Skocz do zawartości
Belgia.net

podatek belgia polska umowa

Rekomendowane odpowiedzi

KonradMaysiak

Witam

pracowałem w belgi na w polskiej firmie na polskiej umowie o prace na czas określony, w sensie co 3 miesiące dawali mi owa umowę

po przepracowaniu 8 miesięcy upłynął pełny rok i przyszedł czas się rozliczyć

w Polsce rozliczyłem sie pitem zero i tu jest wszystko ok 

a z belgi tez dostałem pismo i rozliczała mnie firma z polski przyszło do zapłat około 2000e

Moje pytanie brzmi czy to jest normalne ze pracując w polskiej firmie muszę zapłacić tak duzy  podatek i  czy ta firma w ktorej pracowałem  mogła niedopełnic swoich obowiązków  

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
EmilM

Polski pracodawca musi odprowadzić podatek z zarobków pracownika (zaliczka) do fiskusa. W zależności od ilości przepracowanych dni (183 dni w skali roku) ten podatek musi być opłacany w Polsce lub Belgii.  Pisze pan ze pracował pan 8 miesięcy w Belgii, wiec pracował pan dłużej niż 183 dni. Dlatego podatek z całego roku musi pan zapłacić w Belgii. 

Musi skierować się pan z pytaniem do pracodawcy czy zaliczki od podatku były płacone do fiskusa w Belgii czy w Polsce. Możliwe ze były płacone w Polsce i musi się pan starać o zwrot składek (zaliczek) od polskiego fiskusa. Ale podatek w Belgii będzie pan musiał zapłacić.

W Belgii nie ma tak jak w Polsce podatku liniowego. Jest za to podatek progresywny. W tym kraju niestety podatki sa wysokie.

Nie ma to znaczenie czy pan pracuje w firmie polskiej czy belgijskiej.  

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

Byl Pan pracownikiem delegowanym i w PL złożył PIT 0- czyli Pana pracodawca nie odprowadzal ZADNEJ zaliczki na poczet podatku w PL ?????? Troszke to dziwne.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×