Skocz do zawartości
Belgia.net

Wynajem mieszkanka

Rekomendowane odpowiedzi

Moousee001

Witam serdecznie! Od kilku dni pracuje w Belgii przez słowacka agencje pracy. Prowadzę Polska działalność, rozliczam się z agencja na podstawie wystawianych faktur. Posiadam z nimi podpisana umowę na czas nieokreślony i moje średnie zarobki wynoszą około 3500€.

Chciałbym w niedalekiej przyszłości wynająć mieszkanie i ściągnąć tutaj rodzinę. Jak wygląda kwestia wynajmu mieszkania/domu dla 4 osobowej rodziny? (Dwójka dorosłych oraz dwoje dzieci 2 i 3 lata). Jaki jest tutaj wymagany metraż na osobę lub liczba pokoi? Czy nie  będzie problemu z tym, ze pracuje tutaj na polskiej działalności? Czy "ciągłość" Mojego dochodu będzie również liczyła się jeśli przed podjęciem ptacy tutaj uzyskiwalem dochód około 7 tys zł w Polsce? Proszę o konkretne odpowiedzi. Pozdrawiam! 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adelaar

Chcesz konkretnie .. Dla Twojej rodziny według podejscia belgijskich urzedów potrzebne sa trzy sypialnie . Ale w przypadku małych dzieci może wystarczą 2 sypialnie .

Ale trudniejsze jest to że pracujesz na A1 . Jesli chcesz tutaj mieszkać z rodzina to musisz zrezygnować z pracy na A1 i przejść na kontrakt belgiski . Takie przepisy .... Z chwilą zameldowania w Belgii urząd podatkowy wezwie Cię na rozmowe i wezwie do płacenia podatków w Belgii ( oprócz tych w Polsce na działalności).  No może nie od razu ... ale dostaniesz wezwanie do zapłaty podatku belgiskiego plus ewentualne kary za zwłokę . 

Lepiej skontaktować się z osobami które prowadzą tutaj ksiegowość 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Moousee001

Czyli najprostszym sposobem byłoby przejście na kontrakt/umowę o pracę z belgijskim pracodawcą, lecz wtedy tracę "ciągłość" Dochodu teoretycznie. Chciałbym załatwić tę sprawę do końca stycznia, więc teoretycznie musiałbym już teraz zamknąć działalność w Polsce i zmienić typ zatrudnienia a to nie takie proste. Czy z Polska działalnością nie jestem w stanie tutaj nic wynająć i zamieszkać?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×