Skocz do zawartości
Belgia.net

Z kontraktu na A1

Rekomendowane odpowiedzi

zibu

witam, chciałbym przejść z kontraktu na własną działalność A1 czy ktoś przechodził z kontraktu na własną działalność gospodarczą i jak to wygląda? chcę dodać że zamierzam jeszcze pracować rok i zjechać na stałe do Pl. czy mogą być jakieś problemy 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Eureno

Sam napisales "czy moga byc problemy"... jakie problemy? Na A1 oficjalnie popracujesz 6 miesiecy... zastanawia mnie o jakie problemy sie obawiasz? Kto broi ten sie boi. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Eureno

Znasz problem i pytasz sie tutaj, co ma meldunek do dzialalnosci A1? Pomysl troche. Kazdy kto tu pracuje na A1 ma meldunek, pomijam czarnoroboli. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adelaar

Jesli masz meldunek w Belgii i prowadzisz firmę w Polsce( A1) a wykonujesz prace w Belgii to wczesniej czy pózniej znajdzie Cię urząd podatkowy i nałożą podatek belgijski . Może to być rok albo i 3 ale znajdą Cie . Naliczają wysokośc podatku na rok który  należy zapłacić oraz karę w wysokości 50 procent naliczonego podatku. 

Wiem że policja nagli Cie i poucza że musisz być zameldowany i wielu to robi pracująć na A1 . To jest wielki błąd - nie wolno meldowac sie w Belgii . Jest wyjscie legalnego pobytu w Belgii zgłaszając się do urzedu miasta i wypełnić druk ( bijlage 3ter) . To jest deklaracja ze bedziesz tutaj przez 3 miesiace ... po trzech miesiacach robisz 1 tydzień przerwy i znowy idziesz do urzedu i zgłaszasz się po przez ten sam formularz . Na dole wkleje link do tego druku . 

Jeszcze jedna sprawa odnosnie A1 i pracy tutaj . Twoja rodzina nie może tu przebywać legalnie a Ty pracujesz na A1. Taka sytuacja również stwarza że urzędy Belgijskie znajdą Cie i nakarza płacić podatki w Belgii mimo że masz działalnośc w Polsce . 

Mozna oczywiście nic nie robić z meldunkiem i liczyć ze nie bedzie kontroli .

Prośba .. Jesli nie zgadzasz sie  z tym co napisałem to podaj konkretne rozwiazania dla pracowników na A1 w Belgii a nie hejtuj 

https://www.agii.be/thema/vreemdelingenrecht-internationaal-privaatrecht/verblijfsdocumenten/bijlage-3ter

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
zibu

Mam meldunek bo pracuje na umowie od ośmiu lat ,ale zamierzam się zwolnić z pracy i wymeldować do końca roku . w styczniu założyć działalność w Pl i w lutym przyjechać do Belgii dodam że zamierzam popracować około rok maksymalnie półtora i zjechać na stałe do Pl 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×