Skocz do zawartości
Belgia.net

Zakup auta + rejetracja

Rekomendowane odpowiedzi

Cerbi

Dobry wieczór,

 

Może już były takie tematy, ale nie widzę nic w miarę "świeżego". Mąż , który nie przebywa tu na stałe chciałby dla mnie i dziecka kupić auto. Dzwoniłam na komisariat dopytać jakich formalności powinnam dopełnić i zostało mi wytłumaczone, że mam iść do CM jako mojej ubezpieczalni i oni zajmą się kwestią blach i wyliczeniem podatków. Będzie to moje pierwsze auto, a doświadczenie z formalnościami w Belgii pokazało mi , że nic tutaj nie jest takie proste i klarowne. Czy jest ktoś w stanie mi wytłumaczyć jak dziecku od początku co i jak i jakie mniej więcej koszty mogę ponieść?

 

Auto najprawdopodobniej diesel 1.9 lub 2.0, przebieg do 230 000 km max, rocznik 2006 lub 2010 (rozważamy 2 opcje).

 

Z góry dziękuje za wytłumaczenie takiemu zieleniakowi co i jak. Próbuje znaleźć informacje, ale wszędzie gdzie nie popatrzę są różne wartości i nigdzie nie potrafię odnaleźć takiej informacji krok po kroku co robić.

 

Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru !:act-up:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adelaar

Jak już kupicie wymarzone autko które posiada wszyskie dokumenty ( certyfikat pojazdu , rózowy formulaż o przejściu przegladu na sprzedaż ) to idziecie do ubezpieczalni z tymi dokumentami. Ale nie jak piszesz do CM-u , bo tam nie ubezpieczysz auta . Musisz wybrac ubezpieczalnie gdzie ubezpieczaja auta. Na przykład https://www.save-insurance.eu/contact/ . Tutaj wszystko załatwisz przez internet i rozmawiaja po polsku .  Są a

kceptowane zniżki za beszkodową jazde z Polski. Przedstawia w ciągu jednego dnia oferty ubezpieczenia . Jesli któraś bedzie odpowiadać to po 2 dniach zostanie przesłana do Pani tablica rejestracyjna wraz  z dowodem rejestracyjnym. Drugą tablice którą zakłada się na przód należy dorobić samemu w jakimś sklepie .( hubo,Gama,auto5,itp). I dopiero Będzie mogła Pani ruszyć autkiem na zakupy 

Nie rozumiem drgiego zdania w Pani pytaniu . Ale przyjmuje że Pani z dzieckiem mieszkacie w Belgii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Eureno

Policja cie skierowala do CM? tu masz przyklad jak niedoinformowne jest spoleczenstwo belgijski z policja na czele. To sa nieuki, brak slow na ich tepote. Zadzwon do mnie pokieruje cie i sam obdzwonie wszystko. 0485849550

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adelaar
Godzinę temu, Eureno napisał:

Policja cie skierowala do CM? tu masz przyklad jak niedoinformowne jest spoleczenstwo belgijski z policja na czele. To sa nieuki, brak slow na ich tepote. Zadzwon do mnie pokieruje cie i sam obdzwonie wszystko. 0485849550

Bardzo możliwe że na policji użyto słowa - ubezpieczalnia . Mogła Pani pomysleć że chodzi o ubezpieczalnię gdzie jest ubezpieczona ( CM).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Eureno
Dnia 22.08.2020 o 15:48, adelaar napisał:

Bardzo możliwe że na policji użyto słowa - ubezpieczalnia . Mogła Pani pomysleć że chodzi o ubezpieczalnię gdzie jest ubezpieczona ( CM).

To "bardzo mozliwe" zdarza sie nagminnie w belgii. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Cerbi
Dnia 22.08.2020 o 15:48, adelaar napisał:

Bardzo możliwe że na policji użyto słowa - ubezpieczalnia . Mogła Pani pomysleć że chodzi o ubezpieczalnię gdzie jest ubezpieczona ( CM).

Użyli takiego słowa, ale dopytywałam o co dokładnie chodzi i czy chodzi im o to samo miejsce gdzie mam ubezpieczenie zdrowotne i że mam w CM. Potwierdzili... 

Znów tu wróciłam, bo zakup auta w tamtym momencie okazał się jednak niemożliwy, pojawiły się niespodziewane okoliczności, które pokrzyżowały nam plany i kupujemy je dzisiaj.

 

Jedyne co mnie zastanawia i trochę mi "śmierdzi". Czy nie jest dziwne, że sprzedawca (dealer samochodowy) nie chce zrobić przeglądu dopóki nie zapłacimy mu za samochód? Stwierdził, że mu się to nie opłaca, bo jeśli nie kupimy to ktoś może kupywać na export itp. Powiedziałam mężowi, żeby nawet się w to nie pchał, bo to mi śmierdzi. Zaliczkę rozumiem, ale nie całą kwotę! 

Dnia 22.08.2020 o 14:41, Eureno napisał:

Policja cie skierowala do CM? tu masz przyklad jak niedoinformowne jest spoleczenstwo belgijski z policja na czele. To sa nieuki, brak slow na ich tepote. Zadzwon do mnie pokieruje cie i sam obdzwonie wszystko. 0485849550

Nie wiem czy ciągle propozycja telefonu jest aktualna, więc nie dzwonię. Mam pytanie, bo wydaje mi się, że wszystko poza tym już wiem. Czy mogę zarejestrować auto z kopią dokumentu o przeglądzie (skanie dokumentu), a oryginał odebrać przy okazji odbioru auta? Samochód jest dostępny na drugim końcu Belgii i nie chciałabym jeździć 4 razy (raz auto oglądane, drugi raz zaliczka i część dokumentów, trzeci odbiór dokumentu o przeglądzie i czwarty już po odbiór auta z blachami). 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×