Skocz do zawartości
Belgia.net

Odszkodowanie wypad. w pracy / Adwokat

Rekomendowane odpowiedzi

gula435

Szukam informacji dotyczących otrzymania odszkodowania po ciężkim wypadku w pracy jestem po kilku operacjach, częściowy paraliż ręki oraz blacha w kręgosłupie szyjnym na zawsze. Wypadek miał miejsce w 2016 roku do dziś nie dostałem propozycji odnośnie odszkodowania oraz stopnia. Oczywiście byłem normalnie ubezpieczony wypadek został uznany za wypadek w pracy wszystko było pokrywane siedziałem w domu przez ponad 3 lata. Teraz pracuję już rok i od ubezpieczalni nie dostałem żadnych informacji związanych z odszkodowaniem. Na kontrolach, które mam z ubezpieczalni lekarz co wizytę wspomina że będzie zamykał ale przedłuża i przedłuża.

Z moim stanem zdrowia nic się już nie zmienia ręka jak była sparaliżowana tak jest. Wydaje mi się że będe musiał wstąpić na drogę sądową bo prawie 5 lat od wypadku to aż za długo mimo że był to bardzo poważny wypadek.

 

Jest to dość długi czas dlatego chciałbym zapytać czy ktoś był w takim położeniu i w jaki sposób się to rozwiązało

Szukam także osób które zajmują się pomocą w takich sprawach czy to Adwokatów, ludzi prywatnych zajmujących się takimi sprawami

Najlepiej z okolic Antwerpii

Edytowane przez gula435

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Eureno

Podales z byt malo szczegolow by odpowiedziec ci dlaczego nie dostales odszkodowania. Z tego co piszesz powinienes miec przyznane grupe inwalidzka. Adwokat to najdrozsza, najdluzsza droga do osiagniecia sukcesu. Na jakich zasadach tu jestes?, gdzie masz ubezpieczenie?   Pytan jest wiecej. Dlaczego ubezpieczalnia nie interesuje sie tym? Jakie papiery dostarczyles do ubespieczalni ktore powinny byc wypelnione przez pracodawce? Itp, itd. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gula435

Grupa inwalidka zostanie przyznana wraz z zamknięciem teczki. Po określeniu % stałego uszczerbku na zdrowiu. Kontrakt bez ram czasowych czyli umowa na stałe prosto pod belgiem. Moje ubezpieczenie jest z OZ. Drugie ubezpieczenie od pracodawcy to VIVIUM które ma wypłacić odszkodowanie.

Przez cały ten czas ubezpieczalnia zwraca za leki, rehabilitację, dojazdy na rehab. itp  tyle, że sam chciałbym to zamknąć bo jednak 5 lat to za długo...

Z ubezpieczalnią jest tak że co 2-3 miesiące mam komisję z doktorem z VIVIUM zawsze mówi że to już ostatnia nasza wizyta jednak ciągle to przedłuża. Ojj już nie pamiętam jakie były to papiery bo cała sprawa ciągnie się dosyć długo. Niestety póki ubezpieczalnia nie zamknie teczki to nic nie mogę chyba zrobić.

Dlatego chciałbym się doinformować być może da się to w jakiś sposób przyspieszyć

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Monic371

Witam.Jestem 2 lata najpierw na chorobowym,później invalidite.Z powodu wypadku w pracy ale ubezpieczenia tego nie zaakceptowała, miesiąc po wypadku poszłam do związków zawodowych i tam przydzielono mi adwokata(za darmo),zajął się moja sprawa tak że po 2 latach teraz ubezpieczenia zaakceptowała mój wypadek,byłam już na 1 komisji lekarskiej od nich,gdy wyjdę z inwalidztwa jeszcze 1 raz mam iść na komisję i odszkodowanie....Oni wszystko robią żeby nie płacić Ale jak się ma dowody i wszystkie papiery to muszą wypłacić i tyle,Związek Zawodowy ACV od razu zakceptowal mój przypadek i powiedzieli ze beda walczyć,warto było...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×