Skocz do zawartości
Belgia.net

Problem z nadgodzinami

Rekomendowane odpowiedzi

Kris47

Dzień dobry, pisze do was o poradę ponieważ mam problem z szefem, kładzie nacisk na nadgodziny, pracuje po 12 godzin 5 dni w tygodniu i w sobotę 8 szczerze mówiąc nic z tego nie mam. Z szefem rozmawiałem ale nic z tego bo jemu mało ludzi do pracy i masz robić.  Sprawa wyglada tak ze nie chciałbym się zwalniać bo planuje wracać do Polski, i nie chce szukać nowej pracy. Czy macie jakiś sprawdzony sposób aby skrócić ten czas pracy, myśle ze mnie zrozumiecie dwa lata już tak ciągnę i zauważyłem ze się zaniedbałem jako facet.  Proszę o jakaś poradę. Dziękuje 

Edytowane przez Kris47

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Falon

Witam, niezbyt rozumiem twoje pytanie... Piszesz że szczerze mówiąc nic z tego nie masz? Jak to? (rozumiem że chodzi Ci tu o nadgodziny tak?) Jaki sprawdzony sposób na skrócenie czasu pracy? Pracujesz jako (umowa) Ouvrier? Jeśli tak to są tu odpowiednie regulacje.

Edytowane przez Falon

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kris47
20 minut temu, Falon napisał:

Witam, niezbyt rozumiem twoje pytanie... Piszesz że szczerze mówiąc nic z tego nie masz? Jak to? (rozumiem że chodzi Ci tu o nadgodziny tak?) Jaki sprawdzony sposób na skrócenie czasu pracy? Pracujesz jako (umowa) Ouvrier? Jeśli tak to są tu odpowiednie regulacje.

Tak chodzi o nadgodziny. Jeżeli nadgodziny są płatne po 9 euro z kawałkiem to raczej nie za dużo. Dokładnie pracuje jako Ouvrier.  Nie mam pojęcia byłem u kierownika ze chce skrócić czas pracy bo już jestem zmęczony to powiedział ze może mi C4 przygotować. Może jakimś zaświadczeniem od lekarza?

Edytowane przez Kris47

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Falon

Szczerze mówiąc to nie wiem dokładnie jak płatne są nadgodziny dla Ouvrier, ale być może ktoś inny Ci odpowie. Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kris47
2 minuty temu, Falon napisał:

Szczerze mówiąc to nie wiem dokładnie jak płatne są nadgodziny dla Ouvrier, ale być może ktoś inny Ci odpowie. Pozdrawiam.

Tu nie chodzi o to ile są płatne. Ale dzięki 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

Jeżeli pracuje Pan na statusie pracownika, to kodeks pracy reguluje zarówno ilość nadgodzin w danym okresie czasu, jak i wynagrodzenie za nie. Może Pan odmówić, praktycznie bez żadnych konsekwencji - pracodawca nie ma prawa WYMUSZAĆ na Panu żadnych zobowiazanian niezgodnych z kodeksem pracy. no chyba, ze Pan zobowiązał się do czegoś na papierze. Proszę dokładnie sprawdzić swoja umowę o prace.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kris47
Godzinę temu, v135pr napisał:

Jeżeli pracuje Pan na statusie pracownika, to kodeks pracy reguluje zarówno ilość nadgodzin w danym okresie czasu, jak i wynagrodzenie za nie. Może Pan odmówić, praktycznie bez żadnych konsekwencji - pracodawca nie ma prawa WYMUSZAĆ na Panu żadnych zobowiazanian niezgodnych z kodeksem pracy. nochyba, ze Pan zobowiązał się do czegoś na papierze. Proszę dokładnie sprawdzić swoja umowę o prace.

Nie w umówię nic nie jest napisane jedynie ze umowa na czas nie określony i 8 godzin pracy dziennie przez 5 dni w tyg. To nic będę rozmawiał bo to jest chore.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kris47
54 minuty temu, v135pr napisał:

Może troszkę niedyskretne pytanie, nie musi Pan nie odpowiadać - ile lat jest w BE??

Nie widzę w tym pytaniu nic dziwnego. 5 lat, a dlaczego?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

To przez 5 lat pobytu, nie wie Pan, ze nie wolno sobie na zbyt wiele pozwalać pracodawcy?? Ten Pana pracodawca to jaka nacja??

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kris47
19 minut temu, v135pr napisał:

To przez 5 lat pobytu, nie wie Pan, ze nie wolno sobie na zbyt wiele pozwalać pracodawcy?? Ten Pana pracodawca to jaka nacja??

 

Wie Pan jak to jest stała robota, kasa wypłacana w terminie. Człowiek się trzyma. Ale już tego za dużo po prostu stop trzeba tez żyć, a to człowiek cały weekend prześpi bo musi odespać.  Jakiś Albaniec  z kimś w spółce 
 

Edytowane przez Kris47

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×