dostane ten kod w przyszłym tygodniu...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
klusjesman

Rozumiem Twoj tok rozumowania , ale musialbys miec niesamowitego pecha wpadajac na kontrole i policjant musilby byc naprawde menda zeby Ciebie ukarac , dodatkowo chyba w tej deklaracji jest sformuowanie ze dowady na trwalosc zwiazku maja byc dostarczone (nie jest napisane w jakim terminie,ale to chyba raczej po kontroli) przeciez nie bedziesz ze soba nosil wszystkich akt. W miedzy czasie tak jak wspomnialem wczesniej mozecie zadeklarowac wasz zwiazek w gminie i juz bedziesz mial dowod

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
firstwar
8 minut temu, klusjesman napisał:

Rozumiem Twoj tok rozumowania , ale musialbys miec niesamowitego pecha wpadajac na kontrole i policjant musilby byc naprawde menda zeby Ciebie ukarac , dodatkowo chyba w tej deklaracji jest sformuowanie ze dowady na trwalosc zwiazku maja byc dostarczone (nie jest napisane w jakim terminie,ale to chyba raczej po kontroli) przeciez nie bedziesz ze soba nosil wszystkich akt. W miedzy czasie tak jak wspomnialem wczesniej mozecie zadeklarowac wasz zwiazek w gminie i juz bedziesz mial dowod

Ot obawiam się bo słyszałem od Belgów, osób żyjacych na miejscu że przed tymi regulacjami od 27 stycznia było pełno narzekań na policje/kontrole na granicach itd, w takim stopniu że teraz się za to poważniej wzięli. No a jednak test trzeba zrobić czyli 5 stówek, sama podróż kolejnych kilka stówek, a jakby odesłali mnie z kwitkiem to kasa w plecy i nic nie załatwione.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
klusjesman
10 godzin temu, firstwar napisał:

Ot obawiam się bo słyszałem od Belgów, osób żyjacych na miejscu że przed tymi regulacjami od 27 stycznia było pełno narzekań na policje/kontrole na granicach itd, w takim stopniu że teraz się za to poważniej wzięli. No a jednak test trzeba zrobić czyli 5 stówek, sama podróż kolejnych kilka stówek, a jakby odesłali mnie z kwitkiem to kasa w plecy i nic nie załatwione.

No to jest fakt ze sie powazniej za to wzieli . Ale na wszystko jest sposob... np przerabiany kilka lat temu  / w deklaracji odznaczasz powod czysto zawodowy , po przybyciu do Belgii idziesz do gminy i zglaszasz chec otwarcia dzialalnosci gospodarczej , otrzymujesz wtedy druk A19 , wtedy to masz 3 mce  na dostarczenie pozostalych koniecznych do otrzymania pobytu w Belgii dokumentow (ale musisz albo faktycznie otworzyc dzialalnosc albo znalezc prace i dostarczyc kontrakt bo inaczej po 3mc-ach dostaniesz z gminy A20 na opuszczenie terytorium Belgiii) przerabialem to z dwiema osobami (rozwiazanie oczywiscie czasowe) wmiedzy czasie byc moze przepisy sie zmienia bo tez slyszalem ze inne kraje narzekaja na Belgie za ten zakaz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×