Skocz do zawartości
Belgia.net

Wypowiedzenie umowy o prace

Rekomendowane odpowiedzi

grzegorzfabio

Witam mam pytanie dotyczace wypowiedzenia umowy o prace na czas nieokreslony tzw. na stale. Czy pracodawca moze ukarac mnie kara pieniezna za zerwanie kontraktu jezeli nie wstawie sie do pracy w wyznaczonym dniu? obecnie jestem w Polsce na urlopie z powodu pandemi nie chce zostawiac w kraju najblizszej rodziny poniewaz jestem potrzebny im tu na miejscu. Chcialbym rozwiazac umowe o prace mozliwie bezkonsekwencyjnie wazne jest dla mnie rozwniez by ominac okres wypowiedzenia ( i tak musialbym wyjechac) czy wypowiedziec umowe z prosba o brak okresu wypowiedzenia? i co z mozliwa kara finansowa czy jest to mozliwe? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
agniecha33

Jeśli zerwiesz umowę o pracę  to będziesz musiał zapłacić  odszkodowanie dla pracodawcy  . Tylko  rozwiązanie umowy z okresem wypowiedzenia jest bez konsekwencji . Może spróbuj dogadać się z pracodawcą .

Edytowane przez agniecha33

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
grzegorzfabio

obawiam sie ze dogadanie sie z pracodawca nie wchodzi w gre z racji tego ze nie przyjade do pracy a w obecnej sytuacji bedzie mial problem z zatrudnieniem kogos (belgowie w wiekszosci rezygnuja po 2 tyg) nie odpowiadaja im warunki pracy. Czy jednak lepiej nie robic z tym nic i poprostu zostac zwolnionym? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×